Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Miejscowi mówią szczerze, dlaczego turyści powinni unikać ich krajów

202 547  
431   114  
Serwis Quora zadał pytanie „Dlaczego turyści powinni omijać twój kraj szerokim łukiem?”. Oto co odpowiedzieli Australijczycy, Chorwaci, Norwegowie i inni.

#1. Norwegowie dali aż trzy powody

Po pierwsze, Norwegowie sami siebie uważają za gburów. Jeśli chcesz się zaprzyjaźnić z miejscowymi, na pewno nie uda ci się to w Norwegii. Mieszkańcy tego kraju rozmawiają tylko z osobami, które znają od lat (no, chyba że się totalnie naprują). Drugi powód, żeby omijać Norwegię, to wysokie ceny. Jeśli nie jesteś milionerem, to z wycieczki do Norwegii wrócisz z olbrzymim debetem na karcie. I ostatni powód to pogoda. Zima jest ciemna, zimna, śnieżna. Lato jest deszczowe. W 2015 roku w Bergen lało przez 279 dni.

#2. Australijczycy straszą zwierzętami


Nawet śliczniutkie koale i kangury są niebezpieczne jak diabli. Australijczycy radzą trzymać się z daleka od dingo, jadowitych węży, pająków, żab oraz krokodyli i rekinów. Jeśli nie zabije cię żadne zwierzę, to nic straconego. Turyści umierają z powodu udarów słonecznych, odwodnienia lub z rąk szalonych morderców.

#3. Amerykanie i ceny


Ceny biletów na różne środki transportu są dużo wyższe niż w krajach europejskich. Również hotele i wyżywienie sporo kosztują. Co jeszcze odstrasza turystów? Kompletna ignorancja większości obywateli USA. Jeśli obchodzi ich cokolwiek, to tylko rzeczy dziejące się na własnym podwórku. I nie chodzi tu o USA, tylko o miasteczko, w którym mieszkają. Nie znają się na niczym i niewiele rzeczy ich interesuje.

#4. Katar - nie da się tam żyć


Niesamowite upały, korki na ulicach, tłumy ludzi, zanieczyszczenie. W Katarze każdy ma samochód, nie ma praktycznie żadnego transportu publicznego i nie ma miejsca do spacerowania. Samochody oraz ciągłe budowy i rozbudowy zanieczyszczają miasta. Jedyni miejscowi, których będziesz miał szansę spotkać, to ludzie pracujący na lotnisku.

#5. Chorwaci lubią narzekać


Chorwaci uwielbiają narzekać na wszystko i na wszystkich. Są nieuprzejmi dla turystów. Potrafią ich obgadywać podczas obsługiwania. Ogólnie wszystko im nie pasuje.

#6. Brazylia jest bardzo niebezpieczna


Turysta nie zobaczy zbyt wiele - kraj jest olbrzymi i atrakcje znajdują się w dużych odległościach. Turyści mogą liczyć się z porwaniem. Zazwyczaj jest to porwanie polegające na jeździe od bankomatu do bankomatu i wyczyszczeniu konta ofiary. Potem grzecznie odstawia się spłukanego turystę do hotelu. Brazylijczykom przyświeca motto „Moje dobro jest najważniejsze”. Dlatego turystów łupi się niemiłosiernie zawyżając ceny wszystkiego - czy to usług, czy towarów.

#7. Bośnia i Hercegowina pełne bezpańskich psów


Jeśli wybierasz się do tych państw, koniecznie zaszczep się przeciw tężcowi. Ulice miast wypełnione są hordami groźnych, bezpańskich psów, które gryzą dzieci i dorosłych.
15

Oglądany: 202547x | Komentarzy: 114 | Okejek: 431 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.08

02.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało