Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmądrzejsze osoby w Hollywood

130 536  
414   69  
Jasne, że wysokie IQ nie świadczy o niczym. Trzeba jeszcze być mądrym. Wiele gwiazd kina skończyło prestiżowe szkoły i uniwersytety z wyróżnieniem, kilka ma doktoraty, a jeszcze inni prowadzą poważne firmy.

#1. Prace Natalie Portman opublikowano w periodykach naukowych

Natalie płynnie mówi w sześciu językach, ukończyła prestiżowy uniwersytet Harvarda, gdzie otrzymała licencjat. W celu kontynuowania nauki zapisała się na uniwersytet w Jerozolimie. Jej prace dwukrotnie zostały opublikowane w prestiżowych periodykach naukowych. Natalie mówi, że ważniejsze jest bycie mądrą osobą niż gwiazdą filmową.

#2. Matt Damon, student Harvardu


Matt studiował na Harvardzie i jednym z zadań na kursie kreatywnego pisania było stworzenie scenariusza do filmu. Na tych zajęciach powstał zarys „Buntownika z wyboru”. Projekt zrealizował z kumplem z dzieciństwa Benem Affleckiem. Matt co prawda rzucił studia, aby zająć się aktorstwem, ale władze uczelni nie poczuły się obrażone i w 2013 roku przyznały Damonowi prestiżową nagrodę Harvard Arts Medal.

#3. Lisa Kudrow współpracowała przy badaniach klinicznych


Lisa Kudrow ukończyła uniwersytet Vassar i jako magister biologii zaczęła współpracę ze swoim ojcem. Pracowali nad rodzajami bóli głowy oraz dominacji półkul mózgowych. Po sześciu miesiącach Lisa rzuciła życie naukowca i zaczęła szukać szczęścia na małym i wielkim ekranie.

#4. Ashton Kutcher chciał studiować inżynierię na MIT


I pewnie by się mu udało, gdyby nie młodzieńczy wygłup. Za włamanie do szkoły został ukarany tym, że nie mógł się starać o przyjęcie do żadnej z prestiżowych uczelni. Wylądował na stanowym uniwersytecie Iowa, ale szybko zrezygnował i zajął się modelingiem. Ashton ma łeb do interesów i mądrze inwestuje w firmy, takie jak Airbnb, Spotify i wiele innych. W jednym z wywiadów powiedział, że najseksowniejszą rzeczą na świecie jest inteligencja.

#5. Mayim Bialik, neurobiolog


Mayim ma doktorat z neurobiologii oraz studia podyplomowe z judaistyki. W serialu „Teoria wielkiego podrywu” gra genialną panią doktor - czyli po prostu gra siebie. W swojej pracy doktorskiej skupiła się na zaburzeniach obsesyjno- kompulsywnych u nastolatków.

#6. Edward Norton, analityk w firmie non profit


Norton studiował astronomię i filologię. W 1991 roku dostał dyplom z historii na uniwersytecie Yale. Po otrzymaniu dyplomu przeprowadził się do Osaki, gdzie został konsultantem w firmie non profit należącej do jego dziadka. Nauczył się wtedy płynnie mówić po japońsku oraz trenował aikido.

#7. David Duchovny studiował na dwóch prestiżowych uczelniach


Gwiazdor znany nam najlepiej z „Archiwum X” może się pochwalić licencjatem z literatury angielskiej, który otrzymał na uniwersytecie Princeton oraz stopniem magistra otrzymanym na uniwersytecie Yale. Zaczął studia doktoranckie, ale przerwał je skuszony rolą w reklamie piwa i późniejszymi propozycjami aktorskimi. Jego doktorat miał się skupić na magii i technologii w prozie i poezji współczesnej.

#8. Kate Beckinsale płynnie mówi w czterech językach


Kate studiowała na Oxfordzie literaturę francuską i rosyjską. Oprócz tych języków zna również niemiecki i oczywiście angielski. Aktorka uwielbia czytać książki w oryginale.

#9. Eva Longoria


Świetna aktorka, producentka i biznesmenka Eva Longoria zawsze znajduje czas na naukę. Najpierw uzyskała licencjat z kinezjologii (nauki zajmującą się ruchem ciała człowieka) na uniwersytecie w Teksasie. Potem zrobiła sobie przerwę w studiowaniu i zajęła się karierą, ale cały czas zbierała materiały do przyszłych studiów magisterskich. W 2013 obroniła pracę zatytułowaną „Sukces wynika z różnorodności: znaczenie społeczności latynoskiej w nauce, technologii, inżynierii i matematyce”.

#10. Ken Jeong jest licencjonowanym położnikiem


Znany z „Kac Vegas” oraz serialu „Dr. Ken” Ken Jeong jest z wykształcenia lekarzem położnikiem. Od zawsze marzył o karierze na scenie i po studiach w dzień pracował w wyuczonym zawodzie w klinice, a wieczorami występował wszędzie, gdzie mu tylko pozwolono - w kabaretach, stand-upach i tak dalej. Jego kariera aktorska nabrała rozpędu, gdy Judd Apatow dał mu rolę we „Wpadce”.
21

Oglądany: 130536x | Komentarzy: 69 | Okejek: 414 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało