Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dzień w którym umrze królowa Elżbieta II jest już dokładnie zaplanowany. Tak będzie wyglądać Wielka Brytania

160 565  
476   74  
Miłościwie panująca (od 1952 roku) królowa trzyma się całkiem nieźle i bierze udział w przeróżnych uroczystościach. Jednak jest już w takim wieku, że wszystko jest dokładnie przemyślane i zaplanowane na wypadek jej śmierci.

#1. Cała Wielka Brytania zatrzyma się

W dzień śmierci królowej będzie wiele łez a potem nastąpi długi czas żałoby. Większość Brytyjczyków nie pamięta panowania innej osoby z rodu królewskiego, dla nich Elżbieta II jest kimś bliskim i kochanym. Żałoba będzie trwała przez przynajmniej 12 dni a w dzień pogrzebu będą nieczynne wszystkie szkoły, urzędy i inne instytucje. Zgromadzeni na ulicach Brytyjczycy będą w milczeniu obserwować kondukt pogrzebowy jadący do Westminster Abbey.

#2. Nekrologi i mowy pogrzebowe są już gotowe


Ani Wielka Brytania ani żadne inne państwo nie może być nieprzygotowane na wypadek nagłej śmierci królowej i dlatego odpowiednie przemówienia są już od dawna napisane. Oczywiście można je będzie łatwo uaktualnić ale w obecnych czasach kto pierwszy, ten lepszy. Nikt nie może sobie pozwolić na pisanie nekrologu dopiero po śmierci bo to zajęłoby za dużo czasu. Teraz wystarczy jeden klik i gotowa mowa pojawi się w internecie.

#3. Awans Karola


Książę Karol zostanie królem Anglii w momencie śmierci swojej matki jednak oficjalne uroczystości związane z przejęciem tronu będą miały miejsce dopiero na drugi dzień. Dla Karola będzie to naprawdę „słodko - gorzki” moment.

#4. Nie ma się z czego śmiać… dosłownie


Brytyjczycy bardzo poważnie podchodzą do tematu monarchii. W momencie śmierci królowej, BBC zmieni ramówkę tak, żeby w czasie żałoby narodowej nie było w TV żadnych programów komediowych. W klubach nie będzie żadnych stand-upów. Brytyjczycy uwielbiają się śmiać ale z szacunku dla ukochanej monarchini przez dwa tygodnie będą ją opłakiwać.

#5. Straty finansowe


Brytyjczycy wszystko robią z rozmachem. W tym przypadku, trzeba będzie wydać kasę na dwie uroczystości - pogrzeb oraz koronację. Niby nawet największe ekstrawagancje nie zrujnują państwa ale należy pamiętać o jednym. Te dwa dni będą świętami państwowymi co oznacza, że giełda i inne biznesy będą zamknięte. Nie będą wtedy zarabiać co automatycznie oznacza kilkumilionowe straty.

#6. Nie będzie księżnej Walii?


Książę William automatycznie zostanie księciem Walii w momencie gdy jego ojciec zostanie królem. Księżna Catherine będzie musiała poważnie przemyśleć, czy przyjąć tytuł księżnej Walii, który to tytuł mocno utożsamiany jest z księżną Dianą. Camilla, która powinna teraz być tak tytułowana, zrzekła się tego i jest księżną Kornwalii.

#7. Specjalny kod


O śmierci królowej najpierw musi być powiadomiony premier i inni ministrowie, a dopiero później głowy innych państw i jej poddani. Sekretnym kodem miało być „London Bridge has fallen” ale skoro wszyscy już o tym wiedzą, hasło na pewno zostało zmienione.

#8. Zmienią się słowa hymnu państwowego


Gdy umiera zwykły obywatel, jego śmierć dotyka zazwyczaj tylko najbliższej rodziny. Gdy umrze królowa zmieni się dużo więcej. Na pewno nie będziemy już słyszeć „God save the Queen”, trzeba będzie wybić nowe monety z podobizną króla i tak dalej i tak dalej.

#9. Straty


Królowa Elżbieta nie jest tylko królową Anglii. 16 państw uznaje ją za swojego suwerena a za głowę państwa w sumie 36 krajów. Wiele z tych państw od lat zastanawia się nad odcięciem związków z Wielką Brytanią. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wraz ze śmiercią Elżbiety II stanie się to faktem. Karol, jako nowy król, prawdopodobnie będzie starał się utrzymać obecny stan rzeczy.

#10. Wszystkie drogi prowadzą do pałacu Buckingham


Nieważne gdzie królowa umrze, jej ciało zostanie od razu przetransportowane do pałacu Buckingham. Otwarta trumna będzie tam wystawiona przez kilka dni na widok publiczny aby wszyscy chętni mogli pożegnać królową. Istnieją już oczywiście szczegółowe plany w jaki sposób przetransportować tam królową po śmierci z każdego zakątka świata. Najłatwiej byłoby, gdyby Elżbieta umarła w pałacu.
5

Oglądany: 160565x | Komentarzy: 74 | Okejek: 476 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.10

19.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało