Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jak dzisiaj wygląda dziewczyna, która spędziła 18 lat zamknięta w niewoli zwyrodnialca?

265 177  
385   72  
W wieku 11 lat Jaycee Dugard została porwana w drodze z domu na przystanek autobusowy. Był 10 czerwca 1991 roku. Mimo zakrojonych na ogromną skalę poszukiwań nie natrafiono na trop dziewczynki, odnalazła się dopiero w 2009 roku. Okazuje się, że rysownicy, którzy przygotowywali "postarzone" portrety Jaycee wykonali świetną robotę.

10 czerwca 1991 r. do Jaycee zbliżył się samochód, w którym siedział Phillip Garrido (który już wcześniej miał bogatą kartotekę zażywania narkotyków i przestępstw na tle seksualnym), porywacz użył paralizatora elektrycznego i wciągnął swoją ofiarę do środka. Sprawa porwania niemal natychmiast trafiła do ogólnonarodowych dzienników i władze federalne rozpoczęły poszukiwania na terenie całego kraju. Mimo to przez 18 lat nie udało się odnaleźć zaginionej.

Tak Jaycee wyglądała przed porwaniemTe zdjęcia w latach 90. często pojawiały się w amerykańskiej telewizji


W tym czasie Garrido wielokrotnie gwałcił swoją ofiarę, która urodziła mu dwójkę dzieci. Jego żona, Nancy, aktywnie pomagała w utrzymaniu w domu niewolnicy. Jaycee żyła w potwornych warunkach, wraz z dziećmi miała dla siebie jedynie szopę i namiot rozstawiony na podwórzu domu Garridów.

Tak wyglądali jej oprawcy po schwytaniu - Phillip i Nancy GarridoMiejsce, w którym rozegrał się horrorSkrajnie po lewej oznaczony samochód, za pomocą którego Garrido uprowadził dziewczynkę, tutaj już na policyjnej lawecie. Pośrodku dom Garridów z ogrodem, po prawej szopa i namiot, w których przetrzymywano Jaycee (biała szopa była dźwiękoszczelna).


Huśtawki zrobione dla Jaycee i jej dzieci


Z czasem porywacze pozwalali dziewczynie na wyjścia w miejsca publiczne, a nawet pozwalali jej pomagać sobie w prowadzeniu rodzinnej firmy. To właśnie ta pewność siebie zgubiła porywaczy. Ludzie zaczęli się zastanawiać skąd u małżeństwa, w którym oboje mają ciemne włosy, wzięła się blondwłosa dziewczynka. Policja wszczęła śledztwo, które doprowadziło do ujawnienia szokującej prawdy.

Namiot Jaycee i jej córekDziewczyna starała się zaadaptować wnętrza tak, aby dało się w nich żyć w znośnych warunkach

Po lewej zdjęcie dziewczynki sprzed porwania (11 lat), po prawej wizja artysty - Jaycee w wieku 25 lat


Po uwolnieniu Jaycee zaangażowała się w akcję zwiększającą społeczną świadomość o uprowadzeniach dzieci. W 2011 roku wydała książkę, w której opisała swoje przeżycia. Zatytułowała ją A stolen life (pol. "Skradzione życie").

A tak Jaycee faktycznie wyglądała w 2009 roku, w wieku 29 lat, wkrótce po odzyskaniu wolności
W 2011 roku Jaycee udzieliła wielu wywiadów, w których opowiadała jak udało jej się przetrwać

15

Oglądany: 265177x | Komentarzy: 72 | Okejek: 385 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało