Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Nawet królowa brytyjska nie może łamać tych zasad etykiety

199 611  
665   72  
Myślicie, że będąc członkiem rodziny królewskiej możecie łamać prawo? Nie. Czego nie mogą lub przynajmniej nie powinni robić?

#1. Nie mogą głosować

Członkowie rodziny królewskiej nie mogą brać udziału w głosowaniach z jednego, prostego powodu - cieszą się taką sympatią poddanych, że ich wybór mógłby wpłynąć na to, jak będą głosowali zwykli obywatele. Po wyborach ściśle współpracują z partią rządzącą.

#2. Nie mogą być dotykani przez osoby spoza rodziny królewskiej


Ta zasada jest coraz częściej łamana. Zwykły człowiek i tak ma niewielką szansę na to, aby zbliżyć się do członka rodziny królewskiej na tyle blisko, aby ją dotknąć, ale jeśli chodzi o oficjalne spotkania, to czasem przy pozowaniu do zdjęć dochodzi do przelotnych kontaktów i nikt nie robi z tego dramatu.

#3. Muszą się upewnić, że jest przynajmniej 6 kruków w Londyńskiej Tower


„Gdy w Tower zabraknie kruków, królestwo upadnie”. Kruki są dokarmiane i mają podcięte skrzydła, żeby nie zdołały odlecieć. Zawsze jest w niej więcej niż wymagane minimum, czyli 6 kruków. Tak na wszelki wypadek.

#4. Nie mogą być politykami


Aby upewnić się, że rodzina królewska nie będzie miała wpływu na sympatie polityczne swoich poddanych, jej członkowie muszą być politycznie neutralni.

#5. Nie mogą jeść owoców morza


To bardziej sugestia niż obowiązujące prawo. Królowa Elżbieta nie jada żadnych owoców morza i podobnie czyni większość jej rodziny. Ma to związek z obawą przed reakcją alergiczną lub możliwością zatrucia. Jednak książę Karol chętnie raczy się ostrygami.

#6. Ustalona hierarchia przy wchodzeniu i siadaniu do stołu


Nie jest tak proste ustalić kto za kim wchodzi do kościoła, aby wziąć udział w ślubie. Na pewno pierwsza idzie królowa, a za nią pozostali członkowie rodziny, ale w ściśle określonej kolejności (od najważniejszych do tych mniej ważnych). Te same zasady obowiązują przy zajmowaniu miejsc przy stole.

#7. Nie mogą wyznawać wiary rzymskokatolickiej


Rodzina królewska związana jest ściśle z Kościołem Anglii. Wszyscy są wyznania anglikańskiego. Dopiero od 2011 roku mogą zawierać związki małżeńskie z katolikami.

#8. Ubrania


Będąc ciągle na świeczniku, członkowie rodziny królewskiej muszą się odpowiednio prezentować. Nie mogą pokazywać się w wyzywających czy luźnych strojach. Zawsze są ubrani modnie i elegancko.

#9. Zakaz noszenia futer


W XII wieku Edward III zakazał wszystkim, łącznie z rodziną królewską, noszenia futer. Jednak nawet królowa czasem wydaje się zapominać o tym prawie i można ją zobaczyć w futrzanym płaszczu.

#10. Nie mogą razem podróżować


Ta zasada była ściśle przestrzegana w dawnych czasach, kiedy podróżowanie nie było tak bezpieczne jak teraz. Na wszelki wypadek członkowie rodziny królewskiej podróżowali osobno. Dziś, zwłaszcza na krótkich dystansach, jeżdżą razem.

#11. Nikt nie może jeść, gdy królowa nie je


Jeśli zdarzy ci się ten zaszczyt, że usiądziesz z królową przy jednym stole, musisz pamiętać o jednej prostej zasadzie - rób to, co królowa. Gdy królowa przestaje jeść, to samo robią współbiesiadnicy.
20

Oglądany: 199611x | Komentarzy: 72 | Okejek: 665 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

12.05

11.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało