Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Bliżej historii - Piknik Forteczny w skansenie pod Warszawą

25 314  
90   15  
W ostatnią niedzielę na terenie Skansenu Fortecznego Przedmoście Warszawa na Dąbrowieckiej Górze w Karczewie odbył się XII Piknik Forteczny "75 lat Punktu Oporu Dąbrowiecka Góra". Uczestnicy mogli podziwiać nie tylko odrestaurowane umocnienia, schrony bojowe, pojazdy i wyposażenie wojskowe, ale również oglądali inscenizacje dynamiczne zorganizowane przez Grupy Rekonstrukcji Historycznej.

"Skansen Forteczny Przedmoście Warszawa" na Dąbrowieckiej Górze w okresie drugiej wojny wchodził w skład fortyfikacji stałych pozycji "Bruckenkopf Warschau", czyli "Przedmoście Warszawa" i funkcjonował w latach 1940-41. Obiekt składał się z dwóch schronów - obserwacji artylerii Regelbau 120a i schronu bojowego broni maszynowej do ognia bocznego Regelbau 514.

Opiekunowie skansenu włożyli ogrom pracy w odrestaurowanie umocnień do stanu z okresu ich świetności. Poza wyremontowaniem i wyposażeniem schronów odtworzono część transzei i zasieków. Wnętrza schronów zostały umeblowane, a na czas pikniku w role stacjonujących tam żołnierzy wcielili się członkowie GRH i zapewnili niepowtarzalny klimat, dzięki któremu zwiedzający mogli się poczuć jakby przenieśli się w czasie o ponad 70 lat.

#1.
#2.
#3.
#4.
#5.
#6.
#7.
#8.
#9.
#10.
#11.
#12.
#13.
#14.
#15.
#16.Odbyła się również inscenizacja walkŹródła: 1, 2.
1

Oglądany: 25314x | Komentarzy: 15 | Okejek: 90 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.01

27.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało