Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

7 ciekawostek z życia mafii - tej prawdziwej, nie filmowej

224 267  
601   39  
Jak wygląda prawdziwa mafia? Czy w jakimkolwiek stopniu podobna jest do tej znanej z filmów i seriali? Okazuje się, że nierzadko tę filmową przerasta...

#1. Sinaloa

Kliknij i zobacz więcej!
W latach 2000-2012 Meksykanie z najbardziej znanego kartelu Sinaloa zdołali przemycić do Stanów Zjednoczonych narkotyki o wartości miliardów dolarów - pod samym nosem amerykańskiego rządu. Jak to możliwe, że organizacja kontrolująca 80% rynku narkotykowego w Chicago działała nieniepokojona przez lokalne władze? Z czasem wyszło na jaw, że był to efekt układu zawartego pomiędzy Waszyngtonem a Sinaloa, w ramach którego w zamian za, ekhm, swobodę działalności gospodarczej przemytnicy oferowali informacje na temat konkurencyjnych gangów. Złoty interes.

#2. Meksykańskie kartele

Kliknij i zobacz więcej!

W Meksyku kartele narkotykowe porywają i werbują specjalistów do budowy własnej sieci telefonii komórkowej. W USA z kolei, na terenie 31 stanów, działa zaszyfrowane radio prowadzone właśnie przez przestępców z Meksyku. I - ponownie - rząd nie jest w stanie sobie z tym problemem poradzić. Tymczasem Meksykanie poczynają sobie coraz śmielej. Na przykład wyposażyli swoje stacje nadawcze w panele słoneczne, by zmniejszyć uzależnienie od lokalnych dostaw prądu.

#3. Niewyparzony język Ala Capone

Kliknij i zobacz więcej!

Al Capone zwykł twierdzić, że sławetna blizna na jego twarzy to skutek walk, jakie toczył we Francji podczas I wojny światowej. Rzeczywistość była jednak mniej dumna. Capone zarobił w pysk, kiedy pracował w jednym z nowojorskich barów. Którejś nocy w 1917 roku wypalił do jednej z klientek "kotku, masz niezły tyłek i uważam to za komplement, uwierz mi". Tak się złożyło, że klientka była siostrą jednego z potężniejszych ówczesnych mafijnych bossów, który natychmiast usadził 18-letniego wtedy Capone.

#4. Baron narkotykowy z Los Angeles

Kliknij i zobacz więcej!

Ucz się, ucz, bo wiedza to potęgi klucz - mówili... Rick Ross nie słuchał. Dzisiaj znany pisarz, w latach 80. ubiegłego wieku zajmował się zupełnie czymś innym. Niepiśmienny, wyrzucony ze szkoły... zarabiał nawet kilka milionów dolarów tygodniowo, obracając istnymi tonami kokainy. Szlag trafił imperium, kiedy jeden z dostawców Rossa postanowił go wystawić. Zaaranżował spotkanie, na którym Ross sprzedał 100 kg kokainy... podstawionemu agentowi CIA. W efekcie diler-przedsiębiorca został skazany na dożywocie w więzieniu. Wyrok skrócono do 20 lat, a potem - w 2009 roku - po trzynastu latach odsiadki został wypuszczony na wolność.

#5. Yakuza

Kliknij i zobacz więcej!

Udziałowcy ponad 90% spółek notowanych na japońskiej giełdzie swoje doroczne spotkanie organizują w tym samym dniu i o tej samej porze. Co ma to na celu? Utrudnienie życia gangsterom z Yakuzy, którzy regularnie posuwali się do szantażu, domagając się ogromnych pieniędzy w zamian za niezakłócenie spotkania, nieujawnianie firmowych tajemnic i grzechów poszczególnych członków zarządu.

#6. Mafia z Greenwich Village

Kliknij i zobacz więcej!

Vincent Gigante, nowojorski boss mafijny przez trzydzieści lat rządzący Greenwich Village na Manhattanie, miał zwyczaj spacerować po dzielnicy w samej piżamie, mamrocząc niezrozumiale do samego siebie, dzięki czemu zyskał przydomek "The Oddfather". Gigante przyznał przed śmiercią, że chodziło o to, by uniknąć skazania. Plan w zasadzie się powiódł - sąd uznał rzekomą niepoczytalność Gigante i skazał go tylko na 7 lat więzienia, skąd wyszedł już po 5. Za dobre sprawowanie...

#7. Rodzina Colombo

Kliknij i zobacz więcej!

Mafie, ta prawdziwa i ta filmowa, niekiedy mieszają się ze sobą... Tak było w przypadku najsłynniejszego filmu - ekranizacji "Ojca chrzestnego". Prace na planie zostały przerwane przez Joe Colombo, głowę mafijnej rodziny Colombo, który zażądał od reżysera usunięcia z listy dialogowej słowa "mafia". Co więcej, w zamian za umożliwienie produkcji, Colombo załatwił sobie i swoim wspólnikom epizodyczne role w filmie.

Źródła: 1, 2, 3, 4
4

Oglądany: 224267x | Komentarzy: 39 | Okejek: 601 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało