Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

8 potwornickich ciekawostek o Disneyu

135 219  
479   97  
Dzisiaj przeniesiemy się w bajkowy świat Walta Disneya.

#1. Żony zawsze mają rację!

Według Lilian imię "Mortimer" brzmiało zbyt dziewczęco, a Miki miał przecież zabiegać o rękę Mini. Walt Disney przyznał swojej żonie rację, ale z imienia Mortimer do końca nie zrezygnował. Konkurentem Mikiego w walce o względy myszki Mini jest postać o imieniu Mortimer właśnie.

#2. Żony jednak nie zawsze mają rację.


Wszyscy mówili Waltowi, że robienie pełnometrażowej kreskówki to jakaś cholerna pomyłka. Nawet jego żona uparcie twierdziła, że przecież nikt na to nie pójdzie do kina! Ludzie mieli przecież inne potrzeby, kino ożyło kolorem (dokładnie Technikolorem), w filmach zaczął pojawiać się dźwięk, więc dlaczego marnować ten cały potencjał na kreskówkę?
Nikt nie zasponsorował pomysłu Disneya, więc Walt zmuszony był wziąć pożyczkę na realizację swojego pomysłu. Prace trwały 3 lata. Królewna Śnieżka wraz z siedmioma krasnoludkami weszła na ekrany w grudniu 1937 roku. Pokaz premierowy zakończył się owacją na stojąco, a dzieło okazało się jednym z lepiej zarabiających filmów w tamtych czasach, zarabiając w 1938 roku 8 mln dolarów.

#3. Czarną proszę


Tak, Disney wyróżnia w napisach końcowych swojego magika od robienia kawy. Większość z nas wie, że praca bez kawy to żadna praca, dlatego właśnie Carlos Benavides ma specjalne miejsce w hali sław Disneya.

#4. To chyba już nie jest "park" rozrywki


Przy okazji jest tu też więcej atrakcji niż w Sosnowcu, Łodzi i Wejherowie razem wziętych.

#5. Potentat


Pełna nazwa firmy to "The Walt Disney Company". Jest to największa korporacja mediowa na świecie. W 2015 roku zyski Disneya wyniosły ponad 50 miliardów dolarów.

#6. Buziaki!


GDZIE BYLI RODZICE? Wiemy, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic, ale do dziś nie mogliśmy się spodziewać, że od pocałunku można się zarazić salmonellą. No nic, pozostaje podziękować małym badaczom.

#7. Drogo


Budżet wysokości 260 milionów dolarów - właśnie tyle kosztowała produkcja filmu Zaplątani. Stawia go to na piątym miejscu najdroższych filmów wszech czasów. Pierwsza czwórka to: Piraci z Karaibów - Na nieznanych wodach (380 mln dol.), Piraci z Karaibów - Na krańcu świata (300 mln dol.), Avengers (280 mln dol.) i John Carter (o którym do tej pory nawet nie słyszałem - 263 mln dol.). Avatar kosztował skromne 237 mln dolarów.

#8. Królik


Królik Oswald stworzony został na zamówienie Universal Pictures. Walt Disney i Ub Iwerks wspólnymi siłami nadali królikowi jak najwięcej przyjaznych cech, tak, żeby wszyscy go pokochali. Walt został odsunięty od projektu i stracił prawa do swojej postaci. Całe szczęście, bo po pewnym czasie stworzył Myszkę Miki, która ma w sobie wszystkie dobre rzeczy z królika Oswalda, i wiele, wiele więcej.

Zobacz, co działo się w poprzednim odcinku.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8,
8

Oglądany: 135219x | Komentarzy: 97 | Okejek: 479 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.10

15.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało