Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

7 postaci, które chciały żyć wiecznie, ale ich metody na nieśmiertelność okazały się nieskuteczne (a czasem zabójcze)

64 109  
188   34  
Japońscy mnisi bez strachu mumifikowali ciała w nadziei życia wiecznego. Alchemicy europejscy, nie szczędząc wysiłku, pracowali nad eliksirem nieśmiertelności. Czy jest możliwe, by człowiek mógł żyć wiecznie? Ci ludzie próbowali odpowiedzieć na to pytanie...

#1. Aleksandr Bogdanow

Kliknij i zobacz więcej!

Ten rosyjski uczony i pisarz science fiction był jednym z czołowych ideologów socjalizmu. Przyjaźnił się z Leninem, założył własny instytut transfuzji krwi i eksperymentował z odwracaniem procesu starzenia człowieka. Bogdanow wymyślił i opracował teorię odmładzania poprzez transfuzje krwi, bardzo pozytywnie przyjętą w rewolucyjnej Rosji. Naukowiec eksperymentował na sobie i zmarł podczas jedenastej transfuzji krwi.

#2. Albert Wielki

Kliknij i zobacz więcej!

Albert Magnus jest uważany za jednego z największych niemieckich filozofów i teologów średniowiecza. Oczywiście interesował się również alchemią - w tym czasie alchemią interesowali się wszyscy wykształceni ludzie. Albert Wielki przeżył aż 80 lat, co w XIII wieku było prawdziwym rekordem. Ponadto, zgodnie z legendą, Albert był pierwszym alchemikiem, który z powodzeniem przeprowadził proces transmutacji złota z innych materiałów.
Według legendy, Albert odkrył kamień filozoficzny i przekazał go przed śmiercią swemu uczniowi Tomaszowi z Akwinu. Biorąc pod uwagę, że Tomasz z Akwinu zmarł sześć lat przed śmiercią Alberta, ta legenda jest mało prawdopodobna.

#3. Diana de Poitiers

Kliknij i zobacz więcej!

Kochanka króla Henryka II starała się przedłużyć młodość dziwnym napojem ze sproszkowanego złota. W rzeczywistości na urodę Diany większy wpływ miał jej tryb życia (nie było dnia, którego nie spędziłaby bez polowań konnych i pływania w jeziorze) i szczęście genetyczne. Królewska kochanka żyła dość długo, a zmarła w wieku 66 lat. Badania włosów Diany przeprowadzone w 2009 roku wykazały zawartość złota 500 razy wyższą niż normalnie.

#4. Qin Shi Huang

Kliknij i zobacz więcej!

Qin Shi Huang był pierwszym władcą zjednoczonych Chin i pierwszym władcą tytułującym się cesarzem. Podczas jego panowania wzniesiono Wielki Mur, zbudowano słynną Terakotową Armię i zunifikowano pismo, miary, wagi i walutę. Qin Shi Huang zapragnął zdobyć życie wieczne. Zdesperowany, by być nieśmiertelnym, wysłał kilka statków w poszukiwaniu legendarnych Wysp Nieśmiertelności. Słudzy mieli mu przywieźć eliksir życia. Cesarz nie czekał na powrót swoich sług - Qin Shi Huang zaczął zażywać modne wówczas "pigułki nieśmiertelności", w skład których wchodziła rtęć, co doprowadziło do jego śmierci.

#5. Isaac Newton

Kliknij i zobacz więcej!

Jeden z największych naukowców wszech czasów żył w czasach, w których nauka pozostawała w interakcji z magią i alchemią. Wielki fizyk poświęcił całą drugą połowę swojego życia zawodowego na poszukiwania eliksiru nieśmiertelności i kamienia filozoficznego. Pewnego dnia Isaac Newton własnoręcznie podpalił swą pracownię i zabronił jej gaszenia. Podejrzewa się, że naukowiec znalazł to, czego szukał, ale uznał za zbyt niebezpieczne dla człowieka.

#6. Richard Chanfray

Kliknij i zobacz więcej!

Francuz Richard Chanfray "ujawnił" swoją prawdziwą tożsamość dopiero w latach 70. ubiegłego wieku. W programie telewizyjnym ten tajemniczy człowiek oznajmił, że jest nieśmiertelnym hrabią Saint-Germain. Jak twierdził, potrafił transmutować ołów w złoto, miał moc nieśmiertelności, a także zdolność pamiętania poprzednich wcieleń.

#7. Hrabia de Saint-Germain

Kliknij i zobacz więcej!

I oczywiście kolej na samego hrabiego Saint-Germain. Nikt nie wie dokładnie, kiedy urodził się ten dziwny francuski dworzanin. Hrabia był bardzo bogaty, znał wszystkie języki europejskie oraz trzy języki arabskie, studiował filozofię i prawie nigdy nie spał. Saint-Germain cieszył się przychylnością króla i mógł bez obaw przeprowadzać eksperymenty alchemiczne. W 1784 roku hrabia upozorował własną śmierć i zniknął. Gdy kilka dni po jego śmierci otwarto trumnę, okazała się pusta. W późniejszych latach wielu świadków twierdziło, że widziało go wśród żywych.
3

Oglądany: 64109x | Komentarzy: 34 | Okejek: 188 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.03

27.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało