Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 niezwykłych przepowiedni, które się ziściły

101 957  
387   83  
Trudno zgadnąć, czy te przepowiednie są sprawą przypadku zgodnego ze statystyką, czy ci ludzie faktycznie potrafili spoglądać w przyszłość. Faktem jest, że tych dziesięciu ludzi niezwykle precyzyjnie przewidziało jak świat będzie wyglądał za kilkadziesiąt, a nawet ponad 100 lat.

#1.

W 1835 roku Władimir Odojewski napisał książkę "Rok 4338", w której opisywał świat z techniką natychmiastowego wysyłania wiadomości i zamieszczaniem publicznych statusów. Coś Wam to przypomina?

#2.


W 1987 roku Apple zaprezentowało film pt. "Nawigator wiedzy", który pokazywał wizję przyszłości komputerów. Znalazły się tam urządzenia ręczne wyposażone w ekran dotykowy, rozmowy video i cyfrowy asystent służący pomocą w zdobywaniu informacji, tak jak teraz to robi Siri. W filmie podano datę wprowadzenia tych nowości - 16 września 2011 r. Co ciekawe, różni się ona jedynie 18 dni od faktycznej daty, kiedy wszystkie te funkcje stały się dostępne w telefonie.

#3.


W 1953 r. Ray Bradbury wydał książkę "Fahrenheit 451", której akcja miała miejsce w świecie, w którym książki były zakazane i palono je na stosach. Aby ludzie mogli się uczyć, wiedzę przekazuje się im za pomocą małych muszelek wkładanych do ucha i odbierających sygnał radiowy.

#4.


W 1903 r. Edward Morgan Forrester wydał książkę "The Machine Stops", w której to ludzie komunikują się miedzy sobą jedynie za pomocą wyświetlaczy. Posunął się nawet do tego, że opisał system, w którym zgromadzono całą wiedzę i który połączony jest z każdym odbiorcą, a w którym można się dzielić wiedzą i pomysłami. Pisarz przewidział internet zanim do powszechnego użycia wprowadzono radio!

#5.


W 1968 r. John Brunner opublikował książkę "Stand On Zanzibar", w której przewidział, że w 2010 roku Ameryką będzie rządził czarnoskóry imieniem Obomi.

#6.


Generał Billy Mitchell stworzył wiele udanych pomysłów i planów ataków lotniczych na Niemcy w czasie pierwszej wojny. Po tych sukcesach powiedział jak będzie wyglądał kolejny atak z powietrza: "Atak będzie wyglądał w ten sposób: Bombardowanie na Ford Island (w Pearl Harbor) o 7:30 rano".

#7.


W 1989 r. Frank Zappa w "The Real Frank Zappa Book" opisuje z wielkimi szczegółami, jak ludzie będą mogli kupować i sprzedawać muzykę w formie elektronicznej. Przewidział, że ta zmiana na rynku muzycznym nie odbędzie się jeszcze przez najbliższą dekadę.

#8.


Francuski marszałek Ferdinand Foch pod koniec pierwszej wojny światowej powiedział: "To nie jest traktat pokojowy, to jest zawieszenie broni na 20 lat". Druga wojna światowa wybuchła 20 lat i 28 dni później.

#9.


W 1993 r. maturzysta Michael Lee w albumie pamiątkowym swojego rocznika napisał: "Chicago Cubs mistrzami w 2016. Ja to powiedziałem pierwszy". I przepowiednia stała się faktem w 2016, kiedy to Cubsi zdobyli mistrzostwo po raz pierwszy od 1908 r. (mimo że siedmiokrotnie wchodzili do finału). Początkowo cytat uznano za fałszerstwo, ale jeszcze nikomu nie udało się tego udowodnić. Do dziś odszukano i zweryfikowano kilkanaście albumów tego rocznika i we wszystkich znajduje się ten cytat.

#10.


W popularnym anime z lat 90. "Cowboy Bepop" w kilku odcinkach pojawił się pojazd kosmiczny o nazwie Columbia. Pojazd został wysłany na misję ratunkową, która o mało nie zakończyła się fiaskiem z powodu odpadających płytek osłony termicznej. W 2003 roku podczas wejścia do atmosfery rozpadł się prom kosmiczny Columbia. Katastrofa została spowodowana odpadającymi płytkami osłony termicznej.
7

Oglądany: 101957x | Komentarzy: 83 | Okejek: 387 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

13.06

12.06

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało