Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Genialny trik producenta rowerów mający zabezpieczyć towar przed uszkodzeniami

194 227  
472   24  
Uszkodzenia w transporcie to upierdliwy problem dla każdej ze stron biorących udział w transakcji. Dodatkowo każde uszkodzenie wiąże się z opóźnieniami i co gorsza – z zawiedzionymi nadziejami. Holenderski producent rowerów znalazł na to genialny w swojej prostocie sposób.

Firma VanMoof notorycznie borykała się z problemem uszkodzeń transportowanego towaru. Niezależnie od tego, która firma kurierska zajmowała się dostarczaniem rowerów VanMoof, towar często docierał na miejsce uszkodzony. Tęgie głowy w VanMoofie usiadły więc i wymyśliły, że aby rowery nie ulegały uszkodzeniu podczas transportu, najlepiej będzie pakować je do kartonów z nadrukowanym telewizorem.


Jeden z założycieli VanManoofa tłumaczył brytyjskiemu dziennikowi The Independent, że w sprawę rozwiązania problemu został zaangażowany zespół kreatywny firmy. W toku burzy mózgów wymyślono, że kurierzy będą ostrożniej obchodzić się z rowerami, jeśli uświadomi im się, że znajduje się w nich jeszcze cenniejsza zawartość niż rowery. Dodając dwa do dwóch, czyli stwierdzając, że kartony od rowerów są porównywalnej wielkości co kartony największych telewizorów, zespół doszedł do wniosku, że wystarczy nadrukować rysunek telewizora na kartonie od roweru, by dać kurierom do myślenia.

Problem w większości dotyczył rowerów na terenie Stanów. Przedstawiciel VanMoofa zdradził, że w firmowym sklepie znajdującym się na Brooklynie zaczęło gromadzić się coraz więcej uszkodzonych rowerów, które mimo wszystko trzeba było sprzedać, co przekładało się na wymuszone obniżki, a co za tym idzie – również spadek dochodów oraz zaufania klientów do marki.

Na szczęście dla VanMoofa strategia okazała się bardzo skuteczna, ponieważ dzięki tej prostej zmianie liczba uszkodzonych rowerów spadła o 70%–80%.
11

Oglądany: 194227x | Komentarzy: 24 | Okejek: 472 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.03

27.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało