Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Siedem ważnych powodów, dla których nie powinno się umieszczać zdjęć swoich dzieci w internecie

144 401  
419   99  
W dobie portali społecznościowych, wiele osób odczuwa nieodpartą chęć zamieszczenia zdjęć swoich dzieci w internecie, by pokazać jakie są słodkie, mądre i jak dobrze być dumnym rodzicem. Mało kto zastanawia się jednak, jak te pozornie nieszkodliwe działanie w rzeczywistości może być niebezpieczne dla ich rodziny.

Chcielibyśmy podkreślić, że naszym celem nie jest wzbudzenie paranoi i sugerowanie, że nigdy nie powinno się pokazywać swoich dzieci w internetowym świecie. Chcemy tylko pokazać, że sieci warto zachować rozsądne granice.

#1. Nie pokazuj lokalizacji publikując fotografię

Czy to ich szkoła, siłownia czy może klub malucha – publikowanie informacji o tym, gdzie jest dziecko i co tam robi, nie jest dobrym pomysłem. Ktoś może wykorzystać te informacje do własnych celów, a nawet zapamiętać, gdzie można regularnie znaleźć dziecko.

#2. Nie przesyłaj zdjęć ujawniających hobby i zainteresowania Twojego dziecka

Jeśli ktoś dowiaduje się o tym, co uwielbia robić Twoje dziecko, to łatwiej mu je odszukać i nakłonić je do jakiejś niebezpiecznej sytuacji, gdziekolwiek się znajdują.

#3. Usuń wszystkie zdjęcia, które ujawniają osobiste informacje o dziecku

Mogłoby to wydawać się rzeczą oczywistą, ale wszyscy wiemy, że ludzie w internecie chwalą się swoją nową wizą, paszportem lub innym ważnym dokumentem, które otrzymali. W przypadku dziecka, ich oficjalne dane, miejsce zamieszkania, pesel czy miejsce, gdzie się uczą – mogą być łatwo wykorzystane, niekorzystnie dla niego.

#4. Nie publikuj fotografii dzieci obok samochodu

Chodzi bardziej o bezpieczeństwo rodziców niż dzieci. Oprócz informowania potencjalnych przestępców o naszym dobytku, możemy popaść w inne kłopoty. Na przykład rodzice dzieci znajdujących się na powyższych zdjęciach, znaleźli się za kratkami po upublicznieniu takich obrazów.

#5. Nigdy nie umieszczaj w internecie zdjęć, na których dzieci są tylko pół-ubrane, pomimo że wygląda to słodko i niewinnie

Może dla Ciebie takie zdjęcie rodzinne wydaje się być tylko śmieszne i słodkie, ale nietrudno sobie wyobrazić, jak niektóre osoby z pewnymi chorobami psychicznymi mogą zareagować widząc takie fotografie.

#6. Nie udostępniaj zdjęć, które pewnego dnia mogą zawstydzić Twoje dzieci

Wiele obrazów z rodzinnych albumów, to zdjęcia, które pewnego dnia sprawiają, że dzieci czują się bardzo oburzone, że ich rodzice mogli zrobić coś takiego. Wielu z nas ma takie zdjęcia, których się wstydzi, ale dopóki są one w domowym albumie jest wszystko w porządku. Publikowanie w internecie zmienia wiele. Musimy mieć na uwadze to, że dla naszych dzieci takie fotografie mogą stać się idealną formą do stworzenia uszczerbku na wiele lat.

#7. Unikaj publikowania zdjęć swojego dziecka wraz z innymi dziećmi

Przed publikacją fotografii szkolnej swojego dziecka wraz z kolegami z klasy, warto pomyśleć o tym, czy rodzice innych dzieci nie mają nic przeciwko publikacji wizerunku ich pociechy. Lepiej unikać negatywnych konsekwencji wynikających z ujawnienia czyjejś tożsamości w internecie.

Zawsze należy pamiętać, że kiedy udostępniasz zdjęcie swojego dziecka na portalach społecznościowych – nawet jeśli jest to wspólne zdjęcie, na którym jesteście tylko Ty, dziecko i znajomi – musisz zrozumieć, że nie należy ono już tylko do Ciebie i może być wykorzystane przez każdego kto je zobaczy, do jego własnych celów. Bądź ostrożny i zawsze myśl o bezpieczeństwie swoich dzieci.
27

Oglądany: 144401x | Komentarzy: 99 | Okejek: 419 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

04.02

03.02

02.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało