Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak trzylatkę nauczyć podstaw posługiwania się pieniędzmi. Jej ojciec ma głowę na karku

68 385  
376   97  
Doradca finansowy Micah Harrison jest dumnym tatą i wraz z żoną starają się nauczyć 3-letnią córkę od najmłodszych lat zaradności finansowej, oszczędzania i zarabiania. Harrison uznał, że tego wszystkiego można nauczyć się z tradycyjnego amerykańskiego sposobu na dorabianie przez dzieci - stoiska z lemoniadą.

Stworzenie planu


Oczywiście najważniejszym etapem przygotowania do rozpoczęcia biznesu jest dobry biznesplan.

Wzięcie pożyczki


Następnie przyszedł czas na jeden z najważniejszych kroków w tej lekcji. Córka musiała zrozumieć, że nikt pieniędzy nie rozdaje, nie bierze się ich magicznie "z kieszeni". Harrison zabrał ją do banku, gdzie dziecko wyjaśniło kasjerowi ile pieniędzy potrzebuje (wypłata miała się odbyć w jednodolarowych banknotach), a suma ta została wypłacona z konta ojca. Harrison wyjaśnił jej, że to jest pożyczka i te pieniądze ostatecznie trzeba będzie oddać.

Zakup produktów


W czasie dokonywania zakupów od czasu do czasu zatrzymywali się i przeliczali posiadane pieniądze (po to wypłata była w jednodolarówkach). Dziecko miało zobaczyć jak pożyczone pieniądze szybko topniały wraz z wydawaniem ich na materiały.

Ciężka praca


Najżmudniejszy proces polegał na własnoręcznym wyciskaniu cytryn i limonek. Następnie trzeba było dodać cukier, wodę i gałązkę rozmarynu.

Sprzedaż


Dzień ostatecznego sprawdzianu. Ustawili stoisko, a córeczka "włączyła" swój najbardziej promienny uśmiech. Ze względu na przepisy stanowe nie mogli po prostu wywiesić ceny lemoniady, więc zamiast tego pojawiła się karteczka z sugerowanym napiwkiem. Na szczęście nikt się nie wyłamał i wpłacił wymaganą sumę.

Spłata pożyczki


Na koniec dnia podsumowali przychody i udali się prosto do banku oddać pożyczkę. Pomysł zadziałał dokładnie tak jak Harrison zaplanował - córeczka posmutniała na widok oddawanych pieniędzy. To był moment na wyjaśnienie jak działają pożyczki i że pieniądze pożyczone trzeba oddać w pierwszej kolejności. W końcu zrozumiała tę zasadę, choć nie bez bólu.

Korzystanie z zysków


Od razu po wyjściu z banku można było się nacieszyć "nagrodą". Córka kupiła sobie napój i grę. Dzień się zakończył, lekcja została przyswojona.
14

Oglądany: 68385x | Komentarzy: 97 | Okejek: 376 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.09

29.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało