Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 gwiazd Hollywood, które nie dostały praktycznie nic za swoje wielkie role

165 480  
436   44  
Niektórzy aktorzy mieli niezłego nosa decydując się na udział w produkcjach filmowych za stosunkowo niewielkie pieniądze. Niektórzy byli na początku swojej przygody z aktorstwem i nie mieli specjalnego wyboru ani możliwości negocjacji stawki. Dla wszystkich role w filmach okazały się znacznym sukcesem.

#10. Jonah Hill - Wilk z Wall Street - 60 000 dolarów

Kliknij i zobacz więcej!
Gdy Martin Scorsese zaoferował mu rolę w Wilku z Wall Street, Hill już był znanym na amerykańskim rynku komikiem, który zarabiał grube miliony dolarów. Za rolę reżyser zaproponował Jonahowi "całe 60 tysięcy dolarów", ale ten nie wahał się ani chwili i jeszcze tego samego dnia podpisał kontrakt. Rola Donniego Azoffa przyniosła Hillowi drugą nominację do Oscara. Tak przy okazji, za rolę w Wilku... Leonardo DiCaprio zgarnął 25 milionów dolarów...

#9. Tom Cruise - Magnolia - 100 000 dolarów

Kliknij i zobacz więcej!

100 tysięcy dolarów to całkiem zacna pensja, ale nie dla kogoś, kto zarabiał kilkadziesiąt milionów za jeden film. Wystarczy tu tylko wymienić takie hity jak Mission: Impossible (1996), Wywiad z wampirem (1994) czy Jerry Maguire (1996), by zorientować się, że ''ta marna stówa'' to żaden zarobek dla Cruise'a. Aktorowi zaimponował scenariusz Magnolii i bez oglądania się na finansowe benefity zaakceptował propozycję reżysera Paula Thomasa Andersona. Za rolę w tym filmie Tom Cruise otrzymał nominację do nagrody Złotego Globu.

#8. Brad Pitt - Thema i Louise - 6000 dolarów

Kliknij i zobacz więcej!

Rola w filmie Thelma i Louise w reżyserii Ridleya Scotta to pierwszy zauważalny krok Brada Pitta w kierunku dołączenia do hollywoodzkiej śmietanki. 6000 dolarów, które aktor zainkasował za udział w filmie można potraktować jako dobrą inwestycję we własną osobę. W końcu za udział w filmie Ocean's Eleven: Ryzykowna gra z 2001 roku Pitt otrzymał honorarium w wysokości 30 milionów dolarów.

#7. Ryan Gosling — Szkolny chwyt -1000 dolarów tygodniowo

Kliknij i zobacz więcej!

Po sukcesie filmu Pamiętnik z 2004 roku, który to przyniósł Goslingowi sporo kasy i jeszcze więcej sławy, aktor niespodziewanie postanowił zaangażować się w niskobudżetową produkcję pod tytułem Szkolny chwyt. Rola za 1000 dolarów tygodniowo przyniosła młodemu aktorowi jego pierwszą nominacją do Oscara.

#6. Hilary Swank - Nie czas na łzy - 3000 dolarów

Kliknij i zobacz więcej!

Twórcy filmu Nie czas na łzy z 1999 roku wycenili talent aktorski mało znanej wówczas aktorki Hilary Swank na całe 3 tysiące dolarów. To była kwota, która nie wystarczyła nawet, by uzyskać ubezpieczenie zdrowotne. Trud i znój nie poszedł na marne - to była przełomowa rola Hilary, za którą aktorka otrzymała statuetkę Oscara. Honorarium za następny film - Afera naszyjnikowa z 2001 roku - opiewało już na kwotę 3 milionów dolarów.

#5. Dustin Hoffman - Absolwent - 17 000 dolarów

Kliknij i zobacz więcej!

Absolwent
z 1967 roku to jeden z najbardziej kasowych filmów w historii kina. Komercyjny sukces świętowali wszyscy oprócz... głównego bohatera, w którego wcielił się Dustin Hoffman. Aktor za swoją rolę zgarnął jedyne 17 tysięcy dolarów. Trudno się mówi, gra się dalej. Uznanie i poklask zdobyte na planie filmowym Absolwenta przełożyło się na zarobki w późniejszych produkcjach. Za udział w filmie Motylek z 1973 roku aktor zarobił 1,25 miliona dolarów.

#4. Jennifer Lawrence - Do szpiku kości - 3000 dolarów

Kliknij i zobacz więcej!

Za rolę w filmie Do szpiku kości początkującej aktorce Jennifer Lawrence wręczono czek na 3000 dolarów. Oprócz czeku Lawrence otrzymała także nominację do Oscara. Jej kariera wystrzeliła z nieprawdopodobną prędkością i honoraria za następne filmy zawierały coraz to więcej zer na końcu. Na przykład film Pasażerowie z 2016 roku przyniósł aktorce wynagrodzenie około 20 milionów dolarów.

#3. Harrison Ford - Gwiezdne Wojny: Epizod IV - Nowa Nadzieja - 10 000 dolarów

Kliknij i zobacz więcej!

Plotka głosi, że Harrison Ford był bliski odrzucenia roli w kultowych Gwiezdnych Wojnach z powodu zbyt nędznego honorarium. Podobno za tydzień pracy aktor miał otrzymać zaledwie 1000 dolarów. Ostatecznie Ford wcielił się w rolę Hana Solo, a za Epizod IV jego konto wzbogaciło się o 10 tysięcy dolarów. Kolejne części sagi przyniosły drastyczny wzrost zarobków aktora. Za Epizod VI - Powrót Jedi (1983) otrzymał pół miliona dolarów, za Epizod VII - Przebudzenie mocy (2015) - 25 milionów.

#2. Jim Carrey - Jestem na tak - 0 dolarów na początek

Kliknij i zobacz więcej!

Jeden z czołowych hollywoodzkich komików zszokował swoich kolegów po fachu, kiedy w 2008 roku zdecydował się zagrać za darmo w filmie Jestem na tak. No, może nie do końca za darmo. Aktor zażądał 36,7% zysków ze sprzedaży biletów i to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Film okazał się komercyjnym sukcesem i na konto Carreya wpłynęło około 35 milionów dolarów.

#1. Bill Murray - Rushmore - 9000 dolarów

Kliknij i zobacz więcej!

W 1998 roku Bill Murray był tak bardzo zdesperowany, by zagrać w filmie Wesa Andersona pod tytułem Rushmore, że zgodził się na honorarium w wysokości 9000 dolarów. Mało tego, z własnej kieszeni zapłacił 25 tysięcy baksów za wynajęcie helikoptera, kiedy sponsorowi produkcji nagle zabrakło pieniędzy.
W 1998 Bill Murray był jednym z bardziej rozchwytywanych aktorów komediowych na świecie. Za udział w filmie Dzień Świstaka w 1993 roku otrzymał czek na 10 milionów dolarów.
3

Oglądany: 165480x | Komentarzy: 44 | Okejek: 436 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało