Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dwayne Johnson, The Rock. 7 ciekawostek o sympatycznym siłaczu

61 444  
217   23  
Dwayne Johnson to intrygująca postać. Aktor, którego - zgodnie ze stereotypami - można by łatwo zaszufladkować. Tylko że większości schematów umiejętnie się wymyka.

#1.

Zanim stał się znanym aktorem, Dwayne Johnson dał się aresztować „osiem czy dziewięć razy” - a było to jeszcze przed ukończeniem przez niego 18. roku życia. Ofiarą przyszłego aktora i jego kolegów ze złodziejskiej szajki padali liczni turyści odwiedzający Hawaje. Powtarzające się wpadki dowodzą, że drobne kradzieże nigdy nie były szczególnie mocną stroną Johnsona.

#2.


Swego czasu Disney planował filmową adaptację kreskówki o Johnnym Bravo - zabawnym, choć niewiarygodnie zapatrzonym w siebie osiłku. Wzięto pod uwagę wielu różnych kandydatów, po czym uznano, że jedynym odpowiednim byłby The Rock. Ostatecznie do ekranizacji nie doszło - a może i szkoda, bo widok Johnsona z wielką blond czupryną mógłby być interesujący.

#3.


Jeśli ktoś zastanawiał się, co trzeba zrobić, żeby wyrzeźbić taką sylwetkę, jaką posiada The Rock, to jedną z odpowiedzi może być: „trzeba się dobrze urodzić”. Johnson pochodzi z samoańskiej rodziny Anoa’i - która, warto zaznaczyć na marginesie, wydała na świat ponad 16 zawodowych zapaśników.

#4.


Jedną z bardziej znanych ról Johnsona jest rola Herkulesa w filmie wyprodukowanym w 2014 roku. To pod wieloma względami interesujące dzieło, a fani prześcigają się w wynajdywaniu kolejnych ciekawostek. Jedna z nich mówi, że imponująca broda, którą The Rock „wyhodował” na potrzeby filmu powstała w rzeczywistości… z włosów porastających narządy rozrodcze jaka.

#5.


Jedną z mniej znanych ról jest natomiast rola w serialu Star Trek: Voyager. Dwayne Johnson wystąpił w jednym z odcinków - Tsunkatse - wcielając się w obcego, który staje na drodze Siedem z Dziewięciu. Odcinek miał premierę 9 lutego 2000 roku. The Rock miał wtedy 28 lat i stał u progu wielkiej kariery aktorskiej.

#6.


Przygotowując się do roli w filmie Wolverine, grający głównego bohatera Hugh Jackman potrzebował „szybko zwiększyć swoją objętość”. Po radę zadzwonił do Johnsona. Oto co doradził Dwayne: „musisz przyjmować 6 tysięcy kilokalorii dziennie i jeść od zarąbania kurczaków!”.

#7.


Ale początki łatwe nie były. Zanim zaczął zarabiać miliony, biorąc udział w najbardziej kasowych filmach Hollywood, Dwayne Johnson próbował swoich sił w Kanadyjskiej Lidze Futbolowej. Mieszkał wtedy „w ciasnym mieszkaniu, z którego uciekłby nawet szczur”, dzieląc je z czterema kolegami. Spał wówczas na materacu, który lokalny hostel wyrzucił, uznając za nienadający się do dalszego użytku.

Źródła: 1, 2, 3