Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 najdzikszych wiadomości z zeszłego tygodnia, które mogliście przegapić (28.08.17)

125 993  
649   89  
Świat tonie w morzu informacji i coraz trudniej jest człowiekowi odnaleźć się w zalewie "szokujących" i "niesamowitych" wiadomości. Ale nie martwcie się, jesteśmy gotowi ponieść dla was tę ofiarę i zadbać o to, byście niczego nie stracili. Właśnie dlatego przygotowaliśmy starannie wyselekcjonowane zestawienie najbardziej osobliwych wiadomości z zeszłego tygodnia, które mogły wam umknąć.

#1. Zagubiony turysta z Polski spowodował przez przypadek pożar lasu w Czarnogórze

Nasz rodak zgubił się w lesie i doszedł do wniosku, że służby ratunkowe szybciej go znajdą, jeśli rozpali ognisko. I miał rację, ale zanim został uratowany, to puścił z dymem sporą połać lasu. Niewielki początkowo płomień zaczął rosnąć i szybko rozprzestrzeniać na kolejne drzewa. Wkrótce spory kawałek wzgórza, znajdującego się w okolicy popularnego ośrodka turystycznego w miejscowości Bar, stanął w ogniu. Sytuację określano jako "niezwykle poważną" – z powodu trwającej na Bałkanach suszy region jest od jakiegoś czasu nękany pożarami. Strażakom udało się jednak ugasić ogień, a Polak został uratowany, ale można powiedzieć, że jego plan wypalił tylko połowicznie, ponieważ pomysłowy rodak został zatrzymany przez policję. (źródło)

#2. Dysk twardy z niedokończonymi dziełami Terry’ego Pratchetta został rozjechany walcem


Tak jak chciał tego sam pisarz, o czym miał poinformować swojego bliskiego przyjaciela Neila Gaimana niedługo przez swoją śmiercią w 2015 roku pod koniec walki z Alzheimerem. Jedno z ostatnich życzeń Pratchetta zostało spełnione w ostatnich dniach sierpnia 2017 roku podczas pokazów maszyn parowych Great Dorset Steam Fair odbywających się w Tarrant Hinton w Wielkiej Brytanii. Wykonanie zadania zostało potwierdzone przez operatora walca, który wykonał zdjęcie zniszczonego dysku. ( źródło)


#3. Rozstrzygnięto konkurs na nowe logo Głównego Urzędu Statystycznego


Wygrała praca Susany Wesołek, za którą zwyciężczyni otrzyma 22 tysiące złotych minus podatki. ( źródło)

#4. Z kosmosu na Ziemię dotarło 15 sygnałów radiowych FRB niewiadomego pochodzenia


FRB, "fast radio burst", to jedno z najdziwniejszych zjawisk w badaniach nad kosmosem: potężne sygnały radiowe pochodzące z odległych miejsc w przestrzeni kosmicznej, przypisywane wszystkiemu od czarnych dziur po obce cywilizacje. Z racji krótkiego czasu trwania liczonego w milisekundach FRB są również trudne do zarejestrowania – do tej pory udało się wychwycić tylko ok. 25 tego typu sygnałów, z czego tylko jeden pochodził z tego samego miejsca. Nowe sygnały mają wyższą częstotliwość niż poprzednie, ale nie wiadomo dokładnie, co to może oznaczać. ( źródło)

#5. Prezydent Francji Emmanuel Macron wydał 26 tysięcy euro na makijaż w ciągu pierwszych trzech miesięcy urzędowania


Na sumę składają się przede wszystkim koszty zatrudnienia wizażystki-artystki, która towarzyszyła Macronowi podczas podróży służbowych. Przedstawiciele prezydenta zapewniają, że koszty zostaną "znacznie" obniżone, ale jednocześnie podkreślają, że poprzednicy Macrona wydawali jeszcze więcej na makijażystów. ( źródło)

#6. Merkel do uchodźców: "Nie możecie jeździć na wakacje do krajów, z których uciekliście"


W wywiadzie udzielonym gazecie "Welt am Sonntag" Merkel powiedziała, że nie ma opcji, by ludzie uciekający z danego kraju przed wojną, wracali tam na wakacje. Kanclerz Niemiec zagroziła, że tego typu praktyki mogą wpłynąć negatywnie na status uchodźcy takiej osoby. ( źródło)

#7. Pingwin Spruce znalazł miłość online


Spruce to pingwin peruwiański (gatunek zwany również pingwinem Humboldta) z Weymouth Sea Life Adventure Park, któremu brakowało odpowiedniej partnerki. Z pomocą pracowników parku oraz strony Plenty of Fish dla poszukujących miłości w Internecie udało się w maju 2017 stworzyć profil randkowy Spruce’a, na którym można było przeczytać między innymi, że kandydat jest niepalący i ma wysportowaną sylwetkę. Na zgłoszenie odpowiedziała Preciosa z Blankenberge Aquarium i zanosi się na to, że oboje przypadli sobie do gustu. ( źródło)

#8. W Azji odbyły się targi erotyczne Asia Adult Expo 2017


Tysiące osób odwiedzających hale targowe w Hongkongu mogły zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie zabawek erotycznych. Hitem były lalki-roboty oraz lalki z odczepianymi głowami odzwierciedlającymi różne wyrazy twarzy oraz lalki, które można ułożyć w każdej pozycji. Odwiedzający podkreślali, że z roku na rok lalki wyglądają coraz bardziej realnie, a dokładność odzwierciedlanych szczegółów jest imponująca. ( źródło)

#9. Małżeństwo starców zostało ukarane za sterroryzowanie po pijaku gości i pracowników jednego ze szkockich hoteli


Ruth i Robert Fergusowie zostali ukarani grzywną w wysokości 4100 funtów za zniszczenie mienia, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz groźby, których dopuścili się względem obsługi oraz gości hotelu MacDonald Loch Rannoch Hotel 4 lutego. Mężczyzna biegał wówczas nago w środku nocy po hotelu i z nożyczkami w ręku groził, że poprzecina wszystkie kable, wybił także jedną z szyb. Ruth Ferguson groziła, że pójdzie po strzelbę i zastrzeli recepcjonistkę. Cały hotel wówczas ewakuowano. ( źródło)

#10. W Kenii wprowadzono najbardziej surowe prawo dotyczące reklamówek


Od teraz każdy, kto produkuje lub dystrybuuje torby foliowe naraża się na grzywnę wynoszącą nawet 40 tysięcy dolarów lub karę pozbawienia wolności do lat czterech. Kenia dołączyła do grona ponad 40 krajów, które w różnym zakresie ograniczają obieg foliówek na swoim terenie. Przedstawiciele branży ostrzegają, że Kenia – jako największy producent toreb foliowych w regionie – zlikwiduje 60 tysięcy miejsc pracy w związku z nowymi przepisami. ( źródło)

#11. Prawnik, który od 2014 roku rozsyłał internautom pisma wzywające ich do zapłaty za piractwo, stanie przed Sądem Dyscyplinarnym w Warszawie


Artur G. rozsyłał internautom, którzy ściągali filmy z sieci torrent (m.in. "Drogówka" i "Czarny czwartek"), pisma wzywające ich do rzekomego zadośćuczynienia. Teraz Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zdecyduje, co dalej z nadgorliwym adwokatem. W uzasadnieniu wysłanym dziennikarzowi Bezprawnika można między innymi przeczytać, że Artur G. "mógł wywoływać u adresata tego pisma wrażenie, iż jest on oskarżany o popełnienie przestępstwa", "nie wyjaśniał, jaki wpływ będzie miało ewentualne wpłacenie kwoty żądanej przez adw. A G – B na toczące się postępowanie przygotowawcze" i "uzasadniał u adresata tego pisma wrażenie, iż jest ono próbą zastraszenia i skłonienia do wpłacenia kwoty 470 zł pomimo braku podstaw do żądania zapłaty takiej kwoty". To pierwsza tego typu sprawa w Polsce. ( źródło)

#12. Rosyjski tankowiec przepłynął Ocean Arktyczny – po raz pierwszy bez asysty lodołamacza


"Christophe de Margerie" transportował płynny gaz z Norwegii do Korei Południowej, a całą trasę pokonał w 23 dni. Transport w tamtym kierunku trwa zazwyczaj o jedną trzecią dłużej, ponieważ szlak z Europy wiedzie przez Kanał Sueski. Przeprawa była możliwa między innymi dzięki wzmocnionemu kadłubowi tankowca, ale także dzięki topniejącej pokrywie lodowej na Oceanie Arktycznym, której zmniejszanie się umożliwi w niedalekiej przyszłości nie tylko otwarcie nowego szlaku handlowego z Europy do Azji, ale także dostęp do bogatych złóż paliw kopalnych znajdujących się pod dnem Oceanu Arktycznego i należących w znacznej mierze do Rosji. ( źródło)

#13. Turcja wprowadziła w życie nowy program nauczania: mniej ewolucji, więcej dżihadu


Zgodnie z nowymi zasadami od 1 września 2017 roku w tureckich szkołach średnich nie będzie uczyło się o teorii ewolucji, bo według tureckiego ministerstwa edukacji jest to zbyt trudny koncept jak na ten etap nauki. Będzie za to więcej nauczania o dżihadzie, który w rozumieniu tureckiego ministra edukacji Yismeta Ilmaza oznacza "służenie społeczności, powiększanie dobrobytu, dbanie o pokój i wzajemne zrozumienie". Nowa polityka edukacyjna spotkała się z krytyką środowisk nauczycielskich, które twierdzą, że reforma została przeprowadzona w niejasny sposób i służy jedynie realizacji ideologii obozu rządzącego, któremu zależy na tym, by uczynić społeczeństwo tureckie bardziej religijnym i konserwatywnym. ( źródło)

#14. Mężczyzna grał na saksofonie, gdy wycinano mu guza z mózgu


Dan Fabbio wziął udział w makabrycznym na pierwszy rzut oka przedsięwzięciu, w trakcie którego dr Webster Pilcher, w akompaniamencie wygrywanej przez Fabbio muzyki, usuwał kolejne warstwy guza z otwartego mózgu pacjenta. Wszystko skończyło się jednak pomyślnie, a ścieżka dźwiękowa, której użył Fabbio, brzmiała w zgodnej ocenie całego zespołu pięknie i nienagannie. Przy okazji naukowcom udało się namierzyć obszar w mózgu odpowiedzialny za zdolności muzyczne. ( źródło)

#15. Astronautka Peggy Whiston pobiła rekord świata kobiet w długości przebywania w kosmosie


Whiston wróciła na Ziemię po 665 dniach spędzonych w przestrzeni kosmicznej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Razem z 57-letnią Amerykanką, która jest także najstarszą astronautką na świecie, wrócili Rosjanin Fiodor Jurczykin (673 dni w kosmosie) oraz jej rodak Jack Fischer (136 dni). Whiston wyznała, że po powrocie najbardziej nie może doczekać się pizzy i toalety z prawdziwego zdarzenia. ( źródło)

UBW ma w domu telewizor, więc wie, że wszystko, co najwspanialsze, jeszcze przed nami. Polub jego fanpejdż, żebyście mogli wspólnie przeżywać najlepsze chwile w życiu.
3

Oglądany: 125993x | Komentarzy: 89 | Okejek: 649 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.12

01.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało