Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Bzdurne stereotypy o Niemcach, w które nadal wierzymy

74 430  
154   73  
Grube, brzydkie Helgi i rubaszni faceci w skórzanych spodniach, jedzący wurst z kapustą i zapijający to hektolitrami piwa. Oprócz tego wszyscy są faszystami i biegają na golasa. Prawda?

#1. Niemcy są ponurakami


Nie są. A to, że nie uśmiechają się od rana do wieczora jak Amerykanie, nie oznacza automatycznie, że są pozbawieni radości życia i poczucia humoru. Dla Niemców te uśmiechy i ciągłe zagadywanie: „How are you” są czymś sztucznym i nienaturalnym. Zwłaszcza że nikt nie oczekuje szczerej odpowiedzi na to pytanie.

#2. Ich język jest brzydki i nieprzyjemny


Tylko dla tych, którzy swoją wiedzę o brzmieniu języka niemieckiego wynieśli z filmików, na których przemawiał Hitler. Język niemiecki wcale nie przypomina szczekania, nikt nie wrzeszczy. Na pewno nie jest tak melodyjny jak francuski, ale całkiem przyjemny dla ucha.

#3. W Niemczech nie ma ograniczenia prędkości


Na 60% dróg w Niemczech faktycznie nie ma ograniczeń prędkości, ale na pozostałych 40% wprowadzono limity. Obecnie dyskutuje się nad tym, aby ograniczenie wprowadzić na wszystkich trasach.

#4. Niemcy są chamscy


Nie są chamscy, tylko szczerzy. Zawsze prosto w oczy mówią to, co myślą, ale nigdy nie mają zamiaru nikogo obrazić. Najzwyczajniej w świecie nie lubią bezsensownych pogawędek o niczym i marnującej ich cenny czas wymiany uprzejmości.

#5. Ubiór


Kobiety noszą charakterystyczne sukienki z fartuszkiem, a faceci skórzane spodnie. Oczywiście, że tak, ale nie na co dzień, tylko od wielkiego dzwonu. I w dodatku tylko ci, którzy mieszkają w Bawarii.

#6. Kiełbasa i kapusta


Niemiecka dieta nie jest zbytnio zróżnicowana, ale oprócz kiełbasy i kapusty w tradycyjnej kuchni niemieckiej spotkamy też masę innych potraw. Na pewno wegetarianie umarliby z głodu, ponieważ Niemcy nie przystrajają swoich talerzy zieleniną. Poza tym Niemcy nie jadają jedynie potraw ze swojej kuchni narodowej.

#7. Całymi dniami piją piwo


Niemcy mają jedne z najlepszych piw na świecie i piwo jest dla nich bardzo ważne. Pod żadnym pozorem nie powinno się tam żartować z piwa. Niemcy przedkładają jakość piwa nad wypijaną ilość. Prawdziwy Niemiec gardzi piwami lekkimi i smakowymi. Ale oprócz piwa pijają swoje świetnie wina i schnappsy.

#8. Niemcy są zdyscyplinowani i zorganizowani


Każdy kto stał w kolejce do wyciągu narciarskiego wśród Niemców wie, że to nieprawda. Na potwierdzenie tego obalonego mitu ma pełno siniaków od łokci przepychających się wielbicieli białego szaleństwa.

#9. Chodzą na golasa


Owszem, ale tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Nie macie się co obawiać (albo mieć nadzieję), że będąc w Niemczech otoczą was same golasy.

#10. Wszyscy uwielbiają Davida Hasselhoffa


Jeśli nie chcesz zniechęcić do siebie niemieckiego rozmówcy, nie pytaj go, czy jest wielkim fanem Hasselhoffa. Nie wiadomo, skąd się wzięło mniemanie, że Niemcy go kochają - to, że jego babcia była Niemką, a przebój „I've Been Looking For Freedom” królował na listach przebojów w czasie, gdy runął mur berliński, nie oznacza, że David jest jakimś guru dla Niemców.

Oglądany: 74430x | Komentarzy: 73 | Okejek: 154 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało