Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 odpowiedzi na pytania, które nie przyszłyby ci nawet do głowy

260 125  
622   90  
Oglądasz teleturniej „Jeden z dziesięciu”? To pomyśl, że za chwilę weźmiesz udział w kolejnym odcinku, tyle że prowadzonym w alternatywnej rzeczywistości przez Imperatora Internetu.

#1. Ile czasu trwałoby pieczenie pizzy na Wenus?


9 sekund. Temperatura na Wenus potrafi osiągać ponad 450 stopni Celsjusza, a ciśnienie jest ok. 92 razy większe niż na Ziemi. (źródło)

#2. Czego może dowiedzieć się o tobie człowiek, który zabiera twoje śmieci?


Wszystkiego. Twoje śmieci mówią o tobie więcej niż myślisz. Ludzie wyrzucają na śmietnik pieluchy dla dorosłych, magazyny pornograficzne, odcinki z dokumentów bankowych, zeznania podatkowe itp. – wszystko to może w prosty sposób zdradzić kim są, co robią w życiu, jakie wstydliwe tajemnice posiadają, czym się interesują, czy są wierni swojej drugiej połówce, czy są na diecie, czy dbają o środowisko, czy marnują jedzenie, czy dokonali przestępstwa. (źródła: 1, 2, 3)

#3. Czy ludzkość zostanie zniszczona przez kosmitów, jeśli przestanie grać w szachy?


Tak, o ile rację ma kontrowersyjny prezydent Międzynarodowej Federacji Szachowej Kirsan Ilumżynow, który uważa, że szachy zostały wymyślone i podarowane ludziom przez obcą cywilizację. Ilumżynow utrzymuje także, że został uprowadzony przez „kosmitów w żółtych kombinezonach” 17 września 1997 roku. (źródło)

#4. O ile zmniejszyłyby się średnie roczne opady deszczu w Wielkiej Brytanii, jeśli Szkocja wystąpiłaby ze Zjednoczonego Królestwa?


O 97 milimetrów. Dodatkowo w „Jukeju” słońce świeciłoby przez dodatkowe 49 godzin rocznie, a średnia temperatura wzrosłaby o pół stopnia Celsjusza. (źródło)

#5. Co by się stało, gdyby krowy karmić oregano?


Zawartość metanu w beknięciach krów mogłaby spaść o 30%, a tym samym przyczynić się do znaczącego ograniczenia emisji metanu przez bydło domowe, które odpowiada za jedną trzecią całego metanu emitowanego przez człowieka. Zawarte w oregano związki takie jak karwakrol wykazują działanie antybakteryjne i mogłyby zwalczać niektóre bakterie znajdujące się w krowiej paszczy. Co więcej, dzięki ograniczeniu krowiego bekania, ilość mleka dawanego przez krowy mogłaby wzrosnąć przez to, że krowa nie traciłaby energii na bekanie. Badania nad zastosowaniem oregano w hodowli krów trwają. (źródło)

#6. Czy masło orzechowe wpływa na ruch obrotowy Ziemi?


Nie. W 2006 roku setki fizyków z całego świata przeprowadziły badanie, z którego jasno wynika, że masło orzechowe nie wpływa na ruch obrotowy Ziemi. Strach przed tym, że masło orzechowe przyklei się do podniebienia to arachibutyrofobia. (źródło)

#7. W którą stronę najczęściej skręca owca w labiryncie?


W lewą, co wykazały przeprowadzone na 309 owcach badania w 2013 roku. Badane owce białogłowe wybierały lewą odnogę labiryntu w kształcie litery T w prawie 66% przypadków. (źródło)

#8. Co by się stało, gdybyś wskoczył do basenu pełnego oliwy z oliwek?


Utonąłbyś. Gęstość oliwy z oliwek wynosi ok. 91% gęstości wody, natomiast gęstość ciała człowieka jest zbliżona do gęstości wody, więc pływanie w oliwie z oliwek byłoby jak pływanie w wodzie z tą różnicą, że byłbyś cięższy o dodatkowe 9%. Ważąc 100 kg i pływając z basenie z oliwą z oliwek czułbyś się, jakby dołożono ci dodatkowe 9 kg. (źródło)

#9. Dlaczego drzewa, dorzecza, płuca i pioruny mają ten sam wzór?


Ponieważ ewolucja układów przepływowych zmierza w stronę udrożnienia kanałów przepływu materii, energii i informacji. Nazywa się to prawem konstruktalnym, które zostało sformułowane w 1996 roku przez amerykańskiego profesora rumuńskiego pochodzenia Adriana Bejana.

Zgodnie z twierdzeniem Bejana wszystkie żyjące systemy powstają i zmieniają się tak, by umożliwić przepływ materii, energii i informacji, zaś zadaniem przepływu jest umożliwienie funkcjonowania systemu. Idealny (zoptymalizowany) system zbudowany jest z krótkich i powolnych oraz długich i szybkich przepływów. Drzewa wykształciły system „korzenie-pień-gałęzie”, w którym krótki i powolny przepływ pobiera wodę i składniki odżywcze z dużej powierzchni za pomocą dużych korzeni, a dalej pień transportuje je szybko i na długich odcinkach do (coraz mniejszych) gałęzi, skąd wolno i na krótkim odcinku przedostają się one do liści, by umożliwić drzewu fotosyntezę. Rzeki zaczynają się jako opady deszczu, które powoli formują kolejne odnogi – im więcej deszczu, tym więcej odnóg, a im więcej wody i odnóg, tym szybciej i skuteczniej rzeka zaczyna transportować wodę. Gdy w końcu rzeka uformuje duże dorzecze, kolejne jej odnogi zwalniają. Prawo konstruktalne w przypadku ludzi działa, gdy schodzimy do garażu (powoli i na krótkim odcinku), by dostać się do samochodu, który przetransportuje nas do pracy (szybko i na długim odcinku). Gdy w pracy już się znajdziemy, zwalniamy ponownie, na 8 godzin. ( źródło)

#10. Jak zapisać małpę (@) Morse'em?


• — — • — • Gratulacje, możesz napisać szefowi, że nie przyjdziesz jutro do pracy. (źródło)

#11. Czy płaskoziemcy faktycznie wierzą w teorię płaskiej Ziemi?


Karen Douglas, psycholog z University of Kent, która bada różne aspekty psychologiczne wiary w teorie spiskowe, uważa, że ludzie wierzący w teorię płaskiej Ziemi nie różnią się od innych ludzi szczerze wierzących w teorie spiskowe: wierzą oni w alternatywną wersję jakiejś ważnej kwestii lub wydarzenia i tłumaczą, dlaczego dana kwestia jest ukrywana przed światem. Znamienne dla spiskowców jest, że tłumacząc teorię spiskową nie wdają się w szczegóły. Przypomnijmy, że płaskoziemcy wierzą, że Ziemia jest płaska i otoczona 30-metrowej wysokości murem z lodu chronionym przez NASA. Przypomnijmy też, że już w starożytności odkryto, że Ziemia jest kulista (a w zasadzie jest geoidą). (źródło)

#12. Co by było, gdyby z Ziemi zniknęły koty?


Zwiększyłaby się populacja szkodników takich jak szczury, na które koty polują. To z kolei doprowadziłoby do większych strat żywności, szczególnie ziaren zbóż. W 1979 roku przeprowadzono badanie, w którym dowiedziono, że pozbycie się kotów z pewnej nowozelandzkiej wyspy doprowadziło w krótkim czasie do 4-krotnego wzrostu populacji szczurów, które zaczęły zagrażać nie tylko zbożom, ale i populacjom ptaków morskich, ponieważ szczury żywiły się jajami tych ptaków. No i umarłaby część Internetu. (źródło)

#13. W którym kraju Święty Mikołaj cieszy się takim samym zaufaniem społecznym jak lekarze?


W Danii. W 2013 roku w jednym z duńskich szpitali przeprowadzono eksperyment, w którym jednego z tamtejszych lekarzy (z powyższego zdjęcia) przebrano za Świętego Mikołaja. Okazało się, że ankietowani, którzy brali udział w badaniu, zaufaliby Świętemu równie chętnie jak lekarzowi. Ankietowani wskazali też, że Święty wyglądał przyjaźniej niż lekarz. (źródło)

#14. Kto był pierwszym muzykiem, któremu kobiety rzucały majtki na scenę?


Ferenc Liszt. Ten węgierski kompozytor urodzony w 1811 roku uchodzi za pierwszą prawdziwą gwiazdę rocka. Dzięki swoim energetyzującym występom Liszt nie tylko zrewolucjonizował sztukę występów na żywo, ale też doprowadzał do ekstazy oglądające go kobiety, które reagowały między innymi rzucaniem swojej bielizny na scenę, na której występował, czy wkładaniem sobie w dekolt rzucanych przez kompozytora niedopałków cygar. Gdy tylko Liszt znajdował się w zasięgu ich rąk, rozrywały jego ubrania i biły się o jego długie włosy. (źródło)

#15. Którą armię można pokonać, kontrolując połowę kóz z całego świata?


Na Ziemi żyje 450 milionów kóz, więc nawet połowa wystarczyłaby do pokonania każdej do początku XVIII wieku, choć pytanie pozostaje w zasadzie otwarte. (źródło)

Program prowadził dla Państwa Imperator Internetu, UBW. Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w kolejnym odcinku. W międzyczasie zapraszam za kulisy programu, na swój fanpejdż.
23

Oglądany: 260125x | Komentarzy: 90 | Okejek: 622 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.10

22.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało