Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Dlaczego Łoś przekroczył ulice? Akt II

14 293  
1   13  
Bogusław Wołoszański witam w kolejnym odcinku Sensacji XX wieku. Jaką tajemnicę Łosia odkryje tym razem, kiedy rozwiązanie zagadki jest już tak blisko?

Starring: The Moose (łoś)
Co-starring: Bardzo ruchliwa ulica
 
Akt 2. Los Łosia - Akcja Przejście
 
 
Stoimy w miejscu gdzie jeszcze niedawno przebiegała ulica, niestety po skandalu który wybuchł na krótko po przekroczeniu przez Łosia jezdni została zniszczona.

Dlaczego?

Co spowodowało, że jeden zdawałoby się nieznaczący incydent zachwiał całym porządkiem tego miejsca?

Odpowiedzi na ten temat prawdopodobnie dostarczą nam akta ministerstwa, które zostały ostatnio odtajnione.

Około 150 metrów od tego miejsca nasz znajomy łoś został zauważony po raz pierwszy od czasu opuszczeniu swojego mieszkania.

Dokładnie w odległości 25 kilometrów, na południe stąd, zaczął swoją akcję. Kierując się jednakże w kierunku południowo-wschodnim.

 

Prawdopodobnie przed samą akcją spotkał się jeszcze z osobami koordynującymi miedzy innymi swym łącznikiem Carlosem, oraz "Wiewiórkiem małym" który dostarczył mu plany miejsca misji.


W świetle ostatnio opublikowanych faktów możemy śmiało stwierdzić ze takie spotkanie miało miejsce ponieważ został odnaleziony naoczny świadek, który zaobserwował moment przekazania łosiowi planów misji. Niestety, krótko po tym, z nerwów zapadł w śpiączkę, dlatego komisja ds. Badania przejść łosi przez jezdnię nie była w stanie go przesłuchać.

Nasuwa nam się pytanie - cóż takiego ujrzał świadek?

Otóż podążył on za rzeczonym łosiem i widział całą akcję i ten fakt doprowadził go do rozstroju nerwowego oraz śpiączki. Na szczęście szybka pomoc sprawiła w miarę szybki powrót do zdrowia.

Wróćmy jednak do kwestii naszego znajomego Łosia.
 
Wiemy, iż ubrany on był w strój maskujący ukradziony wcześniej ze składu ubrań SPECNaz’u, Niestety fakt, iż akcja odbywała się zimą sprawił, że był on bardziej widoczny niż zamaskowany. Dlaczego organizatorzy tejże akcji przegapili tak ważną sprawę?
 
Otóż "Wiewiórek mały" był niewidomy.

Według założeń misji łoś miał być zauważony ok 50 metrów od drogi i dlatego też służby ochrony drogi potrzebujące 5 minut na mobilizacje miały najprościej nie zdarzyć zareagować. Jednakże na skutek przekazania błędnych planów oraz wybrania złego stroju maskującego od momentu wszczęcia alarmu do momentu przekraczania przez łosia jezdni upłynęło aż 4 minuty.

Dlatego też druga część akcji czyli przekraczanie lewego pasa drogi przybrała tak dramatyczny przebieg.

Ale o tym już w następnym odcinku.
 
Koniec aktu 2

Oglądany: 14293x | Komentarzy: 13 | Okejek: 1 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało