Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Niezwykłe znalezisko na strychu dziadka

331 427  
932   77  
W zeszłym roku rodzina Lopezów postanowiła w końcu zrobić porządek na strychu po śmierci dziadka. Spodziewali się odnaleźć stare dokumenty, pamiątki, może zdjęcia... Ale to co odkryli naprawdę ich zaskoczyło.


Kiedy wnuki były jeszcze małymi dziećmi, dziadek zabawiał je opowieściami o swoim ojcu, Ernesto Lopezie. Historie były niezwykłe i zachwycały maluchy. Dziadek opowiadał między innymi, że Ernesto odnalazł skarb pirata Jose Gaspara ukryty w rzece Hillsborough.


Jose Gaspar był słynnym hiszpańskim piratem, wszyscy wiedzieli, że taka postać faktycznie istniała, ale reszta... Oczywiście opowieść ta zawsze była traktowana jako rodzinna legenda i nikt się nią za bardzo nie przejmował. Aż tu podczas sprzątania natrafiono na stare pudło.


Tak przedstawiano Jose Gaspara na początku XX wieku w broszurze na jego temat.


W szkatułce znajdowała się mapa Tampy wyraźnie nakreślona bardzo dawno temu.


Znalazły się tam również stare portugalskie i hiszpańskie monety, prawdopodobnie z XVIII w. Po konsultacji z antykwariuszami udało się potwierdzić ich autentyczność.


Ale można powiedzieć, że "gwoździem programu" było to, co znajdowało się w drugiej części pudła... Czy to naprawdę jest to na co wygląda?


Tak, to ususzona i zakonserwowana ludzka dłoń z sygnetem.


Trudno zgadnąć, czy dłoń była pamiątką należącą do pradziadka (jeśli tak, to pamiątką po kim?!), czy znajdowała się wśród skarbów pirata.
Kto wie, co jeszcze skrywają dawno nieodwiedzane strychy starych domów.
16

Oglądany: 331427x | Komentarzy: 77 | Okejek: 932 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.09

29.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało