Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 sekretów masonów

191 938  
381   96  
O masonach nie wiemy zbyt wiele, ponieważ członkowie tej organizacji trzymają gęby na kłódkę i nie zdradzają sekretów na lewo i prawo. Jednak czasem komuś coś się wymsknie i dlatego wiemy o kilku rzeczach.

#1. Kłamią pod przysięgą

Jeśli mason jest oskarżonym, jego współbracia zeznający podczas procesu muszą skłamać, aby mu nie zaszkodzić i nie dopuścić do skazania. Przyznają, że jest to krzywoprzysięstwo, ale dla nich większym grzechem jest brak ochrony i nieudzielenie pomocy jednemu ze swoich.

#2. Mają sekretny uścisk dłoni


Żaden z masonów nie przyzna się głośno do tego, że istnieje jakiś specjalny uścisk dłoni, ale słyszy się o kilku specjalnych wersjach uścisku. Oprócz tego istnieją specjalne wyrażenia, których mason może użyć w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Wtedy inni masoni przebywający w pobliżu muszą mu pospieszyć na pomoc.

#3. Specjalne hasło


Ludzie wiedzą, że istnieje jedno tajemnicze hasło. To nieprawda, tych haseł jest mnóstwo, a ich użycie zależy od miejsca lub okazji. Podczas ceremonii używa się hasła „tubal cain” i wszyscy wiedzą, co ono znaczy, ale jedynie kilku najbardziej wtajemniczonych wolnomularzy wie, co oznacza słowo „mor bonz”.

#4. Stryczek


Rytuał inicjacyjny to piękna ceremonia pełna ukrytych symboli. Jednym z nich jest stryczek. Masoni twierdzą, że symbolizuje ona pępowinę, ale raczej jest to uświadomienie czym grozi przerwanie milczenia i zdradzenie sekretów bractwa.

#5. Słońce


Dla masonów Słońce jest niesamowicie ważne i symbolizuje rozum oraz oczywiście światło. Ważny jest ruch Słońca - loże masońskie budowane są na wschodzie i zachodzie w celu kontrolowania i wykorzystania siły słonecznej dla swoich własnych celów.

#6. Ateiści


Żaden ateista nie ma szans na zostanie wolnomularzem. Każdy kandydat na masona musi wierzyć w siłę wyższą - nie jest ważne jaką, można być wyznawcą jakiejkolwiek religii. Do niedawna masoni nie przyjmowali w swe szeregi homoseksualistów, teraz to się zmieniło. Nadal nie wpuszcza się kobiet do bractwa. Kobiety zakładają swoje loże masońskie, ale nie są one niezależne.

#7. Polityka i pieniądze


Masoni kontrolują wszystko w wielu krajach na świecie. Ponad pól miliona masonów pracuje w bankowości, rządzie i polityce w Wielkiej Brytanii. Wysokie stanowiska w zarządzie szpitali i uniwersytetów obstawione są przez wolnomularzy.

#8. Symbol masonów na banknotach


Przy okazji próby zastąpienia papierowej jednodolarówki monetą, wielbiciele teorii spiskowych mówili, że nastąpił moment, w którym dobro wygrywa ze złem. Na papierowej jednodolarówce umieszczona jest masa symboli oraz masońskie motto „Novus Ordo Seclorum”.

#9. Anders Breivik był masonem


Breivik, organizator i wykonawca ataków terrorystycznych, był członkiem loży masońskiej świętego Olfa. Był, ponieważ po postawieniu go w stan oskarżenia został z niej wykluczony, a na stronie internetowej pojawiło się oświadczenie Wielkiego Mistrza Zakonu: „Jestem przerażony potworną brutalnością zamachów terrorystycznych w dzielnicy rządowej Oslo i na wyspie Utoya. Jesteśmy bardzo zasmuceni i współczujemy rodzinom zabitych i rannych. W mediach pojawiły się doniesienia o tym, że oskarżony był członkiem Norweskiego Zakonu Masońskiego. Został on natychmiast wykluczony. Ten fakt świadczy, że czyny oskarżonego stoją w całkowitej sprzeczności z wartościami Zakonu”.

#10. Program kosmiczny


Wielu ludzi uważa, że masoni pragną zawładnąć cała Ziemią. Jednak niektórzy mają większe ambicje i wyruszają na podbój kosmosu. Buzz Aldrin był masonem i miał przy sobie flagę masońską, gdy spacerował po Księżycu. Zabrał ją ze sobą na Ziemię i obecnie można ją oglądać w waszyngtońskiej świątyni. Później wielu astronautów również zabierało ze sobą w kosmos małe flagi wolnomularskie. Masoni piastują również wysokie stanowiska w NASA.
99

Oglądany: 191938x | Komentarzy: 96 | Okejek: 381 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.05

20.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało