Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

13 dziwacznych ciekawostek o ludziach i ich szalonych pomysłach

106 156  
347   92  
Ludzka pomysłowość nie ma granic - jeśli tylko jest szansa ułatwić sobie życie, jesteśmy w stanie wymyślić bardzo wiele. Ale nie tylko wtedy!

#1.

Pewien Brytyjczyk wybrał się do odpowiedniego urzędu i zmienił nazwisko na… Tim Pppppppppprice. Po co? A po to, żeby telemarketerom było trudniej je wymówić. Brzmi zupełnie rozsądnie!

#2.


Któregoś razu J.P. Morgan, znany amerykański bankier, wyznaczył nagrodę 100 tysięcy dolarów dla osoby, która pomoże mu wyjaśnić, dlaczego jego twarz jest tak czerwona. Nikomu nie udało się znaleźć przyczyny.

#3.


W 2009 roku odbyły się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania potwora z Loch Ness. Zamiast osławionej kreatury, badacze znaleźli „trochę” piłek golfowych. Wyłowili ich łącznie… 100 tysięcy!

#4.


Według statystyk amerykańskich ubezpieczalni w 2012 roku w Ameryce najczęściej kradzionym samochodem była Honda Accord. Cóż w tym dziwnego, skoro wszędzie na świecie Hondy przodują w podobnych statystykach? A to, że najchętniej kradzione były Hondy Accord akurat z 1994 roku.

#5.


Filmowanie dzikiej przyrody to trudne i żmudne zajęcie - dlatego większość filmów przyrodniczych i tak powstaje w zamkniętych ogrodach zoologicznych, co pozostaje tajemnicą wyłącznie dzięki odpowiedniemu kadrowaniu. Jeśli jednak filmowcy już zapuszczą się w dzicz… używają perfum CK Obsession, by zwabić dzikie zwierzęta. To już wiecie, czego raczej nie używać na safari…

#6.


Sean Connery dostał propozycję zagrania Gandalfa w trylogii „Władcy Pierścieni”, ale odmówił. „Przeczytałem książkę, przeczytałem scenariusz. Obejrzałem film. Nadal nic z tego nie rozumiem”, tłumaczył.

#7.


Legendarny już serial o przygodach Rin Tin Tina cieszył się niegdyś ogromną popularnością, a jego główna gwiazda mogła liczyć na doprawdy królewskie traktowanie. W szczycie sławy Rin Tin Tinowi codzienny stek przyrządzał zawodowy kucharz, a specjalnie wynajęta orkiestra grała klasyczne utwory, by… wspomóc trawienie.

#8.


W 2011 służby w Portland zmuszone były do opróżnienia zbiornika zawierającego ponad 30 milionów litrów wody, ponieważ pewnemu 21-letniemu kretynowi zachciało się do niego nasikać. Ludzka głupota też nie ma granic.

#9.


W 2001 roku Beaver College w Glenside w Pensylwanii został zmuszony do zmiany nazwy - odtąd nazywa się Arcadia University. Zmianę wymusiły… algorytmy Google, blokujące stronę szkoły jako zawierającą pornograficzne hasła.

#10.


W posiadłości Kaddafiego libijscy rebelianci znaleźli dużo ciekawych eksponatów. Sporo też dość specyficznych - jak album fotograficzny cały wypełniony zdjęciami… Condoleezzy Rice. Jeśli ktoś ma kontakt z duchami - niech zapyta DLACZEGO?!

#11.


Dzienniki Marii Skłodowskiej-Curie w dalszym ciągu pozostają napromieniowane. Każdy badacz, który chciałby im się przyjrzeć, musi podpisać oświadczenie, że robi to na wyłącznie własną odpowiedzialność.

#12.


W swoim testamencie Janis Joplin zapisała 2,5 tysiąca dolarów dla swoich znajomych. Gwiazda muzyki przekazała pieniądze, by przyjaciele mogli wyprawić bal po jej śmierci.

#13.


Charakterystyczną, doprowadzającą wielu do szału puszkę Pringles wynalazł Fredric Baur. Amerykański chemik odszedł w 2008 roku, a jego prochy pochowano właśnie w tejże puszce.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5
3

Oglądany: 106156x | Komentarzy: 92 | Okejek: 347 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało