Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 słodkich zwierzaczków, które potrafią wyrządzić krzywdę człowiekowi

138 290  
433   108  
Niby słodziaki, miłe, fajne, spokojne zwierzątka, które nawet by muchy nie skrzywdziły. Strzeżcie się jednak, niektóre z nich to prawdziwi zabójcy, inne w sytuacjach zagrożenia są w stanie poważnie zranić człowieka...

Kliknij i zobacz więcej!

#1. Łabędź

Kliknij i zobacz więcej!

Łabędzie to piękne stworzenia. Jest nawet taka bajka o brzydkim zwierzątku, które jak dorosło, to stało się łabędziem i było ładniejsze od reszty rodzeństwa.
Łabędzie nie są ogromnymi stworzeniami - największe osobniki ważą do 15 kilogramów. Potrafią jednak niezwykle zacięcie bronić swojego terytorium, a przede wszystkim swoich gniazd. Gdy czują zagrożenie atakują nawet człowieka, zwykle uderzając go w locie przy pełnej szybkości. Impet uderzenia jest w stanie wypchnąć dorosłą osobę z łódki, śmiertelne niebezpieczeństwo mogą stanowić dla surferów i narciarzy wodnych. Łabędzie mają też tendencję do przytrzymywania trafionej ofiary pod wodą, nie odpuszczają po pierwszym ataku. Szarża łabędzia pewnie skończy się na kilku siniakach, ale lepiej wziąć lornetkę, jeżeli najdzie ochota, by poobserwować te piękne ptaki z bliska.

#2. Łasica długoogoniasta

Kliknij i zobacz więcej!

Łasice to małe stworzonka, które wyglądają na niezwykle sympatyczne (kto nie lubił kreskówki "Jam łasica"...?) i opanowane stworzenia. Mimo swojej niewielkiej postury są w stanie pozbawić życia osobnika nawet 10 razy większego od nich samych.
Z powodu swojego niezwykle szybkiego metabolizmu łasice muszą codziennie zjadać pokarm równy połowie masy swojego ciała. Dlatego też łasice mają niesamowity apetyt i są niezwykle agresywne. Atakują jak wielkie koty. Unieruchamiają ofiarę, a następnie zadają błyskawiczny cios gryząc w tył głowy. Łasica dorosłemu człowiekowi pewnie i wielkiej krzywdy by nie zrobiła, ale jej ugryzienia bolą jak cholera...

#3. Koala

Kliknij i zobacz więcej!

Misie Koala sypiają nawet do 18 godzin dziennie. Są powolne i niezbyt wielkie. Dorosły samiec może ważyć około 10 kilogramów. Ich mikra postura nie stanowi raczej śmiertelnego zagrożenia dla człowieka, ale niezwykle ostre zęby i silna szczęka sprawiają, że ugryzienie "sympatycznego miśka" to nic przyjemnego. Ich ostre pazury służą głównie do wspinaczki po drzewach, ale kawał mięcha potrafią wyrwać.
Dobra wiadomość jest taka, że koale zwykle unikają ludzi i o ile człowiek nie zaczepia misia koala, to miś koala nie będzie zaczepiał człowieka. Najniebezpieczniejsze są samice, które opiekują się i bronią swojego potomstwa.

#4. Lis

Kliknij i zobacz więcej!

Lisy to urocze, płochliwe zwierzęta. Gdyby mogły mówić, pewnie byłyby niezwykle elokwentne, sprytne i mądre - takie lisy doskonale znamy z bajek. Są opanowane, choć w sytuacji zagrożenia stać się mogą agresywne. Te małe, futrzane ssaki naprawdę mogą wyrządzić krzywdę. Generalnie lisy są tylko zagrożeniem dla małych zwierząt takich jak kury, ale również odnotowano rzadkie przypadki ataków na małe dzieci.
Największym potencjalnym zagrożeniem jest rozprzestrzenianie chorób. Chociaż rzadko, lisy przenoszą wściekliznę i inne infekcje. Ugryzienie chorego zwierzęcia może być śmiertelnym zagrożeniem dla człowieka.

#5. Panda

Kliknij i zobacz więcej!

Chociaż niedźwiedzie są postrzegane jako niebezpieczne zwierzęta (niestety, bo wyglądają jak przytulanki), zwykle nie utożsamia się pandy z jego bardziej groźnymi kuzynami.
Pandy są wegetarianami, podczas gdy większość niedźwiedzi jest wszystkożerna, a dieta niektórych, na przykład niedźwiedzi polarnych, składa się niemal wyłącznie z mięsa. Po drugie, naukowcy nie wiedzą dokładnie, w jakim stopniu pandy spokrewnione są z innymi niedźwiedziami. Co więcej, gdy obserwujemy je w niewoli, słowa, które od razu przychodzą na myśl, to: "wolne" lub "leniwe".
Chociaż prawdą jest, że pandy na ogół maksymalnie ograniczają zużycie swojej energii i starają się jak mogą unikać ludzi (najgroźniejszych drapieżników), to są one nadal niebezpieczne. To duże niedźwiedzie. Gdy poczują się zagrożone, będą wykorzystywać swoje zęby, potężne pazury, a często także swoje nawet i 140 kilogramów masy ciała, aby bronić się w każdy możliwy sposób. W skrajnych przypadkach atak pandy może pozbawić życia człowieka.

#6. Lori mały

Kliknij i zobacz więcej!

Lori wydają się najbardziej czarującymi stworzeniami na Ziemi. Ale nie daj się omamić tym wielkim oczom - Lori nie są wcale takie niewinne. Wydzielają specyficzną toksynę po wewnętrznej stronie łokcia, którą zlizują, aby ich ukąszenie było trujące.

#7. Dingo

Kliknij i zobacz więcej!

Chociaż te szczeniaki wyglądają tak, jakby tylko czekały, by zabrać je do domu, w rzeczywistości mają więcej wspólnego z wilkami niż domowymi psami. Te dzikie zwierzęta bardzo często atakują ludzi. W Australii zdarzyło się kilka przypadków, w których ofiarami dingo stały się małe dzieci.

#8. Bóbr

Kliknij i zobacz więcej!

Bobry zazdrośnie strzegą swego terytorium, a jedna cecha sprawia, że są one szczególnie niebezpieczne, a nawet rzec można śmiertelnie niebezpieczne - są to ich zęby. Te zęby są nie tylko długie, ale niewiarygodnie ostre. Z łatwością mogą przegryźć ramię na wylot, powodując dużą utratę krwi. W 2013 roku w Europie zdarzył się nawet wypadek śmiertelny - bóbr dwukrotnie ugryzł rybaka w nogę, ostre zęby przebiły tętnicę i mężczyzna zmarł, zanim przybyła pomoc.

#9. Lampart morski

Kliknij i zobacz więcej!

Lampart morski - jedyny przedstawiciel fok, który poluje na inne foki. Jedynym drapieżnikiem, który może pokonać lamparta morskiego jest orka. Lamparty morskie są szybkie, silne i doskonale orientują się w swoim środowisku. Lubią także bawić się ze zdobyczą zanim ją zabiją. W ostatnich latach lamparty morskie zabiły kilka osób, a ostatnią z ich ofiar był biolog morski, którego przeciągnęły 50 metrów pod wodą, w wyniku czego mężczyzna się utopił.

#10. Ratel miodożerny

Kliknij i zobacz więcej!

Choć ratele są bardzo małe, pozostają jednymi z najbardziej niebezpiecznych zwierząt. Ich szczęki są tak silne, że mogą łatwo kruszyć kości, co pozwala im zjadać całą zdobycz (nawet żółwie wraz ze skorupą). Jednocześnie mają one na tyle grubą skórę, że cios maczetą pozostawia na niej tylko zadrapanie, a strzały i włócznie nie robią na nich żadnego wrażenia. Nie bez powodu ratel podobny jest do skunksa - także może wypuszczać strasznie cuchnący ostry zapach, przed którym wszyscy wrogowie momentalnie uciekają.

#11. Delfin

Kliknij i zobacz więcej!

Delfiny wydają się być bardzo przyjaznymi zwierzętami - nie przeszkadza im, że pływasz obok, a nawet mogą nagradzać ludzi pocałunkiem. Jednakże, w niektórych przypadkach okazuje się, że delfiny są znacznie bardziej niebezpieczne niż myśleliśmy. Delfiny często atakują rekiny i morświny. Gryzą swoje ofiary, a następnie zabijają je, wykorzystując swój pysk w charakterze pałki. Wśród delfinów występuje również wysoki odsetek dzieciobójstwa, którego przyczyn naukowcy wciąż nie znają. Co dziwne, delfiny, podobnie jak ludzie, potrafią zabić inne zwierzęta tylko dla zabawy - zostawiają swoje ofiary śmiertelnie ranne lub zabite, bez najmniejszego zamiaru ich zjedzenia.

#12. Bydło rasy Heck

Kliknij i zobacz więcej!

Chociaż przeciętne byki mogą przejawiać agresję, nigdy nie atakują bez powodu. Wszędzie jednak zdarzają się wyjątki. Byki rasy Heck - to mała liczebnie rasa krów, które wyhodowano w III Rzeszy na zamówienie Goeringa. Była to nieudana próba odtworzenia wymarłych turów. "Nazistowskie" byki przejawiają szczególnie dużą agresję, a wielu rolników musiało wybić bydło Heck ze strachu o swoje życie.

#13. Rosomak

Kliknij i zobacz więcej!

Przypadki ataków rosomaka na ludzi na razie nie są znane, ale najprawdopodobniej w dużej mierze związane jest to z faktem, że rosomaki żyją w okolicy koła podbiegunowego, gdzie nie żyje zbyt wielu ludzi. To nie znaczy, że nie mogą cię zabić. Chociaż największy w historii rosomak ważył nieco ponad 30 kilogramów, wielokrotnie obserwowano przypadki, gdzie rosomak pokonał łosia, przewyższającego go rozmiarami 20-krotnie. Rosomaki mają także reputację jednego z najbardziej okrutnych zwierząt na naszej planecie. Rosomak jest tak agresywny, że albo zabije ofiarę, albo zginie próbując.

#14. Szympans

Kliknij i zobacz więcej!

Szympansy żyją w małych stadach i stale konkurują ze sobą o jedzenie i terytorium. Walki te są często krwawe - samce zabijają się nawzajem, a także są w stanie pozbawić życia młode innych szympansów, aby podkreślić dominację w swojej grupie. Zazwyczaj szympansy nie ważą więcej niż 60 kg i większość ludzi przewyższa je wzrostem. Jednak szympansy są znacznie silniejsze niż ludzie i przypadki ich ataków praktycznie zawsze kończą się tragedią dla człowieka. Naukowcy do tej pory nie są w stanie ustalić, co dokładnie prowokuje je do ataku.

#15. Słoń

Kliknij i zobacz więcej!

Słonie - oszałamiająco piękne, wzbudzające szacunek zwierzęta, które cechuje niezwykły spokój. Nie zapominajcie jednak, że mogą z łatwością zadeptać każdego w mgnieniu oka. Jak to się dzieje w przypadku wielu innych gatunków, młode samce w pewnym momencie stają się szczególnie agresywne i często atakują wioski (głównie w Azji), zadeptując na śmierć tych wszystkich, którzy nie zdążyli uciec. Innym powodem, dlaczego słonie są niebezpieczne jest ich niezwykła inteligencja. Wielu uważa je nawet za najbardziej inteligentne na świecie. Istnieją przypadki, kiedy słonie celowo odnajdywały swych wrogów i zabijały ich. Tak, to prawda - słonie mają dobrą pamięć i są zdolne do zemsty, więc lepiej z nimi nie zaczynać.
8

Oglądany: 138290x | Komentarzy: 108 | Okejek: 433 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.10

25.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało