Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Po czym poznać inteligentnych ludzi

399 096  
830   139  
Tym razem nie będziemy powtarzać o leworęczności, wzroście czy też skłonności do używek, ale o zachowaniach, które charakteryzują super inteligentnych ludzi.

#1. Popełniają błędy i uczą się na nich

Każdy z nas popełnia błędy. Jedni tygodniami rozpaczają z tego powodu, po innych to spływa i czekają aż ktoś ten błąd naprawi, a inteligentni ludzie analizują błąd, naprawiają go, wyciągają wnioski i nigdy więcej podobnego błędu nie popełnią. Nauczyciel Edisona powiedział, że dzieciak jest za głupi, żeby czegokolwiek się nauczyć. Edison jednak został jednym z największych wynalazców. Mówił, że tysiąc razy kiedy nie udało mu się wynaleźć żarówki to nie były porażki, tylko tysiąc sposobów na niewynalezienie żarówki. A za 1001 razem w końcu ją wynalazł.

#2. Wiedzą, że wszystkiego nie wiedzą


Nie ma nic bardziej wkurzającego niż osoby przekonane o swojej wszechwiedzy i nieomylności. Twierdzą, że oni zawsze mają rację, a reszta pospólstwa ma ich słuchać. To nie są inteligentni ludzie. Mądra osoba uczy się całe życie. Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele rzeczy cały czas się zmienia, pojawiają się nowinki technologiczne, odkrywa się nowe fakty lub zmienia się podejście do różnych spraw. Dlatego też inteligentna osoba korzysta z każdej okazji do nauczenia się czegoś nowego.

#3. Łatwo się dostosowują


Przysłowie mówi, że nie da się nauczyć starego psa nowych sztuczek. Mniej inteligentni ludzie w to wierzą i nie zmieniają nic w swoim życiu. Uważają, że zmiany są niekorzystne. Tkwią w tym samym środowisku, mieście, pracy. Inteligentni ludzie z łatwością potrafią się dostosować do wszystkiego. Zajmą się nowymi projektami w pracy lub też zmienią ją na bardziej interesującą. Jeśli muszą zmienić kraj zamieszkania, szybko znajdą swoje miejsce i dostosują się do panujących tam zwyczajów.

#4. Nie wierzą w fuksa


Jimmy Johnson, najsłynniejszy trener NFL, powiedział, że sukces można osiągnąć jedynie wtedy, gdy „szansa spotka przygotowanie”. Mądrzy ludzie bezwiednie właśnie w taki sposób działają. Nie wierzą w to, że kiedyś los się do nich uśmiechnie i wygrają kupę kasy albo przyśni im się gotowy sposób na biznes. Inteligentne osoby analizują każdą sytuację, rozwiązują problemy, które inni ludzie porzucili jako te, których się nie da rozwiązać. Nie liczą na cud, ale pracują nad tym, aby samodzielnie coś stworzyć. Często podczas rozwiązywania różnych problemów natykają się na coś, co będzie podstawą do zarobienia pierwszego miliona.

#5. Mają otwarty umysł


Każdy inteligentny człowiek ma otwarty umysł. Mądre osoby słuchają innych, nie przerywają niezależnie od tego, jakie mają zdanie na dany temat. Podczas dyskusji z ludźmi o różnych poglądach starają się przeanalizować cudzy punkt widzenia, a nie zniszczyć przeciwnika. Skorzystają z każdej okazji, aby czegoś się nauczyć lub zrewidować swoje poglądy. Oczywiście, jeśli uznają, że ktoś nie ma racji, zostaną przy swoich przekonaniach, ale nie będą się ich starali narzucić na siłę innym. Szkoda na to czasu, ponieważ mało inteligentni ludzie nie słuchają nikogo i są przekonani, że tylko oni mają monopol na wiedzę.

#6. Potrafią się kontrolować


Król Salomon, najmądrzejszy człowiek jaki kiedykolwiek żył, powiedział: „Człowiek bez samokontroli jest jak miasto bez murów obronnych”. Osobnik, który nie potrafi się kontrolować, będzie próbował wszystkiego co jest dostępne i takie zachowanie może być destrukcyjne. Ludzie, którzy są niesamowicie inteligentni nie dadzą się łatwo wciągnąć w narkotyki, hazard czy przestępczość. Potrafią skalkulować procent ryzyka i będą go unikać.

#7. Kalkulują ryzyko


Oczywiście, że mądrzy ludzie to nie jakieś przestraszone człowieczki, które nigdy nic głupiego nie zrobią i nie zaryzykują. Ale ich ryzyko jest zawsze dokładnie przemyślane. Mądra osoba nigdy nie postawi wszystkiego na jedną kartę. Jeśli wie, że musi podjąć ryzyko, to wcześniej spędzi mnóstwo czasu na jego przekalkulowanie. Dokładnie przeanalizuje mnóstwo danych, zanim w coś zainwestuje swój czas czy pieniądze. Oczywiście znamy doskonale historie mądrych ludzi, którzy z hukiem bankrutowali, ale zawsze potem się odbijali od dna i znów potrafili się odkuć. Inteligentny człowiek upada, ale zawsze się czegoś przy okazji nauczy i znów powstaje.

#8. Są skromni


Pycha zawsze poprzedza spektakularny upadek. Mądre osoby są skromne, nie wpychają się na podium, nie starają się być w centrum zainteresowania. Nie oznacza to, że stoją na uboczu i pozwalają sobie wejść na głowę. Oni po prostu nie muszą nikomu na siłę udowadniać swojej wartości. Znają ją doskonale i nie czują potrzeby chwalenia się nią. Skromna osoba to inteligentna osoba.

#9. Lubią samotność


Nie oznacza to, że ludzie, którzy są głośni i towarzyscy są mało inteligentni, to jedynie znaczy, że mądrzy ludzie nie potrzebują innych, aby się dobrze czuć. Potrafią się świetnie bawić sami we własnym domu, nie czują się znudzeni jak większość ludzi. Wynalazcy zazwyczaj nie wpadają na genialne pomysły przebywając wśród tłumu znajomych, lecz opracowują je samotnie w domowym lub laboratoryjnym zaciszu.

#10. Są dociekliwi


Wkurzają cię dzieciaki, które zadają miliony pytań? Z takich dzieciaków wyrastają dociekliwi dorośli, którzy potem zajmują się ciekawymi i skomplikowanymi sprawami. Nie powinniśmy tych dzieci zbywać krótkim - jak dorośniesz to zrozumiesz, lecz starać się odpowiadać na ich pytania. Jeśli nie znamy odpowiedzi, powinniśmy je pokierować w odpowiednim kierunku - polecić literaturę, specjalistę w danej dziedzinie czy też zaufane strony internetowe.
67

Oglądany: 399096x | Komentarzy: 139 | Okejek: 830 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.03

24.03

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało