Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

8 rzeczy, których nie powinniście robić na siłowni

229 799  
357   115  
Garść porad dotyczących savoir-vivre'u na siłowni. Jeżeli jeszcze nie byłeś na siłowni, dobrze przeczytać zanim się zdecydujesz. Jeżeli już chodzisz na siłownię, a te osiem punktów jest ci obce - zmień to!

#1. Nie zostawiaj po sobie zapoconego sprzętu

Kliknij i zobacz więcej!
Nie ma absolutnie nic złego w poceniu się podczas wykonywania ćwiczeń, ale podstawowa zasada higieny to używanie własnego ręcznika. Wytrzyj po sobie sprzęt, a przede wszystkim, ćwicząc na ławeczkach, kładź ręcznik pod plecy bądź pod brzuch.

#2. Nie zajmuj sprzętu, jeżeli go nie używasz

Kliknij i zobacz więcej!

Są ludzie, którzy po prostu przychodzą na siłownię w celach towarzyskich. Kładą się na ławeczkę i wysyłają SMS-y, sprawdzają maile, robią selfiki, a nawet ucinają sobie drzemki. Inni zaś czekają, aż sprzęt do ćwiczeń się zwolni. Jesteś na siłowni - to ćwicz! Nie zapominaj o tym!

#3. Nie puszczaj muzyki na głos ani nie rozmawiaj przez głośnik.

Kliknij i zobacz więcej!

Najbardziej o przykry komentarz na siłowni proszą się ci, którzy rozmawiają przez telefon długo i głośno albo co gorsza używając głośnika. Nikogo nie obchodzi, o czym rozmawiasz i wszyscy mają gdzieś to, że ten telefon jest super pilny.
Inne irytujące typy słuchają muzyki ze swoich telefonów czy iPadów nie korzystając ze słuchawek. To twoja muzyka, więc słuchaj jej tylko ty.

#4. Zbyt długie zajmowanie jednego sprzętu.

Kliknij i zobacz więcej!

Pamiętasz, jak w przedszkolu powtarzali ci, że inne dzieci też chciałby się pobawić tymi klockami? Nie tylko ty... Tak samo powinieneś zachowywać się na siłowni. Nie spędzaj dwóch godzin na bieżni, jeżeli widzisz, że inni czekają w kolejce na swoją szansę.

#5. Odkładaj sprzęt na miejsce.

Kliknij i zobacz więcej!

Inna przydatna lekcja z przedszkola - nie rozsiewaj swoich zabawek po całym pokoju. Odłóż hantle na miejsce, zostaw sprzęt w takim stanie, w jakim go zastałeś (albo nawet lepszym!). Ciężary porozrzucane po podłodze w siłowni mogą spowodować jakiś wypadek, który może skończyć się przykrą i niepotrzebną kontuzją.

#6. Pospieszanie innych użytkowników siłowni.

Kliknij i zobacz więcej!

Tak samo jak nieładnie jest używać maszyny przez 60 minut, tak samo niekulturalnie jest stać naprzeciwko osoby ćwiczącej z rękami złożonymi na piersi i wpatrywać się to w nią, to w swój zegarek.

#7. Nie spóźniaj się na zajęcia.

Kliknij i zobacz więcej!

Nieważne, czy mowa tu o grupowych ćwiczeniach zumby, samby czy innej mamby albo o spotkaniu ze swoim personalnym trenerem. Nie psuj planu zajęć i koncentracji innych osób. Jeżeli już się spóźniłeś, postaraj się zrobić jak najmniej szumu lub po prostu przeproś.

#8. Prysznic na siłowni to nie twoja prywatna łazienka.

Kliknij i zobacz więcej!

Zawsze znajdzie się taka postać, która z dumą będzie chwaliła się swoimi walorami pod prysznicem. Nie każdy czuje się z tym komfortowo, większości raczej się taki widok nie podoba. Obojętnie jak świetnie by to ciało nie wyglądało...
88

Oglądany: 229799x | Komentarzy: 115 | Okejek: 357 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.06

24.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało