Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 potwornickich ciekawostek o pocałunkach

203 351  
408   60  
Całusy, buziaki, bakterie, matki ssące i zwierzęta.

#1. JAK!?

Na YouTube znajdziemy masę różnego rodzaju poradników, jednak najczęściej wyszukiwanym tematem jest "how to kiss", czyli "jak całować. W dzisiejszych czasach internet uczy nas jak robić masę różnych rzeczy, dlaczego więc nie tego? ... oh wait...

#2. NO JAAAK!?!?

Naukowcy spierają się jakie czynniki decydują o tym, że ogół społeczności nie uważa całowania za coś, co może mieć wymiar romantyczny, czy seksualny. Niektórzy z badaczy podejmują bardzo śmiałe teorie i uważają np. że całowanie nie wchodzi w zakres wyrażania uczuć w kulturach, w których nie dba się o higienę, lub tam, gdzie po prostu nie ma jak umyć zębów. Nie ważne są jednak powody, 46% ze światowych kultur nie uważa całowania za coś fajnego. No jak można!?

#3. Pod prąd

Co oznacza, że jedna trzecia z nas całuje na odwrót! Najciekawsze jednak jest to, że badacz, który postanowił zmierzyć te wartości, czekał po prostu kilka godzin na lotnisku i chcąc nie chcąc zauważył, że całujące się w poczekalni pary, chętniej odwracają głowę w prawo. Będąc szczegółowym naukowcem postawił kilka kryteriów badania i przez tygodnie obserwował pary całujące się na lotniskach, w parkach, czy w restauracjach.

Dlaczego akurat takie wyniki? Wspomniany naukowiec zajmuje się badaniem różnic między prawą i lewą półkulą mózgową, a także preferencjami wyboru poszczególnych stron. Według badań 90% z naszej społeczności to osoby praworęczne, ale właśnie dwie trzecie z nas posiada preferencję wyboru prawej nogi, prawego oka, czy ogólnie prawej strony naszego ciała.

#4. Całować inaczej

Dawni chrześcijanie całowali się na powitanie, za każdym razem, kiedy się z kimś spotkali. To było taka wymiana uścisków dłoni i nie było w tym aspektu romantycznego. Eskimosi i Polinezyjczycy chcąc wyrazić swoją miłość nie całują się w usta, tylko pocierają się nosami. W południowo-wschodnich Indiach robi się to jeszcze inaczej! Tam przykłada się nos do czyjegoś policzka i mocno wdycha powietrze.

#5. No dzień dobry

A to wciąż bardzo dobry wynik i prawdopodobnie w trakcie pocałunku mamy mniejsze szanse na zarażenie się jakimś bakcylem, niż w trakcie wymiany uścisków dłoni!

#6. Ząbki pa pa!

Co ciekawe bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy nie znajdują się w naszych ustach od narodzin. Dostarczane są dopiero przez inne osoby, które mają je w swoich ustach, a przenoszą je za pomocą pocałunków, czy biorąc do ust te same przedmioty co my.

Tak, prawdopodobnie Twoja Mama zaraziła Cię bakteriami powodującymi próchnice.

#7. Proszę nie całować

I proszę nie mylić tego z piwnicznym trybem życia z nosem w monitorze przez 24 na dobę.

#8. Proszę całować

U zwierząt zaobserwowano co prawda pocałunki, jednak nie mają one podłoża seksualnego. No... inaczej mogłoby się wydawać jeśli weźmiemy pod lupę bonobo, ale one nawet w ramach zwykłego powitania zamiast "cześć" i podania sobie dłoni, uprawiaj po prostu seks. Reszta zwierząt nie jest zainteresowana całowaniem w celu nawiązywania bardziej romantycznych kontaktów.

#9. Fellatio

Ciężko to jakoś ambitnie rozwinąć. Tak było. Tę informację potwierdza wiele książek.

#10. XOXO

No to XOXO i zapraszam na kolejne odcinki!

W poprzednim odcinku potwornickich ciekawostek

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10
12

Oglądany: 203351x | Komentarzy: 60 | Okejek: 408 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało