Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

8 przydatnych wskazówek, które w skrajnych sytuacjach mogą uratować życie

101 187  
385   72  
Oby się nie przydało. Niestety, w świecie, w którym żyjemy i w społeczeństwie, które nas otacza, nigdy nie wiadomo, co nas w życiu spotka...

#1. Znajdź przynajmniej 3 wyjścia z budynku.

Kliknij i zobacz więcej!
Gdziekolwiek się udasz: do urzędu publicznego, teatru, kina, do centrum handlowego, zawsze uważnie przestudiuj mapkę. Plan sytuacyjny budynku, gdzie znajdują się wyjścia. Jeżeli nie ma takowego w pobliżu, sam spróbuj się zorientować w swoim położeniu.
Gdy wydarzy się coś naprawdę złego, może być już zbyt późno na szukanie wyjść awaryjnych. Wówczas to "nogi same" powinny doprowadzić do najbliższej drogi ucieczki.

#2. Jeżeli na kogoś wpadłeś/kogoś trąciłeś - przeproś.

Kliknij i zobacz więcej!

Nawet jeżeli to w ogóle nie stało się z twojej winy. Po prostu wypowiedz słówko "przepraszam" i idź dalej przed siebie.
Nie wiesz, kogo potrąciłeś. Osoba ta może być pod wpływem narkotyków, pijana lub mieć przy sobie broń. Może być ekstremalnie niebezpieczna, a trącenie potraktuje jak prowokację. Proste przeprosiny mogą całkowicie rozładować sytuację.

#3. Miej przy sobie te trzy rzeczy.

Kliknij i zobacz więcej!

Karta płatnicza jest fajna, ale nie zawsze i nie wszędzie nią zapłacisz. Telefon - konieczność komunikacji z drugim człowiekiem lub wystukanie numeru alarmowego może uratować życie tobie lub innemu człowiekowi. Klucze - zawsze powinieneś mieć opcję, aby dostać się do siebie do domu.

#4. Zagraj w grę "kto jest złym człowiekiem".

Kliknij i zobacz więcej!

W środkach komunikacji miejskiej spotkać można różne typy i osobowości. Rzuć pobieżnie okiem, kto według ciebie może stanowić poważne zagrożenie, zachowuje się nerwowo, jest nietrzeźwy, ma rozbiegany wzrok. Wytypuj taką osobę, zaufaj swojej intuicji i zajmij miejsce jak najdalej od niej.

#5. Policz rzędy od najbliższego wyjścia awaryjnego.

Kliknij i zobacz więcej!

W skrajnie dramatycznej sytuacji ta wiedza może ocalić ci życie. Gdy dym wypełni już kabinę, wyjścia awaryjne mogą nie być dostatecznie oświetlone. Wówczas, odliczając liczbę mijanych zagłówków lub podłokietników, odnajdziesz drogę ucieczki.

#6. Ćwicz nadgarstki.

Kliknij i zobacz więcej!

Każdy sposób dobry :) Jeżeli kiedykolwiek próbowałeś podciągnąć się na drążku, wiesz, że nadgarstki męczą się niebywale szybko. Nikomu tego nie życzymy, ale zdarzyć się może, iż zdolność do przytrzymania się jakiegoś wąskiego zabezpieczenia, rurki, barierki, drążka, może uratować ci życie, a pomoc nadejdzie na czas.

#7. Głowa do góry i powoli przed siebie!

Kliknij i zobacz więcej!

Większość osób, gdy wyczuwa zagrożenie, instynktownie pochyla głowę. Jednakże reakcja powinna być zupełnie odwrotna. Z pochyloną głową i skulonymi ramionami stajesz się potencjalną, łatwą ofiarą. Unieś głowę, poszukaj wzrokiem innych ludzi, rusz prosto przed siebie i tylko kątem oka obserwuj obiekt zagrożenia.

#8. Ucieczka z tonącego samochodu.

Kliknij i zobacz więcej!

Nigdy drzwiami! Z powodu różnic ciśnień nie otworzysz drzwi. Na reakcję masz około minuty, potem będzie już za późno. Wypnij się z pasów. Jeżeli działa jeszcze elektronika - otwórz okno. Jeżeli nie działa - wybij je. Czymkolwiek. Czymś twardym. Spróbuj zagłówkiem, jeżeli się nie uda, zaprzyj się o fotel pasażera i uderzaj nogami lub pięścią.
30

Oglądany: 101187x | Komentarzy: 72 | Okejek: 385 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.06

15.06

14.06

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało