Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziwniejsze prośby, które usłyszałem od współlokatora

212 026  
449   96  
Podobno jeśli chcesz kogoś naprawdę poznać, musisz pożyczyć mu pieniądze lub z nim zamieszkać. Dziś będzie o tych drugich...

#1.

On może puszczać muzykę z głośników, ale ja mogę swojej słuchać tylko w słuchawkach.

#2.

Mieszkałem z kolesiem, do którego wprowadził się chłopak. Nikogo nie zapytał o zdanie i pozwolił mu zostać bez płacenia czynszu czy dokładania się do rachunków. Gość "po prostu potrzebował jakiegoś mieszkania". Mimo tego chciał, abym płacił dodatkową kasę za wodę, bo moja dziewczyna korzystała z prysznica kiedy zostawała na weekend. Kilka razy dodałem grosza do czynszu z notką: "dodatek za zużycie wody przez dziewczynę" w tytule przelewu.

#3.

Jestem na studiach i w sierpniu wprowadziłam się do mieszkania z trzema koleżankami. Jedna z nich miała trudniejszy charakter (nazwijmy ją Karen), ale byłam pozytywnie nastawiona. Niedługo po przeprowadzce Karen oskarżyła mnie o to, że z naszej czwórki robię największy bałagan w kuchni. Zdecydowanie się z tym nie zgodziłam: kilka razy może zostawiłam nieumytą patelnię, parę razy nie załadowałam naczyń do zmywarki, ale zdecydowanie nie byłam jakąś bałaganiarą. Od razu postanowiłam, że będę przesadnie dbać o porządek w kuchni. Od razu zmywałam i odkładałam na miejsce wszystko z czego jadłam. Podpisywałam swoje zakupy i pilnowałam, aby nic się nie zepsuło. Co najważniejsze, nie dotykałam niczego, co należało do moich współlokatorek.
Od tej pory obserwowałam rosnące sterty brudnych garów, patrzyłam jak owoce i warzywa psują się na blacie i czułam jak czyjeś zepsute jedzenie coraz bardziej capiło w mrocznych zakamarkach lodówki. Wszystko było Karen. To ona robiła to wszystko. Dosłownie w tej chwili w garnku już piąty dzień leży ugotowany ryż. Patrzyłam jak robi go w niedzielę i znika w swoim pokoju na 48 godzin. Czekam na kolejne oskarżenia.

#4.

Właśnie zamieszkałem z pewną ładną dziewczyną i zapytałem ją, czy nie chce wyjść wieczorem na kolację (zaznaczyłem, że to nie randka). Powiedziała: "OK, ale jeśli pójdziemy, oczekuję, że zapłacisz za bilet na autobus oraz mój posiłek i napoje. Co więcej, wybiorę restaurację, a cena twojego dania nie może przekroczyć ceny mojego". Tego wieczoru zjadłem sam.

#5.

"Przestań korzystać z toalety w środku nocy, budzisz mnie". Spoko, Brian, następnym razem cichutko wysram się obok twojego łóżka.

#6.

Mój były współlokator poprosił, abym spał w ubraniu, bo czuje się zawstydzony widząc mnie nago, kiedy bez mojej wiedzy wchodzi w nocy do mojego pokoju żeby wziąć sobie bongo, Xboxa i inne rzeczy...

#7.

"Przestań sprzątać w kuchni, szczególnie kiedy przychodzą moi znajomi. Potrafię po sobie sprzątać, a kiedy to robisz czuję się zażenowana". Cóż, historia (i stan twojego pokoju) pokazała, że jednak nie potrafisz. Nie mam zamiaru przygotowywać swojego jedzenia w syfie przez twoją dumę...

#8.

Mieszkałem z kolesiem, którego rodzice mieszkali przy tej samej ulicy, więc nigdy nie gotował ani nie prał - wszystko robiła za niego mama. Nie trzymał jedzenia w lodówce, więc regularnie odłączał ją, aby zaoszczędzić na prądzie. Oczywiście moje i innych współlokatorów jedzenie się przez to psuło. Co więcej, kiedy ktoś robił pranie, gdy on spał, wstawał i wyłączał pralkę. Tydzień po przeprowadzce przyprowadziłem mamę, aby jej pokazać nowe mieszkanie (wcześniej ostrzegłem współlokatorów), a Jon w kuchni robił sobie ciasteczka z trawą. I w końcu najgorsze - potajemnie wypalał cały mój towar.

#9.

Mieszkałam z kimś, kto uważał, że sprzątanie w łazience jest zbędne, więc tego nie robił. Mieliśmy o to sporą kłótnię, a swoje zdanie argumentował tym, że z uwagi na przeznaczenie, pomieszczenie to jest zawsze czyste, więc nie ma zamiaru tego robić. Było tam czysto, bo brzydziłam się syfem i sprzątałam.

#10.

Przechodziłem przez chemio- i radioterapię, bo miałem nowotwór mózgu. Moi współlokatorzy stworzyli pełny grafik sprzątania i narzekali, kiedy nie posprzątałem łazienki. Domagali się, abym posprzątał natychmiast - kiedy akurat odpłynąłem na łóżku po kolejnej dawce chemii.

#11.

Współlokatorka żądała, abym zostawiała otwarte drzwi, bo chciała mieć dostęp do mojego pokoju gdy wychodzę do pracy.
26

Oglądany: 212026x | Komentarzy: 96 | Okejek: 449 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało