Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

7 przykładów mowy ciała, których nie zobaczysz u ludzi sukcesu

266 901  
443   64  
Twoje ciało więcej zdradza o tobie, twojej psychice i komforcie, niż to, co mówisz do swoich adresatów. Jeżeli chcesz uchodzić za "człowieka sukcesu", pewnego siebie gracza, spróbuj wyeliminować te nawyki...

#1. Siedź wyprostowany. Nie garb się!

Kliknij i zobacz więcej!
Nie garb się na krześle, nie zsuwaj się tyłkiem na jego brzeg, nie kładź łokci na stole i nie chowaj głowy w dłoniach - to oznaki braku szacunku dla twojego rozmówcy oraz braku zainteresowania tym, co mówi. Gdy siedzisz z wyprostowanymi plecami i ramionami, a twoja głowa nie jest spuszczona na dół, twój interlokutor widzi, że jesteś osobą pewną siebie. Pamiętaj - im więcej przestrzeni zajmuje twoje ciało, tym bardziej wyglądasz na osobę, która panuje nad sytuacją. Gdy się garbisz i zwijasz się w kulkę, wyglądasz po prostu na mniejszego, niż jesteś w rzeczywistości...

#2. Gestykuluj, ale z rozwagą

Kliknij i zobacz więcej!

Jeżeli za dużo machasz rękami podczas swojego monologu, ludzie pomyślą, że się denerwujesz albo że nie mówisz prawdy. Tonuj swoje gesty - one są oczywiście potrzebne, ale tylko w pewnej dawce. Staraj się, żeby twoja postawa była bardziej otwarta (ramiona szeroko, lekki rozkrok) niż zamknięta (ręce w kieszeniach, ręce skrzyżowane na klatce piersiowej). Takie zachowanie sprawia, że ludzie chętniej wierzą w to, co mówisz i traktują cię jako szczerą osobę, która nie ma nic do ukrycia.

#3. Nie krzyżuj rąk na piersiach

Kliknij i zobacz więcej!

Skrzyżowane ramiona i dłonie schowane bądź złożone na piersiach to jasny przekaz - Nie zgadzam się z tobą i w ogóle w tej kwestii nie jestem elastyczny. Nawet jeżeli się uśmiechasz, twój przekaz jest dość klarowny.

#4. Nie baw się swoimi włosami

Kliknij i zobacz więcej!

Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które często bawią się swoimi włosami - natychmiast przestań. To zły nawyk, który świadczy o twoim braku pewności siebie oraz o braku koncentracji na osobie przemawiającej.

#5. Uśmiechaj się swobodnie

Kliknij i zobacz więcej!

To chyba jasne, że nie powinieneś wyglądać cały czas, jakby ktoś wepchnął ci wieszak do ust. Zawsze jednak jest miejsce na delikatny, ironiczny, pewny siebie uśmiech, nawet jeżeli spotkanie czy rozmowa nie idzie po twojej myśli. Uśmiech na twojej twarzy w sytuacji niekorzystnej wywoła domniemanie u innych, że mimo wszystko nie straciłeś kontroli nad sytuacją..

#6. Utrzymuj kontakt wzrokowy

Kliknij i zobacz więcej!

To chyba najważniejsza rzecz, jeżeli mówimy o mowie ciała. Kontakt wzrokowy nie może być intensywny, nie wpatruj się w swojego rozmówcę jak sroka w gnat. Nie onieśmielaj ludzi, chyba że jest to absolutnie konieczne w danej sytuacji. Nie pożeraj ich wzrokiem, bo bardzo szybko zrozumieją, że próbujesz ich "czytać".
Z kolei brak kontaktu wzrokowego oznacza niepewność i chęć ukrycia czegoś. Postaraj się zachowywać w miarę naturalnie, skup wzrok na osobie, która aktualnie przemawia, patrz jej w oczy, ale rób pauzę na kilka sekund, aby twoje spojrzenie nie było zbytnio natarczywe.
Jeżeli samemu akurat zabrałeś głos i zwracasz się do konkretnej osoby - zawsze patrz jej w oczy.

#7. Witaj się jak prawdziwy facet, a nie jak śnięta ryba

Kliknij i zobacz więcej!

Uścisk dłoni powinien być krótki i mocny. Nie chodzi o to, żeby partnerowi połamać rękę, ale szybki i zdecydowany gest pozwoli zrozumieć drugiej osobie, że jesteś konkretnym i stanowczym facetem.
109

Oglądany: 266901x | Komentarzy: 64 | Okejek: 443 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało