Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Głupota czy poświęcenie dla roli? Kto pochorował się na planie filmowym

220 137  
626   55  
Aktorzy chcąc zdobyć upragnionego Oscara przechodzą na różne diety albo zgadzają się na pracę w niezbyt bezpiecznych rejonach. Czasem nawet dopadnie ich indiańska klątwa. Czy zawsze warto?

#1. Ashton Kutcher w filmie "Jobs"

Obecnie aktorzy starają się „wejść w rolę” na wszelkie sposoby. Tyją, chudną, spędzają kilka tygodni w psychiatryku - wszystko, aby przekonująco zagrać postać. Gdy Ashton Kutcher otrzymał propozycję zagrania Steve'a Jobsa przeszedł na specjalną dietę. Jobs wyznawał frutarianizm i żywił się głównie owocami. Niestety ta dieta nie była zbyt dobra dla Kutchera, który dwa dni przed zaczęciem pracy przy filmie trafił do szpitala ze zrujnowaną trzustką.

#2. Daniel Day-Lewis w "Gangach Nowego Jorku"


Daniel Day-Lewis zawsze pieczołowicie przygotowuje się do roli. Każda rola to okazja do opowiedzenie ciekawej historii o tym, jak Daniel wczuwał się w postać. Ale tym razem aktor po prostu popisał się głupotą. Żeby poczuć się jak na wpół obłąkany Bill the Butcher, zarzucił na siebie wyświechtany płaszczyk i poszedł na spacer ulicami Nowego Jorku. Był grudzień. Temperatura poniżej zera. Aktor oczywiście rozchorował się na zapalenie płuc i przyznał, że tym razem przegiął.

#3. Tom Hanks w "Cast Away - poza światem"


Przy kręceniu takich filmów dziwnym nie jest, że na planie dochodzi do mniejszych czy większych wypadków. Tom Hanks, grający rozbitka, często był posiniaczony i zadrapany. Nie przejął się więc zbytnio niewielką raną na nodze. Jednak po pewnym czasie noga podwoiła swoją objętość, a oprócz tej opuchlizny pojawiło się zakażenie. Personel medyczny powiedział aktorowi - to gronkowiec, musimy cię natychmiast zawieźć do szpitala albo pożyjesz jeszcze najwyżej kilka godzin.

#4. John Rhys-Davies we "Władcy Pierścieni"


Niezapomniany Gimli ciężko odczuł charakteryzację. Na twarz nakładano mu specjalną sztuczną skórę. Niestety aktor okazał się uczulony na jeden lub więcej z jej składników. Objawiało się to swędzącą wysypką oraz podrażnieniem i puchnięciem okolic oczu. Sprawiało to wiele problemów podczas kręcenia scen, gdy alergia zbyt mu dokuczała. Najgorsze jest to, że aktor nie zgodził się na granie krasnoluda w "Hobbicie". Powiedział, że jego twarz już za dużo wycierpiała i nie podda się ponownie torturom.

#5. Kilku aktorów w filmie "Więzień labiryntu: Próby ognia"


Może ty nie wierzysz w klątwy, ale ludzie zatrudnieni przy tym filmie już wierzą. Część scen była filmowana na terenie starego indiańskiego cmentarzyska w Nowym Meksyku. Wszystkim powiedziano, żeby odnosili się z szacunkiem do lokalizacji i nie próbowali niczego zabrać sobie na pamiątkę - czaszek, narzędzi ani nawet kawałków skał. Najwidoczniej nie wszyscy uwierzyli w przestrogi, ponieważ w ciągu tygodnia pięciu aktorów rozchorowało się i nie było zdolnych do pracy.

#6. Emma Watson w "Noe: Wybrany przez Boga"


Sraczko - rzygaczka to coś, co każdego z nas kiedyś dopadło. Jednak żaden z facetów nie chce sobie wyobrażać ślicznej Emmy cierpiącej na tę przypadłość. Podczas kręcenia filmu reżyser Darren Aronofsky wymagał, aby plan filmowy był przyjazny środowisku i można było używać tylko ekologicznych rzeczy. Zabraniał aktorom picia wody butelkowanej. Pewnego dnia zmęczona Emma sięgnęła po kubek z wodą i szybko go opróżniła. Niestety, woda w tym kubku stała sobie spokojnie przez kilka tygodni. Biedna dziewczyna, wykończona całonocną walką z wewnętrznymi demonami, podeszła na następny dzień do reżysera mówiąc, że nie da rady dziś pracować. Ten popatrzył na nią i powiedział: „Pracujesz, twój wygląd i samopoczucie wykorzystamy do kolejnej sceny”.

#7. Harrison Ford w "Poszukiwaczach zaginionej Arki"


Jedna z najlepszych scen tego filmu powstała tylko dlatego, że Harrison Ford cierpiał na kosmiczną biegunkę. Wspomina, że mógł przebywać poza przyczepą nie dłużej niż 10 minut. W tym dniu miała być kręcona rozbudowana scena walki pomiędzy mieczem a biczem. Jednak Ford nie miał na to siły ani ochoty. Dlatego widzimy jak przeciwnik wymachuje szablą, tańczy i prezentuje swoje umiejętności, a zblazowany Indy wyciąga spluwę i strzela do fircyka.

#8. Buddy Ebsen w "Czarnoksiężniku z Oz"


Buddy Ebsen miał grać Stracha na Wróble, a Ray Bolger Cynowego Drwala. Panowie jednak jakoś się dogadali i zamienili rolami. Ebsen nauczył się roli na pamięć, dopasowano mu kostium i zaczęto filmowanie. Po kilku dniach aktor zaczął się skarżyć na problemy z oddychaniem i ból w klatce piersiowej. W ciągu następnych dni stan jego zdrowia tak się pogorszył, że zabrano go do szpitala. Okazało się, że były to objawy reakcji alergicznej na farbę do twarzy. Aby osiągnąć efekt połysku, farbę zmieszano ze sproszkowanym aluminium. Gdy aktor śpiewał i tańczył, wdychał całe to świństwo. Przez następne 64 lata Ebsen narzekał na problemy z płucami.

#9. Apollonia Kotero w filmie "Purple Rain"


W jednej ze scen Apollonia mała wskoczyć do jeziora. Dwa pierwsze ujęcia nie zadowoliły reżysera, więc kazano jej powtórzyć. Apollonia opowiada, że po czwartym ujęciu ostatkiem sił wyczołgała się z jeziora. Jak przez mgłę pamięta, że położono ją w małym namiocie i pielęgniarkę mierzącą jej temperaturę. Zanim straciła przytomność, usłyszała jeszcze słowo „hipotermia”. Nie mogła nic powiedzieć, ale w myślach powtarzała - „nic mi nie jest, dokończmy scenę”. A teraz najlepszy kawałek. Aktorka wspomina, że do życia przywrócił ją Prince swoim ciepłem i miłością. Kompletna bzdura, ale historia świetnie się sprzedawała.

#10. Jonah Hill w "Wilku z Wall Street"


Jeśli oglądaliście ten film, to pamiętacie, że było w nim pełno dupków wciągających cały czas kokainę. Martin Scorsese nie chciał aktorom zafundować narkotyku, więc znalazł inne rozwiązanie - witaminy w proszku, które są nieszkodliwe dla organizmu. Są nieszkodliwe, ale w niewielkich ilościach, a nie zażywane hurtowo, jak to robił Jonah Hill. Przez siedem miesięcy wciągał witaminy codziennie po kilka razy, zależy ile ujęć było koniecznych. W końcu trafił do szpitala w dosyć poważnym stanie.
7

Oglądany: 220137x | Komentarzy: 55 | Okejek: 626 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.03

27.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało