Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jak wygląda 2000 kilokalorii w zdrowych i niezdrowych posiłkach

441 199  
835   86  
Przeciętna dorosła osoba powinna dziennie przyswoić sobie około 2000 kilokalorii. Dla znamienitej większości społeczeństwa ta liczba nic nie mówi - to tylko cztery cyferki. Sprawdźmy więc, ile tak naprawdę niezdrowego (i zdrowego) jedzenia mógłbyś dziennie pochłonąć, gdybyś chciał trzymać się tego limitu.

#1. Marchewki - jedna marchewka to około 30 kilokalorii. Teoretycznie mógłbyś więc zjeść 67 sztuk tego warzywa. Tylko po co, skoro można...?

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Jeden Whooper z Burger King z sałatą, pomidorem, keczupem, majonezem i ogórkiem to około 630 kilokalorii. Jeden na śniadanie, jeden na obiad i jeden na kolację. Akurat!

Kliknij i zobacz więcej!


#3. Cztery porcje dużych frytek z McDonald's. Jedna porcja to około 510 kilokalorii.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Wielka pizza - jeden kawałek to około 290 kilokalorii (w zależności oczywiście od dodatków). Wychodzi na to, że przez cały dzień możesz sobie pozwolić na prawie 7 kawałków. I wodę. I nic więcej... Nawet marchewki...

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Puszka Coca-Coli o pojemności 0,33 litra to 140 kilokalorii. Po wypiciu 14 puszek tego trunku dostarczysz organizmowi 1960 kilokalorii. Możesz więc sobie pozwolić na ten luksus i jedną puszkę przegryźć marchewką - dla równego bilansu.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Jabłka - słodkie, pyszne, zdrowe, ale i nieco kaloryczne (bo słodkie). Średniej wielkości jabłko to około 126 kilokalorii. Teoretycznie mógłbyś dziennie wszamać 16 jabłek.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Babeczki z masłem orzechowym firmy Reese - jedna z tych małych słodkości to aż 110 kilokalorii. 18 takich miniaturek dzień i właśnie pykło 2000 kilokalorii!

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Średniej wielkości banan (Unijna krzywizna banana -Rozporządzenie Komisji nr 2257/94 - nie ma wpływu na szczęście) ma 112 kilokalorii. Jak dasz radę, możesz zjeść aż 18 przysmaków. Jak odgryzasz końcówki, to pewnie i 19...

Kliknij i zobacz więcej!


I pamiętajcie - woda mineralna niegazowana nie ma kalorii. Idą upały - pijcie jak najwięcej wody.

53

Oglądany: 441199x | Komentarzy: 86 | Okejek: 835 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało