Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 naprawdę potwornickich ciekawostek XVI

102 291  
280   40  
Dziś dziwne przypadki dziwnej śmierci, katastrofy i wiecznie zawiedzione członki.

#1. Głupia śmierć - Mithridates

W 401 roku p. n. e. perski żołnierz Mithridates został skazany na śmierć przez

Miało to być karą za to, że Mithridates przypadkowo zabił następcę tronu Persji.

#2. Katastrofa lotnicza w Giebni

W okolicach Torunia, 11 grudnia 1969 roku, podczas lotu ćwiczebnego doszło do awarii samolotu IŁ-28. Aby ograniczyć rozmiar katastrofy pilot w ostatniej chwili skierował samolot poza zabudowania. Cała 3-osobowa załoga zginęła - na ziemi nie ucierpiał nikt.

Myśliwiec uderzył w ziemię w okolicy wsi Giebnia. Załoga mogła próbować opuścić samolot ze spadochronami, jednak samolot leciał na tyle nisko, że nie gwarantowało to przeżycia. Kapitan zdecydował o kontrolowanym rozbiciu maszyny poza zabudowaniami miast Janikowo i Pakość. W 2015 roku odsłonięto pomnik pamięci ofiar tej katastrofy.

#3. SS Sultana

Do najtragiczniejszej katastrofy statku w USA doszło 27 kwietnia 1865 roku. Bocznokołowiec SS Sultana zatonął na rzece Missisipi po wybuch kotłów parowych. Zginęły 1192 osoby.

To był koniec wojny secesyjnej. Na pokładzie SS Sultana znajdowali się uwolnieni z obozów jenieckich więźniowie, którzy mieli wrócić do swoich domów. Rząd federalny bardzo dobrze płacił przewoźnikom za przewiezienie każdego z jeńców, więc właściciele statków uciekali się do wszelkich sposobów, żeby zarobić na tym jak najwięcej. W grę wchodziła korupcja i ogromne przeładowanie jednostek. SS Sultana według specyfikacji mógł przewozić 376 osób, tymczasem na jego pokład załadowano 2100 osób, które tłoczyły się tam w nieludzkich warunkach. Wiele z ofiar zginęło w trakcie wybuchu kotłów, kolejna część została uwięziona pod rozerwanym pokładem, reszta utonęła. Mimo wszystko kilkaset osób zdołało się uratować. Katastrofa przez lata była tuszowana przez amerykański rząd.

#4. Węchowy zespół odnoszący

Osoby cierpiące na węchowy zespół odnoszący są przekonane, że śmierdzą i że wszyscy w otoczeniu negatywnie na nich z tego powodu reagują.

Osoby dotknięte tą fobią zwracają szczególną uwagę na kilka drobnych detali. Czują się bardzo nieswojo, kiedy ktoś otwiera okno, dotyka swojego nosa, czy kicha. Każdorazowo jest to dla nich oznaką, że rzeczywiście śmierdzą i ludzie dają im to do zrozumienia.

#5. Głupia śmierć - Jeremy Brenno

W 1994 roku Jeremy Brenno w trakcie partii golfa w złości uderzył kijem w ławkę. Złamany trzonek odbił się od ławki i śmiertelnie ugodził golfistę w serce.

Jeremy miał 16 lat. Co ciekawe, przypadek nie jest odosobniony. W 2005 roku Rafael Naranjo z Massachusetts uderzył znalezionym kijem golfowym w hydrant, a złamany kij ugodził go w kark przerywając rdzeń kręgowy - ze skutkiem śmiertelnym, rzecz jasna. W tym samym roku 12-letni Chandler Hugh Jackson z Texasu nieszczęśliwie upadł na złamany kij, który przebił mu aortę.

#6. Tornado w Polsce 2008

15 i 16 sierpnia 2008 roku nad Polską przeszła seria tornad o sile dochodzącej do stopnia T8. Oznacza to, że prędkość wiatru w leju mogła sięgać nawet 420 km/h. Zginęły 4 osoby. 770 budynków zostało uszkodzonych.

Na terenie Polski była to najsilniejsza od kilkudziesięciu lat seria trąb powietrznych. Kataklizm rozpoczął się w miejscowości Zimna Wódka na Opolszczyźnie i dotarł aż do woj. Warmińsko-Mazurskiego.

#7. Łebskie pijawki

Pijawki mają aż 32 mózgi!

Ciało pijawki wewnątrz podzielone jest na 32 segmenty. Każdy z nich wyposażony jest w swój własny mózg.

#8. Łamanie słoniem


Metoda najczęściej stosowana była w południowej Azji. Ten rodzaj egzekucji został zakazany dopiero w czasach brytyjskiego kolonializmu.

#9. Śmierć koniusza

Konie są jednymi z najniebezpieczniejszych dla ludzi zwierząt. Co roku są odpowiedzialne za śmierć tysięcy ludzi na całym świecie.

Nie wszystkie przypadki są efektem bezpośredniej agresji zwierzęcia, wiele z nich to wypadki w trakcie jazdy. Mimo wszystko konie zaliczane są do 9 najniebezpieczniejszych dla nas zwierząt.

#10. Ciągotki

Długotrwały i bolesny wzwód członka, który nie jest efektem podniecenia seksualnego, nazywany jest priapizmem, lub ciągotką.

Przyczyny powstawania priapizmu są różne. Najwięcej przypadków, bo aż 33%, ma podłoże idiopatyczne. Oznacza to, że nie da się ustalić żadnych konkretnych przyczyn, a problem powstaje "sam z siebie". 21% przypadków ma związek z przyjmowaniem alkoholu i leków. W 12% przyczyną jest uraz krocza.

Ze względu na bolesny przebieg priapizm nie może pozostać nieleczony. Jedną z metod leczenia jest wstrzykiwanie adrenaliny w ciało jamiste członka.

Poprzedni odcinek tej serii: KLIK

Źródła: 1, 1b, 2, 2b, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 10b,

Oglądany: 102291x | Komentarzy: 40 | Okejek: 280 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.10

19.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało