Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

9 potwornickich ciekawostek o serii The Simpsons!

185 119  
587   66  
W tym odcinku Klaun Krusty, Bartłomiej JoJo, dysfunkcyjna rodzina twórcy i więcej!

#1. O Boże!

Dlaczego tak jest wie tylko Bóg. Nie wiedzą tego prawdopodobnie nawet sami twórcy, ponieważ w niektórych scenach Bogu magicznie zmienia ilość palców na 5. Możliwe więc, że boskie 5 palców to jedynie pomyłka.

#2. Meh

Innymi słowami, na które warto zwrócić uwagę są np. "Jebus" używane zamiast słowa "Jezus" czy "unpossible" zamiast "impossible". To ostatnie pojawiło się w zdaniu "Me fail English? That's unpossible!", co można by nieładnie i nieskładnie przetłumaczyć na "Mnie źle polski? To podmożliwe!".

#3. Ciekawe nazwisko

Nie wiadomo jak duża była to kwota, wiemy tylko, że podzielona została między organizacje walczące o prawa zwierząt i te walczące z głodem na świecie. Jeszcze za życia był znany ze swojej ogromnej hojności i filantropii. PETA nazwała nawet jedną ze swoich siedzib jego imieniem - Sam Simon Center znajduje się w Norfolk w stanie Wirginia.

#4. Mistrz!

Intro do Simpsonów zgarnęło nawet kilka nagród, a w 1990 roku było nominowane do nagrody Emmy za wybitne osiągnięcia. Pierwsza osoba, która wstawi ten motyw w komentarzu, wygrywa narysowany w Paincie medal zasłużonych w walce z powagą!

#5. To już było!

8 sezon - 7 odcinek, jeśli jesteście ciekawi fabuły.

Twórcy obydwu seriali bardzo się lubią. Ekipa Simpsonów wysłała nawet kwiaty ekipie South Parku po tym, jak ci sparodiowali serię "Family Guy".

#6. Nawet tylu nie znam

Chodzi oczywiście o aktorów głosowych. We wszystkich sezonach było ich łącznie 725. Wliczając w to film "Simpson the movie", będzie ich aż 762!

#7. Chyba każdy zna taką rodzinę

Co ciekawe, cały szkic projektu powstał na szybko w poczekalni przed spotkaniem z producentem Jamesem Brooksem. Zamysłem twórcy było stworzenie "dysfunkcyjnej rodziny" z wszelkimi jej wadami. Postaciom nadał imiona według imion członków swojej własnej rodziny. Jedynie swoje imię (Matt), żeby nie było to zbyt oczywiste, zmienił na Brat, przestawił jeszcze literki i wyszło mu Bart. Pełne imię serialowego Barta to Bartholomew JoJo "Bart" Simpson.

#8. Do dziś myślałem, że tak było

Widać to nawet w wyglądzie samego klauna. Wygląda dokładnie jak Homer, tylko z makijażem i peruką. Pomimo takiego przygotowania twórcy zrezygnowali w końcu z tego pomysłu i Krusty jest postacią zupełnie niezależną od Homera.

#9. A to psikus

Jak widać, telewizji nigdy nie można wierzyć. Nawet kreskówkom!

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,
9

Oglądany: 185119x | Komentarzy: 66 | Okejek: 587 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.09

28.09

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało