Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

11 sposobów, jakimi rodzice psują swoje dzieci (i je potem o to obwiniają)

192 296  
545   51  
Dzieci pełne złości, zazdrości, niezdecydowane i skryte... Rodzice często żalą się znajomym, jakie mają utrapienie ze swoimi młodymi i "ich trudną naturą", a rzadko kiedy potrafią dostrzec, że sami kiedyś do tego doprowadzili. Oto kilka porad, jakich zachowań warto unikać.

#1.

Jeśli twoje dziecko jest tchórzliwe, to dlatego, że zbyt szybko przychodzisz mu z pomocą. Nie usuwaj każdej przeszkody z jego ścieżki.

#2.

Jeśli twoje dziecko ciągle coś przed tobą ukrywa, to może znaczyć, że masz zwyczaj wyolbrzymiania nawet błahych spraw.

#3.

Jeśli twoje dziecko nie potrafi przed nikim stawać w obronie własnych praw, to dlatego, że od najmłodszych lat strofowałeś je i pouczałeś w miejscach publicznych. Rodzice nie powinni tego robić nawet przy jego rodzeństwie, kolegach czy kuzynach.

#4.

Jeśli twoje dziecko szybko się złości, być może nie poświęcałeś mu zbyt wiele uwagi. Nauczyło się zwracać na siebie uwagę właśnie poprzez złe zachowanie.

#5.

Jeśli twoje dziecko specjalnie ci przeszkadza, prawdopodobnie brakuje mu oznak miłości i przywiązania, jak chociażby przytulenia.

#6.

Jeśli twoje dziecko bywa zazdrosne, przyczyną może być to, że ciągle je do kogoś porównywałeś, najczęściej do rówieśników.

#7.

Jeśli kupujesz wszystko dla swojego dziecka, a ono i tak zabiera rzeczy innych ludzi, być może nie dajesz mu żadnego wyboru tego, co chciałoby mieć.

#8.

Jeśli dziecko jest nieuprzejme w stosunku do innych, uczy się tego od rodziców lub innych osób, z którymi mieszka.

#9.

Jeśli twoje dziecko ma niskie poczucie własnej wartości, to dlatego, że doradzasz mu częściej niż zachęcasz do czegokolwiek.

#10.

Jeśli twoje dziecko nie szanuje uczuć innych, powodem może być to, że zawsze mu rozkazujesz, nie zwracając uwagi na jego uczucia.

#11.

Jeśli twoje dziecko kłamie, to znaczy, że przy wcześniejszych przewinieniach twoja negatywna reakcja była znacznie przesadzona.
27

Oglądany: 192296x | Komentarzy: 51 | Okejek: 545 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.08

01.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało