Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jakie są konsekwencje zapijania alkoholu napojem energetyzującym

305 842  
531   83  
Alkohol i napój energetyzujący są jak para niepasujących do siebie policjantów w filmie, ale gdy jedno połączy się z drugim, to tworzą mieszankę wybuchową.

Połączenie napojów energetyzujących z alkoholem na dobre zadomowiło się w knajpach. Kolorowe neony z logo Red Bulla biją po oczach, uśmiechnięte hostessy namawiają do wypróbowania drinka na bazie napoju energetycznego. Trudno jest sobie dzisiaj wyobrazić scenerię, w której mogłoby zabraknąć barmana dolewającego Red Bulla do szklanki z lodem i jakimś mocnym alkoholem. Biorąc kolejny łyk smacznej mikstury większość ludzi nie zastanawia się nad konsekwencjami swojego postępowania. A te mogą okazać się dużo gorsze niż w przypadku picia samego alkoholu czy zapijania go zwykłym napojem.

Napoje energetyzujące zawierają kofeinę, czyli stymulant, który tłumi objawy działania alkoholu. Ludzie popijający drinki na bazie energetyka czują się bardziej pobudzeni w porównaniu z imprezowiczami odurzającymi się alkoholem w tradycyjny sposób. To sprawia, że często lekceważą stan swojego upojenia, więc częściej angażują się w bójki, częściej ulegają wypadkom i odbywają więcej przypadkowych stosunków seksualnych. Częściej wsiadają także za kierownicę, ponieważ wydaje im się, że są trzeźwiejsi niż w rzeczywistości. Tymczasem kofeina w żaden sposób nie obniża poziomu alkoholu we krwi. Zaburzenia prawidłowej oceny stanu upojenia alkoholowego prowadzą również do tego, że ludzie pijący drinki na bazie napojów energetycznych spożywają więcej alkoholu niż zazwyczaj, ponieważ uważają, że skoro czują się całkiem nieźle, to mogą pić dalej, a tymczasem wyrządzają sobie jeszcze większą szkodę i ryzykują jeszcze bardziej.

Jeśli chodzi o bezpośrednie konsekwencje dla zdrowia, to drinki z energetykami mogą powodować zaburzenia snu, nawet po ostrej nocy, palpitacje serca, uszkodzenie mózgu, a w najbardziej ekstremalnych przypadkach zawały serca i śmierć.
71

Oglądany: 305842x | Komentarzy: 83 | Okejek: 531 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało