Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Wilki morskie - one naprawdę istnieją i żyją w Kanadzie

60 483  
315   19  
W Kolumbii Brytyjskiej żyją wilki... morskie. Tak, i nie chodzi tu o osadę założoną przez emerytowanych kapitanów galeonów. Chodzi o prawdziwe futrzaste czteronogi z rodziny psowatych. Zwierzęta te od tysiącleci przystosowywały się do życia na wybrzeżu oceanu, a różnice w stosunku do innych wilków są tak wyraźne, że widać je w DNA.

Wielokrotnie nagradzany fotograf Ian McAllister, który bada życie tych zwierząt od niemal 20 lat opowiada: "dogłębnie przebadaliśmy ich DNA i udowodniliśmy, że genetycznie różnią się od kontynentalnych wilków.

Ich zachowanie również jest odmienne, pływają z wyspy na wyspę, polują na morskie stworzenia. Morfologicznie również się różnią - są mniejsze i ich budowa fizyczna jest inna".

Wilki morskie są bardzo ciekawskie, kiedy fotograf do nich podpływał "podchodziły tak blisko, że będąc zanurzonym słyszałem ich chrapliwe oddechy." Zrobił kilka zdjęć z bliska i odpłynął obawiając się spojrzeć im w oczy.

90 procent ich pożywienia pochodzi prosto z oceanu, z czego 1/4 to łososie. Poza tym żywią się skorupiakami, jajami śledzi, fokami, wydrami rzecznymi i padłymi wielorybami.

Wilki morskie są świetnymi pływakami, pojawiały się nawet na archipelagu wysp położonych 12 km od najbliższego stałego lądu.

Są dwa typy wilków morskich (nazywanych też przybrzeżnymi) - żyjące na stałym lądzie i żyjące na wyspach. Oba typy są bardzo podobne, główna różnica jest taka, że te "lądowe" mniejszą część pożywienia czerpią prosto z wody.

Niezależnie od typu, całe życie wilków morskich kręci się wokół i jest uzależnione od oceanu.


 


Źródła: 1, 2.
Foto: Ian McAllister, Bertie Gregory, Paul Nicklen

Oglądany: 60483x | Komentarzy: 19 | Okejek: 315 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

20.08

19.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało