Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 tragicznych historii z życia Evy Braun, kochanki Hitlera

151 784  
447   67  
O Evie Braun wiemy niewiele, właściwie tylko tyle, że była kochanką Hitlera, jego żoną przez niespełna 40 godzin i razem z nim zginęła w bunkrze 30 kwietnia 1945 roku. A czego o niej nie wiemy?

#1. Naprawdę kochała Hitlera

01
To nie było tak, że 17-letnia dziewczyna zakochała się w znanym 40-letnim polityku. Hitler dopiero zaczynał wspinać się po szczeblach władzy, gdy poznał nastoletnią Evę. Ona nie miała pojęcia, kim jest ten czarujący facet, którego przedstawiono jej jako Herr Wolffa. Podczas pierwszego spotkania obydwoje poczuli niesamowitą chemię - Hitler pożerał wzrokiem młodziutką dziewczynę, a ona zakochała się od pierwszego wejrzenia. Herr Wolff zapraszał ją do opery, kina i restauracji i rozkochał ją w sobie bezgranicznie. Eva mówiła, że nie mogła się oprzeć jego czarowi. Ich uczucie było prawdziwą miłością - przynajmniej ze strony Evy.

#2. Hitler kochał kogoś innego

02

Gdy Hitler zaczął umawiać się z Evą, mieszkał z inną kobietą - swoją siostrzenicą Geli Raubal. Kochał Geli najbardziej na świecie, jednak ona nie odwzajemniała jego uczuć. We wrześniu 1931 roku Geli oznajmiła wujkowi, że zamierza wyjechać do Wiednia, aby tam poślubić innego. Hitler wpadł w furię, kłótnia trwała cała noc, a następnego dnia znaleziono martwą Geli, która popełniła samobójstwo. Eva zamiast uciekać gdzie pieprz rośnie, zaczęła pocieszać załamanego Adolfa. Ten wzorzec powtarzał się przez całe życie Hitlera - osiem jego kochanek podejmowało próby samobójcze przynajmniej raz. Eva również.

#3. Hitler zdradzał na prawo i lewo

03

Hitler był okrutny w stosunku do kobiet, które go kochały. Żadnej nie potrafił dochować wierności i pakował się w krótsze i dłuższe romanse. Jednym z najsłynniejszych romansów był ten z Renate Muller, gwiazdą kinową. Kazał ją obsadzić w głównej roli w jednym z filmów propagandowych. Renate publicznie opowiadała o tym, co lubił Hitler - aktorka chłostała go pejczem i wrzeszczała na niego, podczas gdy on się masturbował. Nie wiadomo, czy akurat to było prawdą, wiadomo jednak, że Eva wiedziała o tym romansie i nie była nim zachwycona.

#4. Postrzeliła się, aby zwrócić na siebie uwagę

04

Eva nie była osobą, która by tolerowała otwarte związki. Gdy na własne oczy zobaczyła, że Hitler ugania się za innymi kobietami, a ona cierpliwie czeka w domu, postanowiła coś zrobić. Pamiętając o tym, że śmierć Geli byłą jedyną rzeczą, która wstrząsnęła Adolfem, wzięła pistolet ojca, skierowała go na swoją klatkę piersiową i wystrzeliła. Następnie zadzwoniła po osobistego lekarza Hitlera, żeby mieć pewność, że kochanek natychmiast się o tym dowie. Hitler pojawił się w szpitalu z bukietem kwiatów i obiecał, że od tej pory tylko nią będzie się zajmował.

#5. Hitler nie chwalił się ich związkiem

05

Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Hitler wcale nie zmienił się od tamtej pory w świetnego chłopaka. Nie opowiadał ludziom, że Eva jest jego kochanką, nie pokazywał się z nią publicznie. Gdy odwiedzali ich w domu starzy znajomi, pozwalał Evie dotrzymywać im towarzystwa. Jeśli jednak na kolację byli zapraszani ministrowie i różni dygnitarze, Eva była zamykana w pokoju, aby nikt jej nie zobaczył. Znajomi mówili, że zamknięta w pokoju Eva była szaleńczo samotna i szaleńczo zakochana. W obecności Evy i jej rodziny i przyjaciół mówił, że inteligentny mężczyzna powinien sobie wybrać głupią i prymitywną kobietę, która będzie tylko miłą odskocznią od ważnych spraw. Często mówił też, że jest jego sekretarką, aby uniknąć plotek o romansie. Żeby ją jeszcze bardziej upokorzyć, kazał jej wchodzić do domu tylnymi drzwiami, aby nikt jej nie widział.

#6. Druga próba samobójcza

06

W 1935 roku Eva przez kilka miesięcy nie widziała Hitlera i nie miała od niego ani słowa wiadomości. Ludzie plotkowali, że przebywał w tym czasie z inną kobietą. Eva zrozumiała, że mimo obietnic po jej pierwszej próbie samobójczej, Hitler wcale się nie zmienił i nie zamierzał dotrzymać słowa. Tym razem postanowiła zażyć pigułki nasenne. Zjadła 35 sztuk i poszła spać z nadzieją, że już się nie obudzi. Obudziła się w szpitalu i zobaczyła Adolfa z bukietem kwiatów, który błagał ją o wybaczenie i obiecał kupić dla niej dom.

#7. Rodzina Hitlera nienawidziła Evy

07

Matka Geli, pierwszej miłości Hitlera, Angela Raubal mieszkała razem z nim i córką w jego domu. Po śmierci córki nadal codziennie widziała człowieka, który doprowadził ją do samobójstwa. Angela jasno mówiła o swojej pogardzie i nienawiści do Evy. Po drugiej próbie samobójczej Eva w końcu odniosła małe zwycięstwo - Angela wyprowadziła się z domu Hitlera, a Eva tam się wprowadziła.

#8. Nie chciała go opuścić

08

Gdy wojna zbliżała się ku końcowi, jasne było, że zwycięska armia natychmiast zabije Hitlera i ludzi z jego otoczenia. W 1943 roku Henrietta von Schirach prosiła Evę, aby razem z nią uciekła z Niemiec. Eva odmówiła. Powiedziała, że zostanie przy boku ukochanego do samego końca. Napisała nawet testament, w którym umieściła dopisek, że po śmierci Hitlera też się zabije. I dotrzymała słowa.

#9. Hitler kazał zabić jej szwagra

09

Nawet ostatnie godziny życia Evy nie były wolne od tragedii. Z bunkra, w którym się schronili, Hitler wysłał ludzi, aby sprowadzili szwagra Evy, Hermanna Fegeleina. Podczas zatrzymania Hermann był pijany, miał walizy pełne skradzionych dóbr i zamierzał uciec za granice kraju. Razem z nim była jakaś kobieta, nie jego żona, której udało się zwiać przez okno. Hitler stwierdził, że kobieta była szpiegiem, a Hermann zdrajcą, i rozkazał go zabić. Parę godzin później Eva wzięła w końcu ślub z Adolfem.

#10. Śmierć psa zmartwiła więcej osób niż śmierć Evy

10

W bunkrze oprócz zaufanych osób znalazł się również pies Hitlera - Blondi. Eva nienawidziła tego psa, ponieważ Hitler więcej czasu i uwagi poświęcał zwierzęciu niż swojej kochance. Eva często kopała psa i wyganiała go z domu.
Pielęgniarka obecna w bunkrze powiedziała, że gdy przyszła pora na popełnienie samobójstwa, pierwszą kapsułkę z cyjankiem Hitler podał psu, aby sprawdzić, czy zadziała. Gdy pies zdechł, Hitler rozpłakał się i nie można go było uspokoić. Po tym jak Eva zmarła, nikt w pomieszczeniu nie uronił ani jednej łzy - po prostu zniknęła dziewczyna, która nic nie znaczyła.
8

Oglądany: 151784x | Komentarzy: 67 | Okejek: 447 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.09

25.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało