Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

12 historii bliźniaków rozdzielonych niedługo po urodzeniu, którzy spotkali się po latach

46 827  
123   13  
Nie ma bardziej zdumiewających spotkań, niż spotkania dwojga osób, które spędziły pierwsze 9 miesięcy od poczęcia razem w ciele matki, z jakiś dramatycznych powodów je rozdzielono i w niemal cudowny sposób udało im się znów spotkać, czasem po kilkudziesięciu latach. Na ile są podobni?

#1. Emilie Falk i Lin Backman

Emilie i Lin zostały adoptowane z sierocińca w Singapurze przez szwedzkie pary. W dokumentach nic nie sugerowało, że mają jakieś rodzeństwo, ale taksówkarz, który wiózł rodziców Lin z sierocińca zapytał "A co z drugą, z siostrą?". To skłoniło państwa Backman do zapisania wszystkich danych dziewczynki i do nawiązania kontaktu z państwem Falk. Ale obie rodziny doszły do wniosku, że dziewczynki nie są spokrewnione, bo nazwiska ojca w ich dokumentach były różne. Z czasem rodziny straciły ze sobą kontakt. Po latach, gdy Emilie miała już męża, zaczęła poszukiwać informacji o swojej przeszłości i ponownie trafiła na Lin. W 2011 roku siostry zrobiły test DNA i okazało się, że są bliźniaczkami. Co ciekawe, dokumenty adopcyjnej jednej z nich mówiły, że ojcem jednej z nich był taksówkarz. Do dziś nie wiadomo czy był nim kierowca wiozący rodziców Lin z sierocińca.

#2. Jack Yufe i Oskar Stohr


Jack i Oskar zostali rozdzieleni tuż po narodzinach, kiedy ich rodzice się rozwiedli. Jack został wychowany jako Żyd w Trynidadzie, a Oskar dorastał w Niemczech, gdzie wstąpił do partii nazistowskiej. Poznali się dopiero w wieku 21 lat, a kiedy się spotkali poczuli, że jest coś dziwnego w tym, jak bardzo przypominają siebie nawzajem. Później zostali pierwszymi bliźniakami, którzy zostali włączeni do programu badawczego Minnesota Twin Family Study i byli jedną z najciekawszych par do badań, ponieważ dorastali w kompletnie odmiennych kulturach. Jak bardzo byli do siebie podobni? Kiedy spotkali się po raz pierwszy nosili identyczne kurtki i mieli podobną fryzurę. Obaj głośno kichali i każdy z nich przed skorzystaniem z toalety najpierw ją spłukiwał.

#3. Daphne Goodship i Barbara Herbert


Kiedy wychowująca je samotna matka popełniła samobójstwo Daphne i Barbara zostały adoptowane przez różne brytyjskie rodziny. Ponownie spotkały się dopiero w wieku 40 lat i kiedy się zaczęły poznawać zdały sobie sprawę, jak podobne miały życia. Obie rzuciły szkołę w tym samym wieku, pracowały dla władz samorządowych, poznały swoich mężów w tym samym wieku, poroniły w tym samym miesiącu ciąży, a później urodziły dzieci tej samej płci (dwóch chłopców i dziewczynka). Jakby tego było mało, obie piły kawę na zimno, ich serca pracują podobnie, a w sklepach wybierają produkty tych samych producentów.

#4. Elizabeth Hammel i Ann Hunt


Ann i Elizabeth dzierżą oficjalny rekord Guinnessa na najdłuższą rozłąkę. Panie spotkały się dopiero w 2014 roku w wieku 78 lat, a jeszcze do 2013 roku Ann nie wiedziała, że ma siostrę. W przeciwieństwie do Elizabet, która próbowała złapać kontakt z siostrą od wielu lat. Do spotkania doszło dzięki córce Ann, Samancie, która poszukując historii rodziny dotarła do informacji na temat rodziny biologicznej swojej mamy i dowiedziała się o Elizabeth. Napisała do niej maila, Elizabeth odebrała go już po kilku minutach i po chwili kobiety rozmawiały ze sobą przez telefon. Ann i Elizabteh również miały ze sobą wiele wspólnego - obie poślubiły mężczyzn o imieniu Jim i obie lubiły pracę przed kamerą.

#5. Jim Springer i Jim Lewis


Obaj panowie zostali adoptowani niedługo po urodzeniu i o dziwo obie rodziny nadały im imię James. Patrząc na kolejne podobieństwa wydawałoby się, że obaj wiedli jedno życie. Obaj wiedzieli o bracie-bliźniaku, z tą różnicą, że Springerowi powiedziano, że jego brat zmarł, a Lewis wiedział o adopcji ale nie był zainteresowany poszukiwaniami brata. Na szczęście po latach zmienił zdanie i rozpoczął tropienie. Kiedy ponownie się zjednoczyli i zaczęli się poznawać okazało się, że ich życia były bardzo podobne. Obaj w dzieciństwie nazwali swoje psy "Toy", obaj dwukrotnie się ożenili (z kobietami, które miały takie same imiona), jeździli samochodami tej samej marki i nałogowo palili. Większość różnic między nimi wynikała z tego, że jeden z nich mieszkał na wsi, a drugi w mieście.

#6. Adriana Scott i Tamara Rabi


Scenariusz jak z hollywoodzkiego filmu - bliźniaczki rozdzielone przy narodzinach, w końcu zaczynają uczęszczać do tej samej szkoły i tam się rozpoznają. Pewnego dnia ktoś znajomy spostrzegł drugą bliźniaczkę i nie uwierzył w to co widzi. Po zadaniu kilku pytań połączono dwa końce i obie dziewczyny zostały zaskoczone faktem, że mają siostrę. Adrianna i Tamara zaprzyjaźniły się i okazało się, że mają wiele wspólnych zainteresowań. Okazało się, że obie wychowywały się w rejonie Nowego Jorku i obie uwielbiają taniec.

#7. Niezidentyfikowane z nazwiska bliźniaki z Hiszpanii


Większość rozdzieleń bliźniaków jest wynikiem zaplanowanego działania - rodzice oddają je do adopcji, mając świadomość, że mogą zostać rozdzielone. Ale bohaterki tej historii zostały rozdzielne zupełnym przypadkiem. Dzieci urodziły się w szpitalu na Gran Canaria, ale personel szpitalny omyłkowo podmienił jedno z dzieci z dzieckiem innej rodziny. Lata później znajoma jednej z bliźniaczek spostrzegł w centrum handlowym drugą siostrę i będą przekonany, że to jej koleżanka podeszła się przywitać. Zaskoczona dziewczyna nie była skora do powitań, w końcu koleżanka zadzwoniła do tej pierwszej siostry i upewniła się, że to nie ona jest w sklepie. W końcu za pośrednictwem koleżanki udało się zorganizować spotkanie sióstr, które o sobie nic nie wiedziały.

#8. Siam i Fabienne


Dzięki rozpowszechnieniu serwisów społecznościowych dziś łatwiej znaleźć zaginionych członków rodziny. W 2014 roku 21-letnia Siam dowiedziała się, że ma siostrę, kiedy starsza siostra jej przyjaciółki odkryła na Facebooku konto dziewczyny identycznej jak Siam. Siam wysłała Fabienne zaproszenie do znajomych, ale ta je zignorowała sądząc, że ktoś próbuje zhackować jej konto. W końcu jednak dziewczyny zaczęły ze sobą korespondować i okazało się, że urodziły się tego samego dnia i mają tę samą grupę krwi. Siam zasugerowała, że mogą być bliźniaczkami i dziewczyny umówiły się na pierwsze spotkanie. Okazało się, że lekarze ukryli przed adoptującymi ich rodzinami, że dziewczyny mają siostrę.

#9. Niezidentyfikowane z nazwiska bliźniaki, które się pobrały


Jak zauważyliście większość rodzinnych zjednoczeń wygląda ponownie, ale to rodzeństwo zdecydowanie ma wyjątkową historię. Tych dwoje spotkało się, nie rozpoznali się (bo nawet nie wiedzieli, że mają jakieś rodzeństwo), ale za to... zakochali się w sobie, a następnie wzięli ślub. Dopiero wiele tygodni po weselu odkryli, że są spokrewnieni i szybko załatwili unieważnienie aktu małżeństwa.

#10. Jorge i Carlos Castro oraz William i Wilber Velasco


To kolejny przykład błędu i pomieszania dzieci w szpitalu, choć tym razem dotknął czwórki dzieci. Koleżanka Jorge'a Castro była zaskoczona jak bardzo pewien rzeźnik, William, przypominał jej kolegę. Pokazała zdjęcie Williama Jorge'owi, którego zatkało. Szok okazał się jeszcze większy gdy odkryto, że brat Williama, Wilber, do złudzenia przypomina brata Jorge'a - Carlosa. Wyszło na jaw, że w szpitalu zamieniono braci z dwóch par bliźniąt i chłopcy byli wychowywani z braćmi, ale nie swoimi. Początkowo Wilber przyznał, że zostali podmienieni przy urodzeniu, ale dla niego zawsze bratem będzie William, ale po spotkaniu całej czwórki, kiedy po męsku się dogadali zdecydowali, że od tego momentu będą czwórką braci.

#11. Elyse Schein i Paula Bernstein


Elyse i Paula zostały rozdzielone zaraz po urodzeniu, kiedy chora psychicznie matka oddała je do adopcji. Siostry stały się obiektem tajnych badań (dziś uznawanych za mocno kontrowersyjne), w ramach których pewien znanych psycholog namówił agencję adopcyjną do rozdzielania bliźniąt, wysyłania ich do innych domów, aby umożliwić badanie wpływu środowiska na ich rozwój. Kiedy w Nowym Jorku zakazano rozdzielania bliźniąt przy adopcji kierownik badań zadecydował o utajnieniu danych na uniwersytecie w Yale aż do 2066 roku. Ale Paula i Elysa wreszcie odnalazły siebie w wieku 35 lat. Panie zabiegały o spotkanie z lekarzem prowadzącym badania a ten w końcu się na nie zgodził, ale wbrew oczekiwaniom sióstr nie przeprosił ich za swój projekt. Kobiety napisały książkę Identical Strangers, w których opisują swoje różnice i podobieństwa.

#12. Samantha Futerman i Anais Bordier


Wyobraź sobie, że siedzisz przed kompem, przeglądasz jakieś filmiki na Youtube i nagle trafiasz na swojego sobowtóra, który wygląda dokładnie jak Ty. Normalnie pomyślisz jedynie "ej, to sobowtóry naprawdę się zdarzają", ale jeśli wiesz, że miałaś bliźniaczkę, która została oddana do adopcji, to możesz pomyśleć, że być może właśnie ją odnalazłaś! I to się właśnie przydarzyło Anais Bordier, francuskiej studentce studiującej w Anglii. Po krótkich poszukiwaniach dowiedziała się, że autorką filmu jest Samantha Futerman, mieszkająca w USA. Okazało się, że urodziła się w tym samym mieście co Anais, tego samego dnia. Anais nawiązała kontakt z Samanthą za pośrednictwem Facebooka, dziewczyny zaczęły rozmawiać i zawiązała się między nimi silna więź. Ostatecznie testy DNA potwierdziły, że dziewczyny są siostrami. Ich historię można bliżej poznać w filmie dokumentalnym Twinsters.
1

Oglądany: 46827x | Komentarzy: 13 | Okejek: 123 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.02

25.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało