Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Aborcja, pigułki "dzień po" i wczesnoporonne - parę faktów i mitów

87 993  
637   394  
Rzeczy, o których powinni uczyć dzieci w szkołach, a których nawet część dorosłych, poważnych polityków nie wie, ale się wypowiada.

Aborcja

Czy w Polsce aborcja jest legalna?

Tak, jest legalna i w dalszym ciągu wykonywana, jeśli: 1) zagraża życiu matki 2) płód jest ciężko upośledzony 3) ciąża powstała w wyniku gwałtu*.

Jak się okazuje, bardzo łatwo powiedzieć „zostałam zgwałcona” i poprosić o aborcję, jednak większość takich prób oszustwa wychodzi na jaw, kiedy trzeba złożyć zeznania na komisariacie. Taka próba obejścia systemu zdarza się wyjątkowo często. Samych aborcji z tego powodu jest jednak zaledwie KILKA ROCZNIE.Przy okazji: za składanie fałszywych zeznań grożą konsekwencje prawne.

*Stan na czerwiec 2017

Jak załatwić podziemną aborcję?

Przede wszystkim odezwać się do znajomych, ale jeśli nie mamy nikogo, kto nas wprowadzi w ten świat, to musimy znać magiczne hasło otwierające nam drzwi do gabinetu aborcyjnego. Nikt w internecie nie będzie się reklamował słowami „Przeprowadzam aborcje, Pozdrawiam, Polecam, Piotr Iskra”, ale z pomocą magicznego hasła znajdziemy to czego szukamy.

Czy to legalne? Nie! Nie jest legalne i nie zachęcam do korzystania, ale można to załatwić w każdym większym i prawie każdym mniejszym mieście. Mówię o tym, bo kolejnym mitem jest to, że w Polsce się w ogóle nie da tego zrobić.

Jak brzmi magiczne hasło aborcyjne?

„Przywracanie miesiączki” – z pomocą tego hasła (i różnych jego wersji) traficie do gabinetów, które rzeczywiście przywracają miesiączki.

Czy nielegalna aborcja jest dostępna dla wszystkich?

Właściwie nie – jest dostępna tylko dla bogatych, bo kosztuje kilka tysięcy złotych.

Pigułka „dzień po”

Inne nazwy: antykoncepcja postkoitalna, antykoncepcja awaryjna.

Czy ktoś łyka tabletki „dzień po” jak cukierki?

Nie, nikt tego nie robi. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy się z taką pigułką w życiu zetknął i może nie wiedzieć jak działa – to nic złego. Tłumaczę więc: tabletka „dzień po” to bardzo silna dawka hormonów, która w większości przypadków wywołuje szereg niepożądanych efektów: ból i skurcze brzucha, ból głowy, bardzo złe samopoczucie, nudności etc., a także w 100% pożądany efekt, czyli krwawienie z macicy (często bolesne). Często występuje też problem z regularnością miesiączek po zażyciu PO.

Każdorazowe przyjęcie takiej pigułki to bardzo ciężkie przeżycia dla organizmu. Tutaj widać, że pigułka „dzień po” to OSTATECZNOŚĆ z punktu widzenia przeciętnej, zdrowo myślącej kobiety, i żadna nie będzie miała ochoty przechodzić przez to bez potrzeby.

Kolejna sprawa, że taka pigułka kosztuje około 100 zł.

Czy pigułka „dzień po” działa tylko dzień po?

Nie. Pigułkę należy przyjąć w ciągu maksymalnie 5 dób od stosunku w przypadku octanu uliprystalu i do 3 dób po stosunku w przypadku lewonorgestrelu. Nazwa „dzień po” może być nieco myląca.

Jak kupić tabletkę „dzień po”?

Na taką metodę antykoncepcji potrzebna jest recepta. Wiadomo, że nie zawsze jest to takie łatwe ze względu na dostępność lekarzy (receptę może wystawić każdy lekarz, niekoniecznie specjalista), więc jeśli wszystkie próby zawiodą, to receptę może wystawić nam lekarz z zagranicy. Realizacja recepty transgranicznej nie przysparza problemów w polskich aptekach, a taką receptę możemy zamówić przez internet (źródło).

Jedna z bojowniczek informuje też, że pigułki EllaOne są dostępne w aptekach internetowych, gdzie można kupić je bez recepty.

Czy pigułka „dzień po” to to samo co środki wczesnoporonne?

NIE! I nigdy nie należy tego mylić. Co więcej, ogromnie szkodliwa i ekstremalnie niebezpieczna jest logika pokroju „jestem w ciąży od miesiąca, ale jak się nałykam tabletek dzień po, to może mi zejdzie”. Nic bardziej mylnego. Pigułka „dzień po” jest pigułką antykoncepcyjną, a nie aborcyjną, i nie spędza płodów, może za to doprowadzić do komplikacji, jeśli przyjmiemy ją w trakcie ciąży.

Czy pigułka „dzień po” jest w 100% skuteczna?

Nie, nie jest. Skuteczność pigułki ocenia się na 98%. Co warte zauważenia, kobiety otyłe mają mniejszą szansę na skuteczność działania pigułki „po” i pomimo jej zastosowania zachodzą w ciążę dwukrotnie częściej niż kobiety o przeciętnej sylwetce.

Środki wczesnoporonne

Czym są pigułki aborcyjne?

Są to środki, których używa się, aby dokonać aborcji w początkowej fazie ciąży. Używane są wtedy, kiedy kobieta jest pewna, że jest w ciąży, ale nie jest w niej dłużej niż 10 tygodni. Mając na uwadze nieprzyjemności związane z pigułką „dzień po”, musimy zdawać sobie sprawę, że te środki są o wiele bardziej inwazyjne dla organizmu i mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego nawet w krajach, w których są legalne, wymagają bardzo wnikliwego wywiadu lekarskiego przed zastosowaniem. Najpopularniejszym środkiem jest Mifepriston.

Czy są legalne w Polsce?

Nie, nie są legalne w Polsce i nie można ich kupić nawet na receptę.

Jak je zdobyć?

Można skonsultować się z lekarzem za granicą przez internet (np. tu) i poprosić o przesłanie, jednak w dalszym ciągu kobieta przyjmujące takie środki w domu jest narażona na wiele niebezpieczeństw i powinna znajdować się pod opieką i z łatwym dostępem do lekarza w razie komplikacji.

A da się jakoś inaczej?

Tak, da się, ale można umrzeć. W wielu miejscach w internecie znajdziemy magiczne przepisy na przyrządzenie środków wczesnoporonnych z ogólnodostępnych leków. Najpopularniejszy jest środek na wrzody żołądka, który prawdopodobnie jest nawet skuteczny i prawie bezpieczny, ale zdecydowana większość „porad” jakie znajdziemy w internecie będzie ekstremalnie niebezpieczna. Próby przyrządzania własnych mieszanek na spędzenie płodu często kończą się silnymi krwawieniami, zatruciem, wszelkiej maści powikłaniami i wcale nierzadko śmiercią, dlatego NIGDY NIE WIERZ W PORADY DOTYCZĄCE LEKÓW NA FORACH INTERNETOWYCH – mogą cię zabić.Jeśli trafiłaś na ten artykuł, bo potrzebujesz pomocy, to pamiętaj, że najlepszych informacji i pomocy udzieli ci twój lekarz. Stan prawny, wykorzystywane środki i dostęp do nich mogą się zmienić, a lekarz zawsze będzie miał komplet danych. Możesz też zwrócić się o pomoc w miejsca takie jak www.womenonweb.org, które pomagają kobietom w trudnych sytuacjach. Istnieją też kryzysowe telefony zaufania, które udzielą pomocy psychologicznej.Nie mam na celu przekonywać do jakiejkolwiek opcji ideologicznej, ukazuję tylko jaki jest stan obecny tematu. Niesie on za sobą wiele konsekwencji, ale prywatne przemyślenia na ten temat pozostawię dla siebie.

Źródła:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
45

Oglądany: 87993x | Komentarzy: 394 | Okejek: 637 osób