W dzisiejszym odcinku zobaczycie między innymi płaczącego prezydenta najpotężniejszego państwa na świecie, węgierskie (niepotwierdzone!) wcielenie Jezusa Chrystusa oraz trudy pracy kamerzystów sprzed 100 lat.
#1. Francuska mistrzyni w jeździe figurowej na lodzie - Gaby Clericetti i jej trener Armand Perrin wykonują tango na lodzie. Paryż, 1932 r.
#2. Aukcyjna wyprzedaż majątku deportowanych Żydów w miejscowości Lörrach w południowej Badenii, 1940 r.
#3. Mieszkańcy Inguszetii podczas wiecu na drodze pojazdów opancerzonych zmierzających do Czeczenii, 11 grudnia 1994 roku.
"Jelcyn morderca!" "Matki - czy wasi synowie nie są wam drodzy?" "Żołnierze do domu!"
#4. Prezydent USA, Lyndon Baines Johnson, płacze podczas odsłuchiwania nagrania relacji swego zięcia, kapitana Chucka Robba o sytuacji w Wietnamie w 1968 roku.
#5. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 2016 r - Bob Dylan w wieku 21 lat, 1962 r. Fot. Don Hunstein
#6. Budynek redakcji "Los Angeles Times" po eksplozji, 1 października 1910 roku.
W wyniku podłożonej bomby zginęło 21 osób, a ponad 100 zostało rannych. Za atakami bombowymi (druga bomba wybuchła w Los Angeles 25 grudnia 1910 r.) stał wysoko postawiony związkowiec z organizacji związkowej Iron Works - John J. McNamara.
#7. Jedna z ulic miasta Vukovar po trzech miesiącach walk. Wojna w Chorwacji, 19 listopada 1991 r.
#8. Jedno z ostatnich zdjęć grupy Diatłowa. Północny Ural, 1959 rok.
#9. Angela Merkel ze swoim pierwszym mężem, Ulrichem Merkelem, 1975 r.
#10. Australijski geolog węgierskiego pochodzenia, Laszlo Toth, zostaje zatrzymany po akcie wandalizmu, 1972 r.
Mężczyzna zaatakował rzeźbę "Pieta" Michała Anioła z okrzykiem "Jestem Jezusem Chrystusem - Chrystus zmartwychwstał!". Zanim go ujęto, piętnaście razy uderzył "Pietę" młotkiem geologicznym. W wyniku ataku rzeźba straciła prawą dłoń, a jej twarz została uszkodzona. Podczas procesu Toth powtarzał, że jest Jezusem Chrystusem oraz że sam Michał Anioł i Bóg kazali mu zniszczyć posąg Matki Boskiej - "uosobienie fałszywych cnót Kościoła" - dlatego, że On jest wieczny i nie może mieć matki. Uznano go za niepoczytalnego.
#11. Żona Pabla Picassa, tancerka Olga Chochłowa i jej syn Paul Joseph Picasso, 1923 r.
#12. Plakat powieszony na sklepie podczas powstania w Pradze w 1968 roku.
"To jest bohaterstwo? ZSRR - CSRS"
#13. Operator kamery na dachu kościoła św. Mikołaja w Sztokholmie w 1916 roku.
#14. Wiceprezes Korean Air, Cho Hyun-ah - córka prezesa i dyrektora naczelnego Korean Air - Cho Yang-ho, z opuszczoną głową przeprasza za swoje zachowanie na pokładzie jednego z samolotów tejże linii. Grudzień, 2014 r.
5 grudnia 2014 r, kiedy samolot przygotowywał się do startu, dziewczyna wstrzymała rejs z 250 osobami na pokładzie na 20 minut dlatego, że stewardessa Kim Do-hee przyniosła jej orzeszki nie na talerzyku, a w torebce. Awantura wywołana przez Cho Hyun-ah doprowadziła do tego, że stewardessa musiała opuścić samolot i nie wzięła udziału w locie.
Ojciec Cho nazwał córkę głupią i publicznie przeprosił: "Proszę o wybaczenie za to, że źle wychowałem swoją córkę".
#15. Pracownice fabryki produkującej marynowaną cebulę pracują ze łzami w oczach. Anglia, 1978 r.
#16. Punkt wymiany walut w furgonetce. Moskwa, 1993 r.
"Dzisiaj Litwa, jutro Rosja" "Prezydencie, przestań. Zatrzymaj się, GenSeku!" "Żądamy wyprowadzenia wojsk z Litwy. Żądamy rozpoczęcia rozmów z Landsbergisem" "Początek działań wojennych na Litwie - progres dyktatury"
#18. Holenderscy ochotnicy pułku SS "Westland" podczas posiłku w koszarach w Monachium, 1940 r.
#19. Córka Stalina, Swietłana Alliłujewa, na trapie samolotu, Genewa, 1967 r.
Swietłana Alliłujewa była w Indiach z prywatną wizytą. Po śmierci w Moskwie swojego męża - indyjskiego komunisty Singha, zezwolono jej na podróż do Indii z urną. Prochy zmarłego miała rozsypać nad Gangesem. W Delhi, w dniu planowanego powrotu do Moskwy Alliłujewa udała się do ambasady USA. Kobieta poprosiła o azyl polityczny i tego samego dnia została potajemnie wywieziona z Indii do Szwajcarii, a docelowo dotarła do Stanów Zjednoczonych.
#20. Żołnierz 5 Wileńskiej Brygady Piechoty (wchodziła w skład 5 Kresowej Dywizji Piechoty) demonstruje zasadę działania "George'a" albo "Polskiej przynęty na V3" - kukły żołnierza, która miała ściągać na siebie ogień nieprzyjaciela i jednocześnie mogła też sama odpowiadać ogniem. Fotografia wykonana 24 marca 1945 roku nad rzeką Senio, we Włoszech, 400 metrów od linii wroga.