Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Piękno i seksapil - pojęcia, które w każdym zakątku świata znaczą co innego

154 758  
432   71  
Seksapil i kanony piękna to pojęcia jak najbardziej względne. Każdy inaczej wyobraża sobie najpiękniejszą kobietę świata. Niektóre narody mają naprawdę mocno oryginalnie zdefiniowane słowo "seksowny".

#1. Korea Południowa - twarz w kształcie serca

Kliknij i zobacz więcej!
W Korei Południowej operacje plastyczne są traktowane jak kompletnie naturalny zabieg. W większych miastach na każdym rogu ulicy widać banery reklamowe zachęcające obywateli do ulepszania swojego wyglądu.
Obecnie najmodniejszym trendem jest twarz w kształcie serca. Rezultat ten wymaga jednakże bardzo skomplikowanej operacji. Zabieg często opiera się na łamaniu kości żuchwy w trzech miejscach, usuwaniu części środkowej oraz scaleniu dwóch skrajnych kawałków, by wymodelować spiczasty podbródek. Następnie wygładzane są kości tworzące wierzchołek, by twarz była nieco bardziej gładka. Pacjenci, którzy zdecydowali się na taki zabieg przez długi czas nie mogą przyjmować żadnych stałych produktów.

#2. Japonia - krzywe zęby

Kliknij i zobacz więcej!

W krajach europejskich białe, proste zęby to oznaka dbałości oraz perfekcyjnego uśmiechu. I jakoś trudno sobie wyobrazić, że mogłoby być inaczej... W Japonii rzecz ma się odwrotnie. Szczytem seksapilu jest "yaeba", czyli krzywy, ułamany ząb. Panuje powszechne przekonanie, że osoby z nierównym uzębieniem są szczególnie urocze. Młodzi mieszkańcy Kraju Kwitnącej chętnie więc odwiedzają gabinety dentystyczne w celu korekcji uzębienia.

#3. Zachodnia Afryka, Nowa Gwinea - blizny, skaryfikacje

Kliknij i zobacz więcej!

Mieszkańcy Nowej Gwinei oraz wielu krajów afrykańskich wciąż przyozdabiają swoje ciała różnymi wzorkami, rysunkami oraz licznymi, artystycznymi bliznami. Mężczyźni otrzymują swoje blizny podczas ceremonii inicjacji, tatuaże u kobiet są uważane za oznakę wielkiego piękna. Oczywiście w krajach europejskich skaryfikacja również jest nieobcym zjawiskiem, ale w tym przypadku chodzi bardziej o modyfikację ciała, niż równanie kanonom piękna.

#4. Mauretania - nadwaga

Kliknij i zobacz więcej!

Droga Bojowniczko, jeżeli nie masz fałdek tłuszczu na brzuchu, to nie masz żadnej szansy, by zauroczyć swym wdziękiem Mauretańczyka. Troskliwi rodzice, by zwiększyć szanse swojej pociechy na znalezienie dobrego męża, wysyłają córki na specjalne "farmy", gdzie dziewczęta wsuwają dziennie około 16 tysięcy kalorii (przy normie 1500). Niestety, ta tradycja, jakkolwiek szlachetna, sprawia, że kobiety już od bardzo wczesnych lat cierpią na problemy żołądkowe.

#5. Iran - bandaże po operacji plastycznej

Kliknij i zobacz więcej!

Iran to światowa stolica operacji plastycznych nosa. Pomimo tego, iż ceny takiego zabiegu przyprawiają przeciętnego Irańczyka o szybsze bicie serca, kobiety i mężczyźni decydują się poświęcić wiele, by mieć prosty nos. Idealny kinol to nie tylko oznaka seksapilu, ale także pewnej pozycji w społeczeństwie.
Nie to jest jednak najdziwniejsze. Często gęsto na ulicach spotkać można młodych obywateli Iranu, którzy dumnie obnoszą się z plastrami i bandażami na nosach, które świadczyć mają, iż przeszli niedawno operację plastyczną nosa. A co tam! Niech inni myślą, że mnie stać!

#6. Chiny, Tajlandia - blada cera

Kliknij i zobacz więcej!

W wielu częściach Azji blada cera jest uznawana za oznakę najwyższego piękna. Jeżeli wejść do sklepu z kosmetykami w poszukiwaniu kremu do twarzy, łatwo zauważyć, że prawie każdy zawiera wybielające składniki. Znajdują się one nawet w płynach po goleniu dla mężczyzn. Wielu Chińczyków nie wychodzi na plażę bez maski, chroniąc tym samym swoją skórę przed promieniami słońca. Zarówno Chinki, jak i Tajki uważają, że Europejki są szalone, uczęszczając do solarium.

#7. Plemię Fula - wysokie czoło

Kliknij i zobacz więcej!

Wysokie czoło to atrybut pięknych i seksownych kobiet z afrykańskiego plemienia Fula. Dlatego też niektóre damy usuwają część włosów z głowy, aby stwarzać wrażenie, że ich czoło jest wyższe niż w rzeczywistości. Podobny zwyczaj cechował również kobiety ze średniowiecznej Europy.

#8. Birma - długa szyja

Kliknij i zobacz więcej!

Jeden ze wschodnich regionów Birmy został nazwany "krainą kobiet-żyraf". Ta nazwa dotyczy głównie kobiet plemienia Kayan, które noszą miedziane obręcze dokoła szyi. Reguła jest prosta, im więcej obręczy, tym dłuższa szyja, im dłuższa szyja, tym piękniejsza kobieta. Lokalna legenda głosi, że takie obręcze chroniły kobiety Kayan przed atakami tygrysów.

#9. Plemię Mursi - rozciągnięte wargi

Kliknij i zobacz więcej!

W etiopskim plemieniu Mursi kobiety rozciągają sobie dolne wargi przy pomocy specjalnych dysków. Im większy dysk, tym wyższy status społeczny kobiety i tym więcej musi zapłacić rodzinie potencjalny kawaler do ożenku.
Są dwie teorie dotyczące genezy tejże tradycji. Pierwsza mówi o złych duchach, które pragną wejść w ciało kobiety poprzez usta, a magiczne dyski uniemożliwiają im ten niecny proceder. Druga odnosi się do nie tak odległej historii, kiedy to mieszkańcy Etiopii celowo szpecili swoje kobiety, żeby te nie były sprzedawane jako niewolnice dla Europejczyków.

#10. Tadżykistan - monobrew

Kliknij i zobacz więcej!

W niektórych regionach Tadżykistanu monobrew uważana jest za szczególnie podniecający element ciała kobiety. Jeżeli natura nie obdarzyła kobiety mocnym zarostem w tej partii twarzy, panie zdecydowane są dorysowywać sobie brakujący fragment brwi specjalnymi kredkami do makijażu.
10

Oglądany: 154758x | Komentarzy: 71 | Okejek: 432 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

13.04

12.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało