Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 naprawdę potwornickich ciekawostek IV

138 884  
332   68  
Dziś choroby, alkohol, śmierć i zwłoki pierwszej damy trzymane w jadalni po 20 latach od jej śmierci.

#1. W dupie

Okazuje się, że receptory smaku znajdują się w wielu różnych miejscach naszego ciała, dupa to dość znaczący przykład, ale znajdziemy je także w pozostałych partiach układu pokarmowego, a nawet w mózgu i płucach.

#2. Trichofagia

Osoby dotknięte tym szajsem żują przeważnie końcówki swoich długich włosów. Zjadanie włosów prowadzi do odkładania się ich w układzie pokarmowym, a ponieważ nie są trawione i często nie są też wydalane, to gromadzi się ich coraz więcej i więcej. Często do usunięcia wystarczą środki przeczyszczające, ale w wielu wypadkach potrzebna jest interwencja chirurgiczna, by "kłaczka" z włosów wyciągnąć z żołądka.

#3. Hiperalgezja opioidowa

Dzieje się zupełnie na odwrót, niż byśmy chcieli, a jeśli terapia wymaga leczenia opioidami (kodeina, morfina i heroina), to znaczy, że ból jest naprawdę nieznośny. Wyobraźmy sobie teraz, że jego natężenie zostało wielokrotnie zwiększone.

#4. Skazaniec Schrödingera

Uciekinierów było czterech. Własnoręcznie uszyli sobie mundury straży więziennej, wyskoczyli z cel przez wycięte kraty, wsiedli w samochód podstawiony przez ciotkę jednego z nich i pojechali w świat. Tylko Troy Leon Gregg był na tyle głupi, że dał się zabić jeszcze tego samego dnia, pozostałych trzech schwytano i ponownie osadzono 3 dni później.

#5. Ablutofobia

Osoby dotknięte tą fobią czują niepokój, kiedy myślą o czyszczeniu swojego ciała. Starają się unikać kąpieli. Co ciekawe, zjawisko częściej obserwowane jest u dzieci i u kobiet, a rzadziej u mężczyzn.

#6. W zeszłą niedzielę

Około 90 km na południe od Walencji 28-latka pod wpływem narkotyków i alkoholu wjechała samochodem w grupę rowerzystów, dosłownie rozrywając ich na kawałki. Ofiarami były osoby tworzące kampanie antyalkoholowe. Sprawczyni wypadku nie miała ważnych uprawnień, prawo jazdy odebrano jej 4 lata wcześniej za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Została oskarżona o dwa zabójstwa, trzy razy o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz o sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym. Hiszpańskie prawo nie chroni wizerunku sprawcy w takim stopniu jak polskie, więc jej zdjęcia z portali społecznościowych pokazywane są we wszystkich hiszpańskich mediach.

#7. Może następnym razem się uda

Cudotwórca do swojego nowego numeru poszukiwał wśród swych fanów pełnego wiary mężczyzny, żonatego, ojca. Pełen wiary ochotnik się znalazł, jednak efekty, jak widać, nie były oszałamiające. Cudotwórca następnego dnia magicznie przeniósł się za kratki.

#8. Na golasa

Inicjatywa była podobna do masy krytycznej, jednak Hiszpanie, którzy zapoczątkowali ją w 2001 roku byli zdania, że trzeba pokazać coś więcej i postanowili się rozebrać. Ich uliczny "rajd" tak się spodobał różnym organizacjom, że po kilku latach Światowy Przejazd Rowerem Nago zaczął być organizowany w wielu zakątkach naszego globu.

#9. Kompleks Pigmaliona

Drugim skrzywieniem kryjącym się pod tą samą nazwą jest wychowywanie sobie seksualnie idealnego partnera lub idealnej partnerki w celu zaspokajania swoich własnych potrzeb łóżkowych. Dlaczego Pigmaliona? Ponieważ Pigmalion, król Cypru, stworzył rzeźbę idealnej kobiety i się w niej zakochał. Kiedy Afrodyta spełniła jego prośby i ożywiła posąg, ten był w seksualnym siódmym niebie.

#10. Jego była

Juan Perón był prezydentem Argentyny w latach 1946-55 (oraz 73-74), więc kiedy Evita zmarła na raka macicy w wieku 33 lat, była pierwszą damą. Historia rodziny Perón jest bardzo zawiła, jednak przeniesienie zwłok do jadalni po 19 latach od śmierci żony jest znacząco "mocne" w tym całym wątku. Warto zauważyć, że ciało Evity po śmierci zostało zabalsamowane i wystawione na widok publiczny, jednak po przewrocie wojskowym obalającym Peróna (1955) zwłoki zaginęły. Odnalazły się później w Mediolanie. Na ostateczny spoczynek udała się dopiero w 1974 roku w Buenos Aires.
Poprzedni odcinek tej serii: KLIK
Spis wszystkich odcinków znajdziesz w moim profilu

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,
3

Oglądany: 138884x | Komentarzy: 68 | Okejek: 332 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

09.05

08.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało