Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

7 ciekawostek na temat ślubu, małżeństwa i rozwodu

248 019  
612   71  
Niech mówią sobie co chcą, ale i tak najczęstszą przyczyną rozwodu jest ślub.

#1.

Im więcej wydajesz na wesele, tym większe prawdopodobieństwo, że weźmiesz rozwód - wynika z badań amerykańskich naukowców. Przeznaczenie na ten cel mniej niż 1000 dolarów skutkuje obniżeniem prawdopodobieństwa rozwodu znacznie poniżej przeciętnej, z kolei wydatek ponad 20 tysięcy zwiększa prawdopodobieństwo rozwodu niemal dwukrotnie. Wesele kupić można, miłość nie bardzo.

#2.


Wdzięczność grubasa - takie pojęcie nie istnieje. Aż 85% grubych, którzy biorą ślub, porzuca swoich małżonków w ciągu 2 lat od operacji bariatrycznych (chirurgicznego "leczenia" otyłości). Jeśli więc poślubicie Fionę w nadziei, że z czasem zostanie przy was piękna księżniczka, wyłączcie już bajki i idźcie spać. To samo tyczy się Shreka.

#3.


Większe szanse na sukces mają małżeństwa zawierane "korespondencyjnie" - takie podczas których przyszłego współmałżonka dobiera się na przykład za pośrednictwem internetu. Zielona karta okazuje się silniejszym spoiwem niż miłość. Związki tego rodzaju, nawet po upływie niezbędnych terminów, kończą się rozwodami rzadziej niż tradycyjnie zawierane małżeństwa.

#4.


Najdłuższe małżeństwo w historii trwało ponad 91 lat. Karam i Kartari Chand z Anglii pobrali się w 1925 roku i wytrzymali ze sobą naprawdę długo. To miła wiadomość, wziąwszy pod uwagę to, jak wiele współczesnych małżeństw kończy przedwcześnie, a ponad jedna trzecia wniosków rozwodowych w dzisiejszych czasach zawiera słowo... Facebook.

#5.


Aż do 1974 roku samotna bądź rozwiedziona kobieta nie mogła mieć własnej karty kredytowej. Banki odmawiały, twierdząc, że to zbyt duże ryzyko - skoro kobieta nie była w stanie utrzymać pod kontrolą własnego małżeństwa, to jak niby miałaby sobie poradzić z rachunkiem w banku. Dopiero podpis męża, mającego zostać współwłaścicielem karty, był w stanie uspokoić obawy.

#6.


Zjednoczone Towarzystwo Wyznawców Powtórnego Przyjścia Chrystusa, w skrócie "szejkersi", to specyficzna grupa religijna wywodząca się z protestantyzmu. Tym, co różni je od innych takich grup, jest obowiązkowy celibat dotyczący wszystkich, także poślubionych. A także to, że z powodu tej właśnie idei zakazu reprodukcji członków towarzystwa zostało już tylko czterech. Szejkersi ci mieszkają w Maine.

#7.


Chciwość nie popłaca. Pewna kobieta z USA wygrała na loterii 1,3 miliona dolarów. Pieniądze ukryła i już następnego dnia złożyła pozew rozwodowy. Do rozwodu doszło, jednak wkrótce później były mąż dowiedział się o fortunie. Wytoczył ex-małżonce proces, a sąd zgodnie z prawem zasądził, że 100% wygranej kwoty należy się mężowi - to usankcjonowana kara za zatajenie posiadanego majątku przy rozwodzie.

Źródła: 1, 2, 3
13

Oglądany: 248019x | Komentarzy: 71 | Okejek: 612 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało