Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Sceny uchwycone na tych zdjęciach są dla niektórych normalnością. Nas przerażają

101 377  
345   74  
Gdy mamy problem, często ktoś nas pociesza, że inni mają gorzej. Czy jest to wystarczający powód, żeby poczuć się lepiej? Oczywiście, że nie, ale inni bardzo często mają naprawdę dużo gorzej. I w dodatku dla nich jest to normalne.

#1. Dziewczynki porywane nocą przez rodzinę przyszłego męża

Bardzo młode dziewczynki zmuszane są do zawarcia związku małżeńskiego z dużo starszym mężczyzną na całym świecie. Niektóre z nich są sprzedawane, inne po prostu porywane z domu rodzinnego. Pozbawia się je dzieciństwa, rodziny oraz szans na wykształcenie. Gdy tylko osiągną dojrzałość płciową, zmuszane są do rodzenia dzieci. Są własnością swojego męża, który zazwyczaj źle je traktuje.

#2. Siatki w fabrykach Apple


Prawdopodobnie czytasz to na swoim smartfonie, może nawet firmy Apple. Na zdjęciu widać siatki, które mają za zadanie złapać potencjalnych samobójców. Zatrudnieni w tych fabrykach ludzie pracują dzień i noc w okropnych warunkach i zarabiają bardzo niewiele. Wzrost liczby samobójstw wśród przemęczonych, niedożywionych pracowników sprawił, że menadżerowie musieli poważnie zastanowić się nad tym problemem i coś zrobić, aby temu zapobiec. Zamiast poprawić warunki pracy, skrócić godziny i zacząć płacić więcej, wybrali inne rozwiązanie. Zainstalowano siatki w oknach i na klatkach schodowych, aby utrudnić ludziom odebranie sobie życia.

#3. Transport publiczny


Dla większości z nas konieczność codziennego dojeżdżania do pracy to koszmar. Nie lubimy, gdy ktoś stoi zbyt blisko, latem trudno jest złapać oddech w nieklimatyzowanych autobusach czy tramwajach. W Japonii, naprawdę cywilizowanym kraju, podróżujący metrem mają gorzej. Specjalni pracownicy metra upychają pasażerów w wagonach tak ściśle, że ludzie są przyklejeni jeden do drugiego. To już bydło do rzeźni przewożone jest w bardziej humanitarnych warunkach.

#4. Poligamia


W Stanach Zjednoczonych wielożeństwo jest zabronione. Jednak mormoni, traktowani przez niektórych jako sekta, uważają takie związki za normalne, zdrowe i stabilne. Jako że te „małżeństwa” nie są legalizowane, bardzo trudno jest udowodnić im łamanie prawa. Nawet jeśli dorosły mężczyzna bierze sobie za żonę nieletnią dziewczynkę. Mężczyzna ma kilka żon i jak najwięcej dzieci. Według nich, prawo boskie nakazuje się rozmnażać. Większość tych rodzin żyje na granicy ubóstwa, dzieci zamiast chodzić do szkoły muszą pracować, aby pomóc w utrzymaniu rodziny.

#5. Przeprawa przez śmieci


Tak zwana „Wielka Pacyficzna Plama Śmieci” dryfuje sobie w północnej części Oceanu Spokojnego między Kalifornią a Hawajami. Druga znajduje się między Hawajami a Japonią. Wszystkie śmieci wyrzucane ze statków gromadzą się w tych miejscach spychane tam prądami oceanicznymi. To, co powinno być pięknym, tropikalnym rajem jest olbrzymim, cuchnącym wysypiskiem śmieci.

#6. Woda z kranu we Flint, Michigan


Odkręcamy kurek, nalewamy wody do wanny, czajnika, garnka i nie zastanawiamy się zbytnio nad tym. Po prostu czysta woda w kranie musi być. Mieszkańcy ubogich dzielnic w mieście Flint nigdy nie wiedzą co popłynie z kranu, Powyższe próbki zostały przekazane do ministerstwa środowiska, a oficjele już od ponad roku debatują co zrobić z tym problemem. Jest to wina oszczędności władz miasta, które przestały korzystać z wodociągu Detroit i zaczęły brać wodę z rzeki Flint oraz starych rur, którymi doprowadzana jest woda. W ciągu roku liczba dzieci z podwyższonym poziomem ołowiu wzrosła trzykrotnie – z 2,5 proc. do 6,3 proc.

#7. Nieustające walki w Syrii


Wiemy, że w Syrii toczą się walki, ale wolimy o tym nie myśleć. Wmawiamy sobie, że giną tam tylko „ci źli terroryści”. Niestety, w każdym ataku umierają również cywile - starsi i młodsi. Te osoby nie mają jak opuścić ogarniętego wojną kraju; ci, którym się uda, często giną podczas przeprawy, a ci, którzy przeżyją, zamykani są w obozach dla uchodźców.

#8. Odpoczynek w pracy


Mało kto z nas lubi swoją pracę. Nawet jeśli jest znośna, to i tak zawsze znajdziemy jakiś powód do ponarzekania w gronie znajomych. Na powyższym zdjęciu widać pracownice jednej z fabryk, w której wytwarza się produkty dla Microsoftu. Dziewczyny pracują po 15 godzin dziennie, nie mogą wyjść do toalety, więc zakładają pieluchy, a podczas krótkich przerw w pracy wolą chwilkę się zdrzemnąć, niż coś zjeść. Zarabiają mniej niż dolara za godzinę.

#9. Jedzenie trawy


Korea Północna jest prawdopodobnie jednym z najgorszych miejsc na świecie. Przeciętny człowiek widzi tylko to, co pokażą władze tego kraju. Dziennikarze, którym udaje się przedostać do Korei (i w dodatku z niej się wydostać) pokazują zdjęcia, które opowiadają całkiem inne historie. Mieszkańcy Korei Północnej pracują ponad siły, brakuje im jedzenia, a za najmniejsze przewinienie wysyłani są do obozów pracy. Jedzenie trawy to norma dla Koreańczyków z północy.

#10. Upały w Arizonie


USA to wielki kraj, w jednych miejscach mieszka się lepiej, a w innych gorzej. Biorąc pod uwagę temperatury panujące w Arizonie, jest to stan, w którym na pewno nie żyje się łatwo. Dla mieszkańców tamtych terenów rozpływające się w słońcu kosze na śmieci, ogrodzenia czy słupki to norma. W tym roku podczas rekordowej fali upałów ludzie musieli prowadzić samochody w rękawicach kuchennych, ponieważ nie dało się dotknąć kierownicy gołymi rękami. W internecie ludzie umieszczali zdjęcia jajek czy ciastek pieczonych w słońcu.

Oglądany: 101377x | Komentarzy: 74 | Okejek: 345 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.03

18.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało