Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

7 ciekawostek o broni i prawie do jej posiadania

100 511  
368   125  
Patologią naszych czasów jest to, że nierzadko atakujący ma więcej praw niż ofiara, zaś prawo do obrony własnej istnieje jeszcze bardziej teoretycznie niż przyszłe emerytury z ZUS.

#1.

W 1981 roku w Morton Grove w stanie Illinois wprowadzono całkowity zakaz posiadania broni. W odpowiedzi rok później, w Kennesaw w Georgii wprowadzono… nakaz posiadania broni, zobowiązujący każdą głowę rodziny do posiadania w domu przynajmniej jednej sztuki naładowanej broni. I choć nikt tak naprawdę nie weryfikuje przestrzegania tego przepisu, według kryminologów liczba włamań do domów w Kennesaw w ciągu zaledwie dwóch lat od wprowadzenia nakazu spadła o 89%.

#2.


Rosyjscy kosmonauci zabierają ze sobą na pokład statków kosmicznych naładowaną broń. Czyżby Rosjanie wiedzieli coś więcej o ciemnej stronie Księżyca? Nic z tych rzeczy – broń służyć ma do obrony przed niedźwiedziami, na wypadek lądowania w niesprzyjającym miejscu. Po powrocie na Ziemię, rzecz jasna.

#3.


Idioci często eliminują się sami i żadna broń nie jest im do tego potrzebna. Choć bywa przydatna. Jeden z laureatów nagrody Darwina zapisał się w historii ludzkości grą w rosyjską ruletkę… przy pomocy broni samopowtarzalnej. Przegrał – co nie było żadnym zaskoczeniem dla nikogo, kto wiedział jak funkcjonuje broń samopowtarzalna.

#4.


Ile kosztuje broń? To zależy od rodzaju broni i rodzaju rynku, na jakim się ją kupuje. W Kenii na przykład ceny karabinów AK-47 (bestseller New York Timesa!) znacząco spadły. Pod koniec lat 80. „kałasznikow” kosztował piętnaście krów, za to już w 2005 roku zaledwie cztery krowy. I jak tu nie mówić, że świat zmienia się na lepsze?!

#5.


Przeciwnicy powszechnego dostępu do broni twierdzą, że pistolety są niebezpieczne, a jak wpadną w niepowołane ręce, to już pożal się Boże i wszystkie nieszczęścia. Z Armatix Smart System iP1 to z pewnością nie grozi. To pistolet, z którego nie da się oddać strzału jeżeli w odległości mniejszej niż 40 cm od broni nie znajduje się specjalny zegarek nadający sygnał radiowy. Żeby było łatwiej, przed strzałem w rzeczonym zegarku należy wprowadzić PIN oraz odcisnąć palec. Ot, przyszłość samoobrony.

#6.


Zamachy na prezydentów w Ameryce mają długą tradycję i pewną – można by powiedzieć – elegancję. Zabójca prezydenta Garfielda długo wybierał broń mającą posłużyć do ataku. Jednak nie pod kątem skuteczności, a tego… jak rewolwer będzie później wyglądał w muzeum. Mniej szczęścia miał niedoszły zabójca prezydenta Jacksona – który nawet zabrał ze sobą dwa pistolety, jednak żaden nie wypalił. Mało tego, prezydent zapałał żądzą rewanżu i omal nie zatłukł niedoszłego zabójcy na śmierć. Swoją laską.

#7.


James Bond – synonim twardziela – przez długi czas posługiwał się Berettą 418. Dopiero krytyka fanów (i sugestia ekspertów) uświadomiły Iana Fleminga, autora serii powieści o agencie 007, że 418 to raczej damska zabawka. Dopiero potem, w uroczystej scenie, stara Beretta została zastąpiona przez znacznie bardziej męski pistolet Walther PPK.

Źródła: 1, 2, 3
17

Oglądany: 100511x | Komentarzy: 125 | Okejek: 368 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.11

28.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało