Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Ile czasu powinien trwać seks, by uznać go za udany

203 494  
263   104  
Stosunek trzeba uprawiać godzinami, by można było czerpać z niego pełną satysfakcję. Taki pogląd pokutuje powszechnie. Tylko czy tak jest w rzeczywistości?

Patrząc na to, co wylewa się każdego dnia z monitorów i gazet, można odnieść wrażenie, że w łóżku należy być terminatorem gotowym do działania w każdej chwili na pełnych obrotach do utraty tchu – a co najmniej przez kilka godzin. Inaczej czeka nas rozczarowanie, złość i frustracja. Tymczasem okazuje się, że optymalny stosunek powinien trwać zaledwie kilka minut . Tak wskazuje ankieta przeprowadzona przez badaczy z amerykańskiej uczelni Penn State Erie na 50 amerykańskich i kanadyjskich członkach organizacji Society for Sex Therapy and Research zrzeszającej psychologów, lekarzy, pielęgniarki oraz terapeutów, których doświadczenia – oparte o kontakty z tysiącami pacjentów – pozwoliły określić optymalny czas trwania stosunku.

Na podstawie udzielonych przez ankietowanych odpowiedzi uznano, że idealny seks, czyli taki, który spełnia oczekiwania obu stron, trwa – od momentu penetracji do ejakulacji – od 7 do 13 minut. Seks, który „może być” to wysiłek rzędu od 3 do 7 minut. Z kolei seks zbyt krótki trwa od 1 do 2 minut, natomiast od 10 do 30 minut to już za długo.

Badacze tłumaczą, że oczekiwania kobiet i mężczyzn względem seksu opierają się w dużej mierze na osobistych poglądach, inspirowanych częściowo przez różne komunikaty płynące z otoczenia, mniej lub bardziej formalne. Niestety wiele z tych komunikatów, mających często swoje korzenie w popkulturze, utwierdza w ludziach stereotyp stosunku, który nie uda się bez wielkich i twardych jak skała penisów pracujących nieustannie przez całą noc.


Badania przeprowadzone na Penn State Erie mają posłużyć promowaniu realnych oczekiwań względem stosunku płciowego, co ma zapobiegać powstawaniu u kobiet i mężczyzn różnego rodzaju dysfunkcji oraz rozczarowaniom.
81

Oglądany: 203494x | Komentarzy: 104 | Okejek: 263 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.01

18.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało