Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

PAP: Jadalne Duracelki

9 051  
2  
Izraelska firma wyprodukowała nowe elastyczne i przyjazne dla środowiska naturalnego źródło energii - podaje poniedziałkowy Financial Times. W małej fabryce pilotażowej w pobliżu Tel Awiwu, należącej do firmy Power Paper, wyprodukowano baterię, która może okazać się najcieńszym i najbardziej elastycznym z dotychczas wynalezionych źródeł energii.
Według producentów baterię można zjeść lub wypić, ponieważ z chemicznego punktu widzenia jest ona całkowicie bezpieczna dla środowiska naturalnego, choć skonstruowana jest tradycyjnie.

Składa się z anody, katody oraz rdzenia elektrolitowego, który w procesie cyklicznym zamienia energię chemiczną w elektryczną. Od tradycyjnej baterii odróżnia ją jednak tajna receptura, dzięki której można ją "wydrukować" na giętkim podłożu, także na papierze.

Mały rozmiar baterii pozwoli na umieszczanie jej w drobnych produktach, takich jak elektroniczne kartki pocztowe lub podświetlane podkładki pod mysz.

W przyszłości jednak bateria może znaleźć zastosowanie w przemyśle medycznym przy produkcji precyzyjnych urządzeń monitorujących temperaturę pojemników z krwią podczas transportu, a także jako źródło zasilania ekranów wskazujących stan konta bankowego umieszczanych na kartach kredytowych. (and)


Oglądany: 9051x | Komentarzy: 0 | Okejek: 2 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.09

29.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało