Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

7 niepokalanych ciekawostek o dziewictwie

207 684  
398   83  
Moda na dziewictwo przeminęła - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nastały czasy dużej swobody i liberalnego podejścia. Co ciekawe - nie po raz pierwszy w dziejach.

#1.

Najsłynniejsze niepokalane poczęcie zostało opisane w Biblii. Jedni zachwycają się cudem, inni nie mogą wyjść z podziwu, że Maryi udało się sprzedać Józefowi tak absurdalną bujdę. Wyznawcy katolicyzmu i prawosławia trzymają stronę Maryi, protestanci z kolei twierdzą, że Maryja miała jeszcze inne dzieci, poczęte bardziej tradycyjną drogą. Istnieją naukowcy, którzy twierdzą, że partenogeneza (rozmnażanie bez zapłodnienia) jest możliwa także u ludzi - aczkolwiek jak na razie żaden rzekomy przypadek nie wytrzymał testu na okoliczność skoku w bok.

#2.


„Nowo narodzone dziewice Ameryki!”, w skrócie BAVAM!, to zyskująca popularność organizacja działająca w kontrze wobec współczesnej swobody obyczajów. Jej zadaniem jest wspieranie (głównie) kobiet, które żałują przedwczesnej utraty dziewictwa. Osoby, które dołączają do organizacji, wystosowują czynny żal za już popełnione figle, z kolejnymi obiecują się wstrzymać do małżeństwa i ponoć w jakimś stopniu odzyskują cnotę. Trochę jak na kursach pozwalających zdjąć punkty karne z prawa jazdy…

#3.


Tradycyjnym symbolem dziewictwa jest jednorożec (widywany równie często co dziewice w XXI wieku - ale to inna sprawa). Legenda głosi, że tylko dziewica była w stanie oswoić jednorożca, co w sumie nawet i można by uznać za całkiem sympatyczną bajkę, gdyby nie faktyczne znaczenie historii. Prawdziwy morał głosił w każdym razie, że tylko dziewicze narządy rodne są w stanie zaspokoić męskie potrzeby.

#4.


W wielu miejscach na świecie funkcjonuje jeszcze dość prymitywny zwyczaj okazywania pobrudzonego prześcieradła po nocy poślubnej - co dowodzić ma, że panna młoda faktycznie „doczekała”. Jednak już na początku XVII wieku powstawały całe przewodniki, instruujące jak obejść problem. Sugerowały między innymi, aby w poślubnych obowiązkach pannę młodą wyręczyła gosposia zawsze dziewica. Polecały też zastosowanie krwi kurczaka lub zwyczajne skaleczenie się w miejscu sprzyjającym.

#5.


Różne legendy przypisywały dziewicom zaskakujące niekiedy właściwości. Miały one na przykład zaprzyjaźniać się z pszczołami, uspokajać dzikie bestie czy posługiwać się magicznymi przedmiotami. Nie mogły natomiast… jeść awokado. Przynajmniej w społeczeństwie Azteków. Indianie uważali, że awokado ma tak ogromną seksualną moc, że częstowanie nim dziewic to zupełnie niewskazane wodzenie na pokuszenie.

#6.


„Światowa średnia wieku” w traceniu dziewictwa wynosi nieco ponad 17 lat. Statystycznie najszybsi w tym względzie są Islandczycy. Według statystyki pierwszy raz mają oni za sobą jeszcze przed ukończeniem 16 roku życia. Najmniej spieszą się natomiast Hindusi. Według statystyki przeciętny wiek, w którym mieszkańcy Indii tracą dziewictwo, to niecałe 20 lat.

#7.


Dziewictwo wkracza powoli na listę tematów tabu. Wyznawcy politycznej poprawności znaleźli już przynajmniej 4 powody, dla których - według nich - nie powinno się mówić o dziewictwie. Mianowicie: jest to seksistowskie, promuje ocenianie kobiet na podstawie bogactwa ich życia seksualnego, ustanawia wartość kobiety jako odwrotnie proporcjonalną do ilości uprawianego seksu i… wyklucza homoseksualistów i transseksualistów.

Źródła: 1, 2, 3
25

Oglądany: 207684x | Komentarzy: 83 | Okejek: 398 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało