Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 statystyk, które niczego nie zmienią, ale są szalenie fascynujące

163 354  
344   58  
Jakiś czas temu UBW przedstawiał statystyki, które miały zmienić wasze postrzeganie świata. Tym razem zebrał statystyki, które nie pomogą wam nawet zmienić tapety w smartfonie, lecz właśnie to sprawia, że są tak fascynujące.

#1. Najczęściej przyznawanym stopniem na Harvardzie jest A


Jest to najwyższy stopień w 6-stopniowej skali ocen amerykańskiego systemu szkolnictwa, czyli nasza „szóstka”. (źródło)

#2. 55% olimpijczyków startujących na igrzyskach w Londynie w 2012 roku miało próchnicę


45% cierpiało na erozję szkliwa, a 75% miało problemy z dziąsłami. Sportowcy mieli gorsze uzębienie niż ich rówieśnicy, którzy nie brali udziału w zawodach. Sądzi się, że przyczyną złego stanu uzębienia u sportowców jest stres, spożywanie dużych ilości węglowodanów i brak czasu na odpowiednią higienę jamy ustnej. (źródło)

#3. Buty z pięcioma „oczkami” po obu stronach buta można sznurować na 51 840 sposobów


Tych przełomowych obliczeń dokonał matematyk Burkard Polster z Monash University w Australii. Więcej „oczek” oznacza, że sznurówki można wiązać na miliony sposobów. (źródło)

#4. W filmie „Władca pierścieni: Drużyna pierścienia” zużyto 1800 sztucznych stóp


Ich użytkownikami byli oczywiście aktorzy grający hobbitów. (źródło)

#5. 1/3 urlopów na żądanie brana jest w poniedziałki


Badanie zostało przeprowadzone przez firmę konsultingową Mercer w 2008 roku. 13 spośród dwudziestu najpopularniejszych dni, w których pracownicy brali urlop na żądanie, miało miejsce w styczniu. Sześć dni spośród tej trzynastki zdarzyło się między 2 a 9 stycznia. (źródło)

#6. 10% osób na świecie żyje z turystyki


Szacuje się, że rynek turystyczny będzie cały czas się rozwijać i wzrastać o 3,9% rocznie. (źródło)

#7. Amerykańska agencja ds. bezpieczeństwa atomowego jest atakowana przez hakerów 10 milionów razy dziennieTak przynajmniej stwierdził w wywiadzie rzecznik National Nuclear Security Administration w 2012 roku, który przy okazji wyjaśnił, że ataki pochodzą z różnych państw, ale też krajowego podwórka. Spośród wszystkich ataków maksymalnie 1000 dziennie jest skutecznych. (źródło)

#8. 9 na 10 cebul jest sprzedawanych w kraju, w którym się je uprawiaONZ w 2011 roku szacowała, że cebulę uprawia się w 175 krajach świata, co czyni ją pod tym względem absolutnym liderem, jeśli chodzi o warzywa. Między innymi dlatego cebula występuje w niemal wszystkich kuchniach świata. Największymi konsumentami cebuli na świecie są Libijczycy, którzy spożywają 33 kilogramy cebuli rocznie. Polacy znajdują się trochę powyżej średniej światowej z piętnastoma kilogramami na osobę. (źródło)

#9. Przejście piechotą jednego roku świetlnego zajęłoby człowiekowi 225 milionów latJeden rok świetlny to dystans, jaki pokonuje światło w przestrzeni kosmicznej (próżni) w ciągu jednego roku, czyli 9,4 biliona kilometrów. (źródło)

#10. Wypłata od Wróżki Zębuszki za jeden ząb wzrosła o 19% w 2016 rokuDane dotyczą Stanów Zjednoczonych. W 2016 roku wróżka wypłaciła dzieciom łącznie 290,6 mln dolarów, ustanawiając rekord wszech czasów. Zębowa Wróżka to baśniowa postać, która zostawia dzieciom pieniądze pod poduszką w zamian za ich zęby mleczne. (źródło)

#11. Prawie 12 tysięcy kluczy jest gubionych co roku w londyńskim metrzeNiemal tyle samo parasoli traci swoich właścicieli. Londyńskie metro przewozi ponad 1,3 mld pasażerów rocznie. (źródło)

#12. 5.2% mężczyzn przyznało się do całowania potwora w swoich snach3,4% odbyło grę wstępną ze zwierzęciem, a 1,7% odbyło stosunek z jakimś „przedmiotem, kamieniem lub rośliną”. Badanie przeprowadził Calvin Kai-Ching Yu z uniwersytetu Shue Yan w Hongkongu. (źródło)

#13. By zaimponować innym, 45% Brytyjczyków skłamało, że skoczyło ze spadochronem41% „poznało” także jakąś znaną osobę, a 25% udawało, że siedziało w więzieniu. Ankietę przeprowadzono w 2015 roku na niemal dwóch i pół tysiąca osób. (źródło)

#14. Za niemal 97% sfałszowanych pieniędzy w Chinach odpowiada jeden fałszerzPeng Daxiang to ponad siedemdziesięcioletni artysta z prowincji Guangdong, który stworzył matryce umożliwiające podrabianie prawdziwych banknotów. Co ciekawe, fałszerz stworzył swoje małe „dzieła” bez pomocy komputerów, a jedynie przy użyciu własnych rąk i tradycyjnych narzędzi. (źródło)

#15. 40% tweetów na Twitterze to „bezsensowny bełkot”

Za kryterium „bezsensownego bełkotu” przyjęto dzielenie się wykonywanymi aktualnie bezmyślnymi czynnościami, takimi jak na przykład jedzenie kanapki. Analizę przeprowadziła w 2009 roku firma Pear Analytics na podstawie 2 tysięcy tweetów. (źródło)

Jak widzicie, UBW uwielbia spędzać czas na robieniu niezwykle pożytecznych rzeczy. Możecie podrzucić mu jakieś pomysły na życie przez wiadomość na jego fanpejdżu.
16

Oglądany: 163354x | Komentarzy: 58 | Okejek: 344 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.03

01.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało