Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 naprawdę potwornickich ciekawostek VIII

114 228  
308   27  
O tym co tygryski lubią najbardziej, czyli o śmierci, chorobach i seksie... tym razem od dupy strony.

#1. Dajcie spokój

Przez lata zalewały nas sytuacje z rodzaju:

O, ktoś znajomy do mnie napisał na Facebooku...
"wbijam 9 lvl w grze XYZ, pomóż mi i dołącz do gry".
 

Tak, to było wrzodem na dupie internetowego społeczeństwa przez długie lata. Wiem, że zdążyliście już zapomnieć, dlatego przypominam, żebyście mogli w zażenowaniu wypuścić mocniej powietrze nosem.

#2. Pomarańczowy agent

Jeszcze lata po wojnie wypłacano łącznie 180 milionów odszkodowań osobom poszkodowanym przez kontakt z Agent Orange w trakcie działań wojennych. Odszkodowania otrzymali Amerykanie, Kanadyjczycy i Nowozelandczycy. Wietnamczycy nie dostali ani grosza, choć to oni byli najbardziej poszkodowani.

#3. Utopieni w cukrze

Śmiercionośna fala syropu poruszała się po ulicach miasta z prędkością przekraczającą 50 km/h. 150 osób zostało rannych, a mieszkańcy jeszcze przez parędziesiąt lat podczas upałów wyczuwali charakterystyczny słodki zapach przypominający o katastrofie.

#4. Co-co-co-combo

Historia zna kilka takich przypadków. Na przełomie 2015 i 2016 roku światowe media obiegła informacja o Rosjaninie, który zmarł z przepicia w trakcie libacji, następnie obudził się w kostnicy i... wrócił na imprezę!

#5. Klizmafilia

Niektórzy producenci zabawek erotycznych proponują zestawy do samodzielnego zaspokajania swojego tyłka specjalnymi gruszkami, którymi można sobie... i tak dalej.

#6. Darwin za...

Rzecz miała miejsce w 2013 roku, a Lee miał wtedy 26 lat i był całkiem postawnym młodzieńcem z ambicjami, więc nikt nie przypuszczałby, że w tych czasach i w pełni sił umysłowych można doprowadzić się do tak głupiego zgonu.

#7. Przełęcz Diatłowa

Sprawa jest bardzo tajemnicza, a szerzej została opisana już tutaj: https://joemonster.org/art/35675 - w komentarzach znajduje się pełne wyjaśnienie.

#8. Jadowita ryjówka

Ten mały kreto-podobny skurczysyn osiąga do 12 cm długości i zabija sorocydyną. Ta substancja jest tak skuteczna w porażaniu komórek (głównie nerwowych), że blokuje również kanały wapniowe w komórkach raka, co powoduje uruchomienie w nich modułu autodestrukcji,

#9. Zespół Proteusza

Przerostowi ulegają skóra, tkanka podskórna, naczynia, kości, oraz mięśnie. Jest asymetryczna, co oznacza, że przerośnięta będzie np prawa część twarzy, lewe ramię, prawa stopa, lewa dłoń itd. Choroba nie jest widoczna u niemowląt, rozwija się z wiekiem.

#10. Dichlorodifenylotrichloroetan

DDT początkowo uważany był za złoty środek na całe zło tego świata. Używano go na ludziach w trakcie wojen, by ograniczyć ilość wszy i przenoszonych przez nie chorób. To rzeczywiście działało i pozwoliło niemal całkowicie wyeliminować część z chorób. Środek stosowany był także na roślinach. Po latach okazało się, że u ludzi może powodować raka, a u ptaków, które żerują na terenach chronionych przez DDT, skorupki jajek są nienaturalnie cienkie i przez to całe populacje ptaków wyginęły. Jednym z najdotkliwszych przykładów jest niemal całkowite wymarcie sokołów wędrownych w Ameryce Północnej, które doprowadziło do zubożenia rożnorodności genetycznej tamtejszych populacji.
Poprzedni odcinek tej serii: KLIK


Autor: Iskier
Źródła: 1, 2, 3, 4, 4, 5, 6, 6, 7, 8, 8, 9, 10,
8

Oglądany: 114228x | Komentarzy: 27 | Okejek: 308 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało